20 taškų pirmavusios „Pieno žvaigždės“ pergalę išsaugojo tik M. Pacevičiaus bloku

2022-12-01

Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje („Citadele KMT“) savo žygį baigė Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (1-5).

Ramūno Cvirkos ekipa savo arenoje 86:85 (20:14, 30:23, 27:24, 9:24) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (4-2).

Abiems komandoms šis mačas turnyrine prasme nieko nereiškė – Kėdainių klubas dar prieš rungtynes buvo užsitikrinęs pirmąją vietą grupėje, o Pasvalio ekipa žinojo, kad neturi šansų prasibrauti į ketvirtfinalį, bet norėjo trinktelėti durimis.

Būtent „Pieno žvaigždės“ startavo sėkmingiau, o Martynas Arlauskas pirmąjį kėlinį užbaigė baudų metimais, pakėlusiais skirtumą iki šešių taškų (20:14). Antrajame ketvirtyje ryškiausiu epizodu tapo Brado Davisono tritaškis su Igno Vaitkaus pražanga. Atstumas tarp komandų toliau augo ir po ilgosios pertraukos, kai Martyno Pacevičiaus dėjimas suapvalino jį iki 20-ties (59:39).

Ketvirtąjį kėlinį su 16-os taškų deficitu pradėjęs Kėdainių klubas nesudėjo rankų ir sužaidus vos penkias minutes po Darylo Douallos dėjimo priartėjo iki keturių taškų – 77:81. Paskutinę minutę svečiai pasitiko Mariaus Valinsko dvitaškiu, kuris skirtumą sumažino iki minimalaus – 85:86. Corey Allenas tuomet sužingsniavo, tačiau M. Pacevičius rungtynes uždarė bloku M. Valinskui.

Mačo herojumi tapęs M. Pacevičius per 32 minutes pelnė 17 taškų (8/9 dvitaškių, 1/2 baudų metimų), atkovojo 13 kamuolių, blokavo metimą, perėmė kamuolį, 2 kartus suklydo, 4 sykius prasižengė ir surinko 30 naudingumo balų.

Pasvalio klubas šį mačą pasitiko ne pačios pajėgiausios sudėties – komanda neturėjo Dustino Ware’o ir Rihardo Kuksiko. Kėdainių ekipai padėti negalėjo Danielius Lavrinovičius.

„Nevėžį-Optibet“ gelbėti bandė B. Davisonas, per 30 minučių surinkęs 22 taškus (5/7 dvitaškių, 4/10 tritaškių, 0/1 baudos metimo), atkovojęs 3 ir perėmęs 2 kamuolius, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydęs, 2 sykius prasižengęs ir surinkęs 24 naudingumo balus.

Kėdainių klubas pralaimėjo nepaisant to, kad suklydo vos 7 kartus. Svečiai turėjo daug problemų po krepšiais, kur metimus šeimininkams leido realizuoti net 59 procentų taiklumu (19/32).

„Pieno žvaigždės“ baigė savo žygį „Citadele KMT“, o „Nevėžis-Optibet“ lauks burtų traukimo, kuriame sužinos savo varžovus ketvirtfinalyje. Jie penktadienį 11.00 val. Bus transliuojami „Betsafe-LKL TV“ „Youtube“ kanale.

„Pieno žvaigždės“: Evaldas Šaulys 23 (6/13 tritaškių, 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Martynas Pacevičius 17 (8/9 dvitaškių, 13 atk. kam.), Corey Allenas 14 (6/15 metimų, 9 atk. kam., 3 per. kam.), Justas Furmanavičius 13, Ignas Vaitkus 10 (7 rez. perd.).

„Nevėžis-Optibet“: Bradas Davisonas 22 (4/10 tritaškių, 6 rez. perd.), Timas Lambrechtas 13 (5/5 dvitaškių, 7 atk. kam.), Marius Valinskas 12 (3/10 dvitaškių, 5 rez. perd.), Darylas Doualla 11, Paulius Petrilevičius 10.