Gruodžio mėnesio MVP E. Želionis: „Esame ne ką prastesni už pirmaujančias komandas“
Photo: LKL/BNS

Gruodžio mėnesio MVP E. Želionis: „Esame ne ką prastesni už pirmaujančias komandas“

Author: LKL.lt
2021-01-06

„Betsafe-LKL“ pirmenybėse prabėgus paskutiniajam 2020-ųjų mėnesiui, tradiciškai apdovanojamas naudingiausias šio mėnesio žaidėjas.

Šįkart tokiu titulu džiaugtis gali Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ aukštaūgis Edgaras Želionis. Lapkritį komandą papildęs žaidėjas itin svariu indėliu prisidėjo prie dviejų triuškinamų Pasvalio klubo pergalių: 87:94 prieš „Šiaulius“ bei 81:58 prieš Kėdainių „Nevėžį-Optibet“.

Per šias dvejas rungtynes sustabdyti E. Želionį buvo labai sunku – sunkiojo krašto ir vidurio puolėjo pozicijose žaisti galintis krepšininkas vidutiniškai rinko po 19 taškų, 9,5 atkovoto kamuolio, 3,5 rezultatyvaus perdavimo bei 26 naudingumo balus.

31-erių 207 cm ūgio žaidėjas džiaugėsi gavęs mėnesio MVP apdovanojimą ir teigė, jog toks pripažinimas tampa stimulu ir toliau įrodinėti savo ir komandos vertę čempionate.

„Visada smagu sulaukti įvertinimo, – su LKL.lt kalbėjo vienas Pasvalio ekipos lyderių. – Jei neklystu, Lietuvoje tokių apdovanojimų turiu jau tris. Iškovoji tokį MVP titulą, tada stengiesi ir dėl sezono MVP. Tokie dalykai prideda pasitikėjimo.“

Tiesa, gruodžio mėnuo pasvaliečiams buvo sunkus. Pasipylus koronaviruso atvejams, klubo gyvenimas persikėlė į namų erdvę, todėl treniruotis visiems teko individualiai. Toks išsimušimas iš natūralaus ritmo palieka savo pėdsakų, sako E. Želionis.

„Liūdnai atrodė tas laikotarpis. Visi sėdėjome namuose, treniravomės ten, bet tai yra visai kas kita. Po to galvojome, kaip reikės įeiti į tą formą. Prabuvome apie dvi savaites namuose.

Nedėkingu metu pasigavome tą virusą, o jo padarinius vis dar jaučiame. Jei prieš Kėdainius žaidėme neblogai, tai prieš „Lietkabelį“ atsilaikėme tik du kėlinius. Iš kitos pusės, dauguma mūsų jau persirgo be didesnių pasekmių ir toliau, tikėkimės, kad jų (COVID-19 atvejų, – aut. past.) nepasitaikys“, – nemalonų laikotarpį prisiminę aukštaūgis.

Kalbant apie sezono pradžią, E. Želionis teigė, jog dairėsi galimybių pratęsti legionieriaus karjerą, tačiau galiausiai neatsiradus tinkamai progai, savo pasiūlymą pateikė Gedimino Petrausko vadovaujama ekipa. Su pasiūlymu sutikęs krepšininkas iškart tapo vienu svarbiausių pasvaliečių žaidimo sraigtelių.

„Viską nulėmė tai, kad ilgai stebėjau, kas vyksta pasaulyje. Norėjau išvažiuoti į kokį nors gerą užsienio čempionatą, bet to padaryti nepavyko, toliau laukiau pasiūlymų ir sugrįžau į Lietuvą. Galvojau, kad užtenka sėdėti ir laukti – reikia žaisti. Bendrą kalbą komandoje radome labai greitai, nes yra daug lietuvių, todėl nebuvo jokių problemų“, – patenkintas sprendimu keltis į Pasvalio klubą buvo E. Želionis.

Pastaraisiais metais aukštaūgis spėjo save išbandyti keturiose užsienio komandose, o tarp jo karjeros stotelių įsiterpė ir tokios egzotiškos šalys, kaip Egiptas ir Saudo Arabija. Prisiminęs šias patirtis, žaidėjas buvo atviras – žaidimo lygis šiose šalyse nebuvo itin aukštas.

„Krepšinio atžvilgiu jiems reikėtų mokytis iš mūsų. Egipte buvo žaidžiamas neblogas krepšinis, priklausiau vienai lyderiaujančių komandų ir viskas buvo neblogai, o Saudo Arabijoje lygis buvo žemas, bet tai yra musulmoniška šalis, todėl buvo įdomu pamatyti, kaip jie gyvena.

Manau, visi supranta, kad ten yra geri pinigai ir važiuoji ne dėl žaidimo. Žaidžiau Mekoje, musulmonų širdyje, todėl išeiti kažkur buvo sunku, nieko nėra. Prekybos centrai dideli, bet ten neprivaikščiosi. Kiekviena komanda turi po du legionierius, kurie dažniausiai yra amerikiečiai, bet jiems sunku būti toje šalyje, nes ten nėra ką veikti, o ir tas krepšinio lygis varo į neviltį“, – teigė E. Želionis.

Visgi tokios patirtys krepšininko neatbaido nuo minčių apie žaidimą užsienyje, tačiau artimiausiu metu niekur kitur nesižvalgo – visą savo dėmesį jis skirs „Pieno žvaigždėms“, kurios kol kas kaip niekad realiai pretenduoja į geriausiųjų ketvertą „Betsafe-LKL“ čempionate.

„Dirbame, tikimės aukščiausių rezultatų – norime papulti į ketvertą ir ten pakovoti, tą galime daryti su visais. Nesvajosi – nesužaisi, manau, kad esame ne ką prastesni už kitas pirmaujančias komandas“, – savo ekipa tikėjo E. Želionis.

Sponsors

Title sponsor

General sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Partners

Technical partner
Medical partner
Technical partner
Technical partner
Technical partner
Broadcasting partner
Broadcasting partner
Broadcasting partner