Tragišką sezoną Prancūzijoje sužaidęs S. Buterlevičius: „Kur geriau atsigauti, jei ne Lietuvoje?“

Tragišką sezoną Prancūzijoje sužaidęs S. Buterlevičius: „Kur geriau atsigauti, jei ne Lietuvoje?“

Author: lkl.lt
2017-07-25

Utenos „Juventus“ susigrąžino vieną svarbiausių didžiausio klubo istorijoje laimėjimo figūrų. Po dvejų metų pertraukos į ekipą grįžta 2014–15 LKL sezono bronzinės komandos narys Simas Buterlevičius.

28-erių metų 200 cm ūgio puolėjas su Utenos komanda pasirašė dvejų metų kontraktą pagal formulę „1+1“. Į Lietuvą Buterlevičius grįžta po asmeniškai labai prasto sezono antroje Prancūzijos lygoje, kurioje atstovavo Šarlevilio – Mezjero „Etoile“ ekipai.

Lietuvis Prancūzijos antroje lygoje vidutiniškai ant parketo paleisdavo po 22 minutes, pelnydavo po 5,4 taško (37,1 proc. dvitaškių, 28,7 proc. tritaškių, 74 proc. baudų), atkovodavo po 2,3 kamuolio, atlikdavo po 1,4 rezultatyvaus perdavimo bei rinkdavo po 3,8 naudingumo balo.

„Praėjęs sezonas asmeniškai man buvo tragiškas, nors komandai jis buvo tiesiog stebuklingas. Kur geriau atsigauti, jei ne Lietuvoje? – retoriškai klausė krepšininkas. – Ypatingai, jei klubas taip tavęs nori.“

„Etoile“ praėjusį sezoną neiškovojo jokio apdovanojimo, tačiau ekipai metai buvo tikrai įsimintini. Klubo vadovai prieš sezoną iškėlė tikslą neiškristi į žemesnį divizioną, tačiau komanda ilgą laiką reguliariajame sezone rikiavosi antroje ar trečioje lentelės vietoje, o į atkrintamąsias varžybas prasibrovė iš šeštos pozicijos.

Kovoje dėl trofėjaus „Etoile“ pasitraukė ketvirtfinalyje, kuriame turėjo pripažinti Nanto „Hermine“ krepšininkų pranašumą. Vėliau ši ekipa nužygiavo iki pat pirmenybių finalo.

Kaip teigia pats krepšininkas, geriau atsiskleisti Prancūzijoje jam koją pakišo neparankus propaguojamas žaidimo stilius.

„Nors neiškovojome jokio medalio, tačiau tai vienas geriausių pasiekimų klubo istorijoje, – pasakojo Buterlevičius. – Buvo labai sunku ir tuo pačiu įdomu. Tai visiškai priešingas krepšinis negu Lietuvoje. Prancūzijoje dominuoja žaidimas vienas prieš vieną. Taktinių sumanymų ten mažai.

Kaip antrai lygai, tai krepšinio lygis yra tikrai aukštas. Pirmųjų penkių komandų biudžetai po 3 mln. ar daugiau eurų, o arenos, tarkim, kaip „Švyturio“ Klaipėdoje. Krepšinio lygis tikrai aukštas, tik žaidimo stilius ir supratimas man nebuvo suprantamas. Tas gal ir sutrukdė atsiskleisti.“

Grįždamas į Lietuvą puolėjas atsisakė pelningesnių užsienio klubų pasiūlymų, tačiau šių ekipų siūlomas atlyginimas nebuvo tiek didesnis, kad nubrauktų norą sugrįžti namo.

„Buvo keletas pasiūlymų iš užsienio, tačiau sumos nebuvo tiek didelės, kad galėčiau sakyti, jog atsisakiau žymiai pelningesnių pasiūlymų. Norėjosi žaisti Lietuvoje, o klubas man gerai pažįstamas. Smagu sugrįžti į Uteną“, – sakė Buterlevičius.Atletas per karjerą yra iškovojęs LKL pirmenybių auksą su „Lietuvos rytu“, bronzos apdovanojimus su Prienų „Rūdupiu“, tačiau iškovota trečioji vieta LKL čempionate su „Juventus“ – išskirtinis pasiekimas.

„Visi laimėjimai svarbūs, tačiau Utenoje praleisti metai buvo labai malonūs, o sezoną vainikavo iškovota trečioji vieta LKL. Utenoje kompanija buvo labai smagi, prisiminimai iš to etapo išlikę tik geriausi“, – pasakojo krepšininkas.

Gyvendamas Prancūzijoje Buterlevičius neatitrūko ir nuo lietuviško krepšinio aktualijų. Puolėjas intensyviai sekė įvykius Lietuvos krepšinio lygoje bei turėdamas progą internetu stebėdavo vaizdo transliacijas.

Krepšininkas atskirą dėmesį skyrė ir „Juventus“ ekipai. Pastaroji praėjusį sezoną iškovojo Karaliaus Mindaugo taurės bronzą, o LKL pirmenybėse krito ketvirtfinalyje.

„Utena turėjo gerą sezoną. KMT ketvirtfinalyje įveikė „Lietuvos rytą“, buvo tikrai smagu žiūrėti į jų žaidimą, – įspūdžiai dalinosi krepšininkas. – Kiek nustebino, kad LKL ketvirtfinalyje 0-3 nusileido „Neptūnui“, nes atrodė, kad serija bus atkakli. Šios komandos užėmė artimiausias vietas reguliariajame sezone, tad rezultatas nustebino.

Visgi sunku prognozuoti tokių serijų baigtį, kai trejos rungtynės įvyksta per kelias dienas. Jei viena komanda sportinę formą kiek praradusi, o kitos ji kaip tik pakilime, tuomet tas skirtumas tarp ekipų staigiai išryškėja.“

Skambių frazių ir pažadų sirgaliams Buterlevičius prieš artėjantį sezoną nedalina: „Reikia dirbti tyliai, tegul darbai kalba už save. Jeigu komanda žaidžia sėkmingai, sezonas geras, sirgaliai ir klubo vadovai patenkinti, tuomet ir aš esu patenkintas. Pagrindinis dalykas yra pergalės.“

Sponsors

Title sponsor

General sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Partners

Technical partner
Broadcasting partner
Broadcasting partner
Broadcasting partner
Medical partner
Technical partner
Technical partner
Technical partner