G. Radzevičius prieš sostinės klubų kaktomušą nenuvertina nukraujavusių varžovų: „Jie pavojingi ir be R. Sulaimono“
Photo: Betsafe-LKL

G. Radzevičius prieš sostinės klubų kaktomušą nenuvertina nukraujavusių varžovų: „Jie pavojingi ir be R. Sulaimono“

Author: LKL.lt
2023-11-25

„Betsafe-LKL“ čempionato pirmąjį ratą vainikuos ilgai lauktas mūšis dėl Vilniaus. „Avia Solutions Group“ arenoje susikaus abi šio miesto ekipos – „Rytas“ (9-1) ir „Wolves“ (9-1).

Paskutinį sykį sostinės derbio etiketę „Betsafe-LKL“ rungtynėms buvo galima priklijuoti prieš daugiau nei 11 metų, kuomet Vilniuje dar egzistavo ne tik tuometinis „Lietuvos rytas“, bet ir „Sakalai“, 2013-aisiais išnykę iš Lietuvos krepšinio žemėlapio.

Nors naujoji priešprieša dar labai šviežia, ji jau dabar kelia daugiau aistrų nei sostinės derbio pirmtakė. Lietuvos vicečempionų sirgaliai nenusiteikę dalintis Vilniaus prožektorių šviesomis. Būtent jie šįkart šeimininkaus „Avia Solutions Group“ arenos tribūnose, nepaisant to, kad savo namais šį pastatą gali vadinti ir „vilkai“.

Kęstučio Kemzūros auklėtiniai, įskaitant ir Europos taurę, didžiausioje miesto arenoje jau sužaidė aštuonis mačus, kai „Rytas“, atsižvelgiant ir į Čempionų lygą, čia rungtyniavo tik dusyk.

Su LKL.lt kalbėjęs „Ryto“ atstovas Gytis Radzevičius – tikras vilnietis. Jo akimis, gimtajame mieste įsikūręs naujas, ambicijų nestokojantis klubas verčia pasitempti ne tik jo ekipą, bet ir kitas Lietuvos komandas.

„Per daug nesureikšminu, ar tai Vilniaus komanda, ar ne. Tai yra nauja komanda, atėjusi visiems davė konkurenciją. Jų tikslas nebūtinai išstumti mus, bet laimėti lygą“, – teigė krepšininkas.

Sezono startą dėl riešo traumos praleidęs 28-erių puolėjas vietinėje lygoje sužaidė vos du mačus. Kol kas jo skaičiai kuklūs – 7,5 taško, 2 atkovoti kamuoliai ir 8 naudingumo balai.

Jei „Rytas“ pastaruoju metu sulaukė ne tik G. Radzevičiaus, bet ir Martyno Echodo sugrįžimo, tai „Wolves“ į dvikovą žengia kaip tik be neseniai prarasto lyderio, Rasheedo Sulaimono. Amerikietis iki traumos buvo rezultatyviausias (18,3 tšk.) ir efektyviausias (18,9 naud. bal.) savo komandos žaidėjas.

Vis dėlto G. Radzevičius nesiryžo nuvertinti sužeisto žvėries.

„Jie turi tikrai daug gerų žaidėjų, tad nemanau, kad ši netektis juos išmuš. Žaisime penki prieš penkis. Kiti žaidėjai, rungtyniavę mažiau, pasitemps. Nenorėčiau išskirti jo, tai pavojinga komanda ir be šio žaidėjo“, – oponentams pagarbą atidavė „Ryto“ senbuvis.

Pirmąjį sezono sostinės derbį nuo 17.00 val. tiesiogiai transliuos BTV ir Go3. Prieš šį mačą portale LKL.lt – pokalbis su G. Radzevičiumi.

– Jums asmeniškai sezonas prasidėjo ne taip ir seniai. Kaip sekasi įsivažiuoti sugrįžus po traumos?

– Kaip ir viskas tvarkoje. Su komanda buvau nuo sezono pradžios, tik nedalyvavau pilnavertėse treniruotėse, bet trenerių štabas ir pusė komandos liko, tas palengvina įėjimą. Pačiam sunkiausia ne taktiškai – reikia laiko pajusti žaidimą, nes be krepšinio praleidau ilgą laiką. Su kiekviena treniruote ir rungtynėmis dedu po žingsnį į priekį ir jaučiuosi visai gerai. Esu netoli geros sportinės formos ir dirbu, kad ji būtų šimtaprocentinė.

– Ar tai buvo ilgiausias laikas karjeroje, kurį teko praleisti be to kontaktinio krepšinio?

– Taip, nesu turėjęs sunkesnių traumų. Būdavo smulkių traumų, kuomet praleidi vienerias ar dvejas rungtynes, bet čia ilgiausias laikas.

– Arvydo Macijausko marškinėliai jau kaba „Jeep“ arenos palubėse, tačiau jūsų numeris kol kas nesikeičia. Ar jau ieškote sprendimų šiuo klausimu?

– Kol kas tas klausimas paliktas ateičiai. Dabar sezonas, jo metu numerio nesikeisiu, o paskui žiūrėsime. Kiek kalbėjau su klubo žmonėmis, gal sprendimas bus vasarą. Dėl kito numerio dar net negalvojau, nes visą karjerą žaidžiu su septynetu. Nebuvo, kad jo negaučiau, tad nespėjau sugalvoti. Jei reikės, kažką sugalvosime.

– Treneris Giedrius Žibėnas minėjo, kad sugrįžus jums ir M. Echodui, visiems reikės kovoti dėl minučių. Ar tai jau atsispindi treniruotėse? Galbūt juntamas impulsas ir noras pasitempti?

– Žinoma, jaučiasi. Turime vienuolika lygiaverčių žmonių. Natūralu, kad ir treneriams kyla papildomas galvos skausmas, kaip išrotuoti minutes, ir žaidėjams tas pats. Kai nėra vieno ar dviejų žmonių, kažkas gauna daugiau minučių avansu, gali sau leisti patinginiauti. Dabar visi nusiteikę, nori minučių ir komandos viduje užverda konkurencija per treniruotes ir rungtynes.

– Kol kas „Betsafe-LKL“ ir Čempionų lygoje gana užtikrintai įveikiate silpnesnes komandas, tačiau mačai su tokiais varžovais kaip Kauno „Žalgiris“, Patrų „Promitheas“ ar Dižono JDA baigėsi pralaimėjimais. Galbūt komandai dar sunkiai sekasi tvarkytis su tokių rungtynių įtampa?

– Pralaimėjus rungtynes, natūralu, kad kažko trūksta. Galvoju, kad esame jauna komanda ir reikia laiko susižaisti. Kai kurie žaidėjai yra naujokai Čempionų lygoje arba dar nežaidė su tokiomis komandomis, kaip „Žalgiris“. Įtampėlė natūrali, gal dar kažkas. Neturėjome pilnos rotacijos, tai irgi nepridėjo. Esame auganti komanda. Kuo daugiau įtemptų rungtynių, tuo geriau, artėsime prie to, kad rodytume visą potencialą.

– Artėjant derbiui, jūsų sirgalių pozicija dėl „Wolves“ aiški. Ar priešprieša tampa principinė ir krepšininkų tarpe, ypač jums, kaip vilniečiui, užaugusiam su „Rytu“?

– Per daug nesureikšminu, ar tai Vilniaus komanda, ar ne. Tai yra nauja komanda, atėjusi visiems davė konkurenciją. Jų tikslas nebūtinai išstumti mus, bet laimėti lygą. Žiūrime į juos kaip į konkurentus, stiprią komandą. Norisi pakovoti už savo miestą, tai prideda įdomesnių spalvų.

– „Betsafe-LKL“ jau būrį komandų galima vadinti jūsų principiniais varžovais. Tokį statusą turi Utenos „Uniclub Casino – Juventus“, Panevėžio „7bet-Lietkabelis“, „Wolves“ bei „Žalgiris“. Ar nėra sunku kiekvienai tokiai dvikovai nusiteikti vienodai nuožmiai?

– Manau, kad kaip tik visiems nuo to geriau. Lygai, kad gauna daugiau derbių. Sirgaliams ir mums, krepšininkams, daug įdomiau eiti į tokias rungtynes nei į kažkokias eilines, kurios nesulaukia tiek dėmesio. Dabar turime daug principinių varžovų ir visi nuo to laimi.

– Jūsų varžovai „Avia Solutions Group“ arenoje šiemet sužaidė daugiau rungtynių, tačiau šįkart šeimininkai čia būsite jūs ir jūsų sirgaliai. Ar kažkuriai komandai galima išties priskirti didesnį pranašumą?

– Nemanau. Galbūt jie sužaidę čia daugiau rungtynių, bet, kiek žinau, kiekvieną dieną čia nesitreniruoja. Manau, kad salės pranašumas čia bus apylygis – 50 prieš 50.

– Galbūt būtų teisinga sakyti, kad šioje arenoje jums ne taip drąsu žaisti, kai esate įpratę prie „Jeep“ arenos karščio ir decibelų?

­– Ta atmosfera „Jeep“ arenoje specifinė. Žmonių telpa nedaug, mažos erdvės, žiūrovai arti salės. Vien iš palaikymo pusės, kad ir mažiau žmonių, jie užsikuria taip, kad, atrodo, galėtų sprogti. Tai mums yra faktorius, nes ten kiekvieną dieną sportuojame, žaidžiame dažniau. Natūralu, tie patys lankai, salė yra mums įprasta, o varžovams – ne. Tai kažkiek juos išmuša iš vėžių.

– Ar susitikimo pradžioje arenos įtraukimas į rungtynes gali būti vienas tikslų pakeliui link pergalės?

– Iš dalies taip. Mūsų fanai geriausi Lietuvoje, kartais jų net nereikia užvedinėti. Nuo pat pirmųjų minučių, dar neišmetus ginčo kamuolio, jie jau būna užsivedę ir mus užkūrinėja. Žaidėme su „Opava“, kuri gal nelabai kam įdomi, bet sirgaliai buvo pasikūrę nuo pat pradžių ir atmosfera buvo tokia lyg žaistume finale. Sakyčiau, jie mus kartais užkuria, papildomai mums to daryti nereikia.

– Ne paslaptis, kad jūsų komanda pasižymi geru puolimu, o „Wolves“ – gera gynyba, tad laukia skirtingų krepšinio filosofijų susidūrimas. Kiek tai turi įtakos jūsų pačių žaidybiniam planui?

– Mes žaidžiame galbūt labiau į puolimą orientuotą krepšinį, o jie stengiasi kaip tik stabdyti atakas. Manau, viskas bus apie tai, kuri komanda primes savo stilių. Jei primesime mes ir jie žais pagal mus, rungtynės klostysis mūsų naudai.

– Priešininkai neturės savo lyderio R. Sulaimono. Kiek skiriasi „Wolves“ su šiuo žaidėju ir be jo?

– Net nežinau, jie turi tikrai daug gerų žaidėjų, tad nemanau, kad ši netektis juos išmuš. Žaisime penki prieš penkis. Kiti žaidėjai, rungtyniavę mažiau, pasitemps. Nenorėčiau išskirti jo, tai pavojinga komanda ir be šio žaidėjo.

– Šiomis rungtynėmis finišuos „Betsafe-LKL“ pirmasis ratas, po kurio lentelės viršuje daug aiškumo dar nebus. Į nugaras lyderiams kvėpuoja ir panevėžiečiai. Turint omenyje praėjusį sezoną, kuomet reguliariajame sezone išbarstėte taškų prieš žemiau esančias komandas, galbūt šiemet išmokote tas pamokas ir rimčiau žiūrite į kiekvienas rungtynes be išimčių?

– Pernai du pralaimėjimai iš eilės prieš Kėdainius ir Jonavą kainavo tai, kad netekome namų pranašumo finale, o tai vėliau galbūt kainavo ir titulą, nes finale viską laimėjo namų komanda. Kas ten žino, kaip būtų. Aišku, vėlu sakyti, bet faktas, kad kiekvienas taškas svarbus ir nesinori jų barstyti. Sezono pabaigoje tie taškai brangiai kainuoja.

Sponsors

Title sponsor

General sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Partners

Technical partner
Technical partner
Broadcasting partner
Broadcasting partner
Medical partner
Broadcasting partner
Technical partner
Technical partner