„Pieno žvaigždės“ dešimties pralaimėjimų seriją nutraukė prieš „Neptūną“

2023-02-05

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko intriguojanti dviejų apatinės turnyro lentelės dalies klubų akistata.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (4-13) savo žiūrovų akivaizdoje 91:85 (18:16, 22:15, 25:31, 26:23) įveikė Klaipėdos „Neptūną“ (7-11).

Abi komandos lėtai įsibėgėjo puolime, prie to prisidėjo ir techninės problemos arenoje bei Mato Jogėlos blokas Martyno Pacevičiaus dėjimui. Dvi sėkmingos aukštaūgio atakos leido „Pieno žvaigždės“ atsiplėšti 9:4. Antrajame kėlinyje Jaredas Cunninghamas baudų metimais jau turėjo persverti rezultatą (21:20).

Tritaškiais apsikeitė Deividas Gailius ir Martynas Zigmantavičius. J. Cunninghamas surengė galingą individualią atkarpą, Justas Furmanavičius pasižymėjo įmantriu slalomu greitoje atakoje, o „Pieno žvaigždės“ iki ilgosios pertraukos atitrūko 40:31.

Trečiąjį kėlinį rezultatyviai pradėjo Žygimantas Janavičius, o „Neptūnas“ netruko persverti rezultatą – 47:46. Vien trečiajame kėlinyje Klaipėdos klubas surinko 31 tašką, tačiau perimti iniciatyvos neleido J. Cunninghamo ir Corey Alleno tritaškiai. Į lemiamą atkarpą pirmaudami žengė prieniškiai (65:62).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui jau eilinę kartą rezultatą lygino M. Jogėla – 72:72. Ignas Vaitkus vos pataikęs tritaškį penktąjį kartą prasižengė prieš iš toli atakavusį D. Gailių. Lemiamu metu J. Cunninghamas dviem taškais pavertė „Neptūno“ klaidą, o Nojus Mineikis atsakė tritaškiu – 87:85. Šansą išlyginti rezultatą turėjęs Rokas Gustys prametė iš po krepšio, o baudų metimus realizavęs Evaldas Šaulys įtvirtino pergalę.

Nugalėtojų gretose ryškiai žibėjo 44 taškus surinkęs J. Cunninghamo ir C. Alleno tandemas.

Svečių neišgelbėjo vieną geriausių karjeros mačų sužaidęs M. Jogėla – 34 minutės, 23 taškai (4/11 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 9/9 baudų metimų), 5 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, klaida, blokas, 2 pražangos ir 20 naudingumo balų.

„Neptūnas“ į Pasvalį atvyko be baudos aikštelės sargo Austino Wiley, kuris apsirgo ir liko Klaipėdoje.

„Neptūnas“ po pergalės Panevėžyje pralaimėjo jau trečiąjį mačą paeiliui. „Pieno žvaigždės“ iki šio susitikimo buvo pralaimėjusios net dešimt kartą paeiliui bei pastarąją pergalę pasiekė dar spalio 23-ąją. Tiesa, viena retų pergalių pasiekta būtent prieš Klaipėdos komandą – 92:91.

Po tokios mačo baigties „Neptūnas“ turnyro lentelėje lieka devintas, Pasvalio klubas įsitvirtino dešimtojoje.

„Pieno žvaigždės“: Jaredas Cunninghamas 23, Corey Allenas 21 (5/7 tritaškių, 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Ignas Vaitkus 15, Martynas Pacevičius 10 (8 atk. kam.), Evaldas Šaulys 7 (7/7 baud. met.).

„Neptūnas“: Matas Jogėla 23 (2/6 tritaškių, 5 atk. kam.), Deividas Gailius 15 (5 klaidos), Žygimantas Janavičius 14 (4 atk. kam., 7 rez. perd.), Oskaras Pleikys 11 (6 atk. kam.).