Gruodžio MVP – su išaugusiu vaidmeniu puikiai susitvarkęs G. Radzevičius: „Nuo sezono pradžios buvau tam pasiruošęs“
Photo: LKL.lt

Gruodžio MVP – su išaugusiu vaidmeniu puikiai susitvarkęs G. Radzevičius: „Nuo sezono pradžios buvau tam pasiruošęs“

Author: LKL.lt
2023-01-02

„Betsafe-LKL“ čempionate prabėgus gruodžio batalijoms, paaiškėjo paskutinysis 2022-ųjų mėnesio naudingiausias žaidėjas.

Mėnesio MVP laurus nuskynė Vilniaus „Ryto“ puolėjas Gytis Radzevičius.

Per tris mačus stabilumą demonstravęs krepšininkas pelnydavo po 19,3 taško, atkovodavo 9,7 kamuolio ir rinkdavo po 25,7 naudingumo balo. Itin sėkmingai G. Radzevičius atakavo iš tolimojo nuotolio – per mėnesį realizavo 11 metimų iš 21 (52 proc.).

Iki gruodžio puolėjo žaidimo laikas Lietuvos pirmenybėse dar nesiekė 24 minučių. Visgi kelios netektys dėl traumų ir ligų komandoje smarkiai padidino krūvį – per trejas rungtynes ant parketo jis praleisdavo po kiek daugiau nei 33 minutes.

Dabar efektyvumu „Ryte“ G. Radzevičius nusileidžia tik Martynui Echodui. Naudingiausias mėnesio žaidėjas tikina, kad lyderio rolė pastaruoju metu jam limpa natūraliai, o prie to prisidėjo ir tinkamai sukritusios aplinkybės.

„Savaime taip gavosi. Turėjome tris nelengvas rungtynes, visos vyko taškas į tašką. Kažkiek trūko traumuotų žmonių, turėjome ir ligų, kadangi siautėja gripas. Nebuvo kažkas ypatingo, kad žaidimas suktųsi aplink mane, tiesiog taip viskas susiklostė“, – apie asmeniškai sėkmingą laikotarpį kalbėjo vilnietis.

Nepaisant to, kad pralaimėjimo skonio „Betsafe-LKL“ gruodį „Rytas“ nepatyrė, visos trys pergalės buvo pasiektos per plauką. Po pratęsimų įveikti Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ (109:104) ir „Šiaulių“ (107:101) klubai, o Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ parklupdytas tik sulig lemiamu Jarviso Williamso dėjimu (86:84).

Savo ekipą į priekį vedęs G. Radzevičius pasidalino mintimis apie tai, kas neleidžia komandai demonstruoti daugiau užtikrintumo ir stabilumo.

„Žiūrint į pergalių-pralaimėjimų balansą, viskas kaip ir neblogai, nes pergales iškovojome, bet jos nebuvo užtikrintos. Žaidimas banguoja ir vietoje tų pergalių galėjo būti pralaimėjimai.

Komandine prasme dar jaučiasi neužtikrintumas, bangavimas, kažkiek pametame koncentraciją ir ieškome savo tikrojo veido. Į vienas rungtynes atėję galime bet ką nugalėti, o į kitas – bet kam pralaimėti, kaip sakė treneris“, – Giedriaus Žibėno žodžius po sunkios pergalės Kėdainiuose prisiminė auklėtinis.

Vasarą iš Vilniaus į Kauną persikėlus buvusiam „Ryto“ kapitonui Arnui Butkevičiui, tapo aišku, kad G. Radzevičiaus laukia kiek didesnis vaidmuo vilniečiams ginant čempionų titulą. Nuo pat rugsėjo krepšininkas sėkmingai tvarkėsi su išaugusia role iki kol spalį jo nepristabdė nemaloni riešo trauma, kurios padariniai buvo juntami dar kurį laiką.

„Nuo pat sezono pradžios buvau tam pasiruošęs, viskas sekėsi gerai, bet turėjau nelabai malonią traumą – įplyšo dešinės rankos raiščiai. Aišku, praleidau gal tik savaitę, bet paskubėjau grįžti į aikštę pilnai neišsigydęs ir tai jautėsi visą lapkričio mėnesį.

Ties gruodžio pradžia pajutau, kad viskas yra normaliai, didelio diskomforto nėra. Kai turėjau traumą, tiek varytis kamuolį, tiek mesti buvo sunkiau, kartais ir gynyboje ne toks agresyvus būdavau, nes pasąmonėje saugojau ranką. Ta trauma išmušė iš žaidybinio ritmo“, – pasakojo G. Radzevičius.

Žengdami į 2023-uosius, Lietuvos čempionai pasitinka žūtbūtiniais mačais nusėtą mėnesį. Sausio 3, 11 ir, jei prireiks, 17 dienomis vilniečiai iki dviejų pergalių grumsis Čempionų lygos įkrintamosiose su Salonikų PAOK, o 21 d. Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) ketvirtfinalyje sostinės ekipa mėgins panaikinti 8 taškų deficitą atsakomajame mače su Kėdainių komanda.

„Ta įtampa, natūralu, jaučiasi, nes ne už ilgo laukia svarbios rungtynės, bet sąlygos vienodos. Tiek mums, tiek varžovams tai yra mini finalai. Nuo sezono pradžios jau praėjo daug laiko, tad turime rodyti savo geriausią žaidimą, nueiti su motyvacija, koncentracija, nes nėra kur trauktis“, – apie anksti atėjusį lemiamų kovų metą kalbėjo vienas „Ryto“ lyderių.

Svarbiausias G. Radzevičiaus noras naujiesiems metams – komandinė sėkmė.

„Norėčiau mums palinkėti, kad rastumėme savo geriausią žaidimą ir išlaikytume tą sportinę formą. Ne kartą yra buvę, kad atrodo, jog pagauname formą, bet ateiname į kitas rungtynes ir esame visai kita komanda. Palinkėčiau stabilumo. O sau asmeniškai, kadangi pirmiausia yra komandiniai rezultatai, norėčiau palinkėti to paties“, – savo lūkesčius išdėstė G. Radzevičius.

Sponsors

Title sponsor

General sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Partners

Broadcasting partner
Broadcasting partner
Technical partner
Technical partner
Medical partner
Technical partner
Technical partner
Broadcasting partner