„Neptūnas“ triumfavo draugiškame turnyre Latvijoje

Author: bcneptunas.lt
2018-09-09

Klaipėdos „Neptūnas“ Liepojoje vykusiame „Wind Basket“ turnyro finale 86:84 (27:16, 17:25, 20:26, 22:17) palaužė „Samara“ krepšininkus bei iškovojo pirmąjį šio sezono titulą.

Turnyro MVP apdovanojimo sulaukė įspūdingai finale rungtyniavęs Jerai Grantas. Amerikietis lemiamame turnyro mače pelnė 20 taškų (9/10 dvit. 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

Geriausiu Klaipėdos komandos krepšininku šiame turnyre išrinktas Gytis Masiulis, per trejas žaistas rungtynes rinkęs po 11 taškų bei 16 naudingumo balų.

Pusšimčio į Liepoją komandą palaikyti atvykusių sirgalių akivaizdoje „Neptūno“ ekipa rungtynes pradėjo spurtu 9:0, o pirmojo po pirmojo ketvirčio klaipėdiečiai buvo įgiję dviženklį pranašumą – 27:16.

Vis dėlto antrajame kėlinyje užstrigę Kazio Maksvyčio auklėtiniai į ilgąją pertrauką nusinešė trapią 3 taškų persvarą (44:41).

Pirmoje mačo dalyje „Neptūno“ gretose rezultatyviausiai žaidė L. Williamsas – 9 taškai (3/5 trit.), 3 rezultatyvūs perdavimai bei 11 naudingumo balų. Tuo metu Jerai Grantas per pirmuosius du kėlinius pataikė visus 4 dvitaškius bei surinko 8 taškus.

„Neptūno“ vidurio puolėjas sėkmingą pasirodymą pratęsė ir trečiajame ketvirtyje – per pirmąsias 4 kėlinio minutes pelnė 10 taškų, iš kurių 6 – surinkti galingais dėjimais į krepšį.

Po minutės pertraukėlės „Samara“ spurtavo 10:0 bei išsiveržė į priekį 59:57. Taškų tylą „Neptūno“ komandoje nutraukė baudų metimus įmetęs Tomas Delininkaitis.

Ketvirtajame kėlinyje Gytis Masiulis pataikė šešis baudų metimus, L. Williamsas smeigė tritaškį, Laimonas Kisielius pridėjo du dvitaškius, o „Neptūnas“, likus 2 minutėms iki susitikimo pabaigos, nuo varžovų pabėgo per 7 taškų atotrūkį (83:76).

Vis dėlto „Samara“ ekipa po minutės pertraukėlės sužaidė sėkmingą atkarpą 8:0 bei persvėrė rezultatą (83:84).

Lemiamu metu nedrebėjo veterano T. Delininkaičio ranka – pelnė dvitaškį, o vėliau ir pergalę įtvirtinusį baudos metimą.

„Turnyrą vertinu gerai, nes jį laimėjome. Visgi mums dar nepavyksta išlaikyti gero ritmo viso mačo metu. Tiek šį, tiek penktadienį vykusį susitikimą galėjome užbaigti geriau, tačiau mūsų žaidime dar pasitaiko bangavimo. Tai natūralu, nes sezono startas. Džiugina gera ekipos atmosfera, tikimės, kad žingsnis po žingsnio pasiruošime sezonui“, – sakė „Neptūno“ treneris K. Maksvytis.

„Neptūnas“: Jerai Grantas 20 (9/10 dvt., 6 atk. kam., 27 naud. bal.), Lorenzo Williamsas 12 (4/8 trit., 6 rez. perd.), Gytis Masiulis 11 (8/8 baud.), Laimonas Kisielius 8, Tomas Delininkaitis, Paulius Dambrauskas, Simas Galdikas ir Osvaldas Olisevičius – po 7, Kyle’as Weaveris 6 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blk.), Arūnas Mikalauskas 1, Džiugas Slavinskas taškais nepasižymėjo.

„Samara“: Antonas Glazunovas 15, Maksimas Chislovas 14, Vladimiras Pichkurovas 13.