Dėl A.Sireikos „Šiaulius“ pasirinkęs A.Urbutis: „Mes galime pateikti netikėtumų“

Dėl A.Sireikos „Šiaulius“ pasirinkęs A.Urbutis: „Mes galime pateikti netikėtumų“

Author: lkl.lt
2017-08-09

Į Šiaulius grįžęs Antanas Sireika surinko jauną ir ambicingą komandą, tačiau tokiai ekipai reikia ir patyrusių žaidėjų, kurie sugebėtų pastūmėti jaunimą teisinga linkme. Vienas tokių yra 31-erių metų 206 cm ūgio puolėjas Arminas Urbutis, kuris su klubu pasirašė dvejų metų kontraktą.

Aukštaūgis pastaruosius du sezonus rungtyniavo Sireikos vadovaujamoje Utenos „Juventus“ komandoje. Urbučio paslaugomis šį tarpsezonį intensyviai domėjosi Prienų-Birštono „Vytautas“, tačiau būtent Sireika buvo lemiamas faktorius keliantis į Šiaulius.

„Treneris žinomas, žinau jo sistemą ir kaip viskas vyksta. Jis mane irgi žino, tai nereikia per daug taikytis ir laužytis. Manau, kad „Šiauliai“ šiemet turi šansą pakilti. Manau, kad šiemet mes galime pateikti netikėtumų, bent jau aš to tikiuosi“, – optimizmo nestokojo Urbutis.

Nors Sireikai jau 61-eri, tačiau tai vietoje neužsistovėjęs specialistas. Kaip teigia Urbutis, strategas nuolat ieško naujovių ir stengiasi nustebinti varžovus. Būtent tai yra didžiausias trenerio išskirtinumas.

„Jis turi daug nestandartinių minčių, kurios pradžioje atrodo kiek nepriimtinos, bet laikui einant supranti, kad tai veikia ir efektyvu. Jis visada nori naujovių, jis vis kažką keičia ir įveda naujo“, – apie trenerį pasakojo krepšininkas.

Šiauliai praėjusį sezoną pergalės skonį patyrė tik 6 kartus per 36 mačus. Tai blogiausias rezultatas klubo istorijoje.

Visgi praeities rezultatai Urbučio negąsdina. Aukštaūgis ambicingai žiūri į idėją atgaivinti klubą bei realistiškai suvokia, kad to padaryti nepavyks padaryti akimirksniu.

„Pagrindinis tikslas yra pradėti atgaivinti komandą, – sakė Urbutis. – Tai yra ketvirtas pagal dydį Lietuvos miestas, kuris ilgą laiką buvo tarp laimėtojų ar medalininkų. Nemanau, kad komanda atsigaus per metus ar dvejus, nes tai yra ilgas procesas. Noriu, kad artėjantis sezonas būtų komandos atgimimo pradžia.

Asmeninė statistika nesvarbi. Svarbu, kad laimėtume žymiai daugiau rungtynių nei praėjusį sezoną.“31-erių metų aukštaūgis daug darbo turės ne tik krepšinio aikštelėje. Nors dauguma LKL komandų dar sudėties komplektacijų nebaigė, tačiau galime numanyti, kad „Šiauliai“ bus viena jauniausių lygos ekipų.

Sireikos kariauna turi tik du žaidėjus vyresnius nei 30 metų amžiaus. Tai jau minėtas Urbutis bei 35-erių metų veteranas Vytautas Šarakauskas. Trečiam vyriausiam ekipos krepšininkui – tik 24-eri.

Šilto ir šalto matęs Urbutis svarbų vaidmenį turės ir už aikštelės ribų. Didžiulė krepšininko patirtis ugdant jaunimą bus labai reikalinga.

Aukštaūgis ketverius metus žaidė NCAA lygoje, tris sezonus praleido aukščiausioje Italijos lygoje, kurioje kartą tapo vicečempionu, tą sezoną Urbutis rungtyniavo ir Europos taurėje. Joje jis žaidė ir du sezonus atstovaudamas Prienų „Rūdupiui“.

„Tikiuosi, kad galėsiu jaunimą kažko pamokyti, tačiau, tikiuosi, ir pats kažko išmokti. Žaidžiu už juos ilgiau, tad tikiuosi būti naudingas ne tik aikštelėje, ir ne tik taškais ar atkovotais kamuoliais. Viliuosi, kad pavyks jiems kažkiek perteikti sukauptą patirtį“, – sakė Urbutis.

Praėjusį sezoną atletas pradėjo įspūdingai. Per pirmas šešerias rungtynes atstovaudamas „Juventus“ Urbutis visose pelnė dviženklį taškų skaičių. Krepšininkas vidutiniškai pelnė po 15,3 taško, atkovojo 4,5 kamuolio, atliko 2,3 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po po 14,7 naudingumo balo.

Visgi tokį įspūdingą sezono startą sugriovė rimta trauma septintajame sezono mače. Urbučiui plyšo kryžminiai kelio raiščiai ir sezonas jam buvo baigtas vos prasidėjęs.

„Viskas gerai, nors traumos padariniai šiek tiek jaučiasi, nes kelias nėra naujas, – sakė Urbutis. – Tuomet buvo labai apmaudu, atrodo, kad eini žemyn, bet supranti, kad nutiko taip, kaip turėjo būti. Kažko naujo išmoksti iš situacijos, pasisemi patirties ir eini toliau.“

Sponsors

Title sponsor

General sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Partners

Broadcasting partner
Technical partner
Technical partner
Medical partner
Technical partner
Broadcasting partner
Broadcasting partner
Technical partner