Pirmasis LKL naujokų biržos šaukimas – apie pagrindines naujojo sezono intrigas

Pirmasis LKL naujokų biržos šaukimas – apie pagrindines naujojo sezono intrigas

Author: SKM
2017-09-19

„Malonu, kad teko užimti tą perspektyvaus žaidėjo vietą, bet toks dalykas yra skirtas didelei šaliai“, – tiegia pirmasis 1994 m. LKL naujokų biržos šaukimas Donatas Sabaliauskas. Šiuo metu Sostinės krepšinio lygos (SKM) treneriu dirbantis vilnietis tiki, jog artėjantį Lietuvos krepšinio lygos sezoną tiek Panevėžio „Lietkabelis“, tiek Vilniaus „Lietuvos rytas“ nenusileis daugkartiniam lygos čempionui Kauno „Žalgiriui“

– Esate unikalus tuo, kad į LKL istoriją patekote kaip pirmasis ir vienintelis naujokų biržos šaukimas. Ar galite mintimis dar kartą grįžti į tą įvykį?

– Buvo bandoma imti pavyzdį iš NBA. Tokiems dalykams esame per maža šalis. Nors Lietuvoje beveik visi žaidžia krepšinį, tačiau neturime tiek daug žmonių, kad galėtume sukelti atitinkamą konkurenciją. Teko dalyvauti tame renginyje, tai tebuvo pabandymas. Malonu, kad teko užimti tą perspektyvaus žaidėjo vietą, bet toks dalykas yra skirtas didelei šaliai (šypsosi).

– Jus pašaukė būtent Panevėžio klubas, šiame mieste antradienį ir startuos LKL čempionatas. Kur matote daugiausiai intrigų?

– Visada laukiau, kol „Lietkabelis“ pradės žaisti pergalingai ir didysis krepšinis grįš į Panevėžį. Vilniaus „Statyba“, „Žalgiris“ ir „Lietkabelis“ turi tikrai gilias krepšinio tradicijas. Panevėžyje jų pradininkas buvo Raimundas Sargūnas, kuris dirbo kartu su Vladu Garastu ir Lietuvos rinktine. Buvo tik laiko klausimas, kada krepšinis sugrįš į tą miestą. Dabar „Lietkabelis“ turi ambicijų nenusileisti žemiau trečiosios vietos. „Lietuvos rytas“ taip pat atsinaujinęs ir galingas, taip kad vien dėl to laukia labai įdomus LKL sezonas. Noriu palinkėti, kad šios komandos su „Žalgiriu“ kovotų kaip su sau lygiu varžovu.

– Kaip vertinate pokyčius savo gimtojo miesto Vilniaus „Lietuvos ryto“ klube?

– Turbūt tas pokyčių laikas turėjo ateiti. Sostinės klubo administraciją sustiprino Linas Kleiza, Andrius Čerškus, kiti specialistai. Manau, „Lietuvos rytas“ turi didelių ambicijų įrodyti, kad jis kartu su Kauno „Žalgiriu“ yra 1–2  klubas Lietuvoje. Kaip to seksis siekti, labai priklausys nuo bendro krepšininkų, trenerių ir administracijos darbo.

Sponsors

Title sponsor

General sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Partners

Broadcasting partner
Technical partner
Broadcasting partner
Broadcasting partner
Technical partner
Technical partner
Technical partner
Medical partner