Pirmąją sezono pergalę „Rytas“ pasiekė Utenoje
Vilniaus „Ryto“ nuotr.

2024-09-28

Vilniaus „Rytas“ (1-1) atsidarė savo pergalių sąskaitą „Betsafe-LKL“ čempionate.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 86:78 (28:21, 26:17, 17:20, 15:20) pranoko Utenos „Uniclub Bet – Juventus“ (1-1) ekipą.

Vilniečiai iškart startavo galingai ir per šešias minutes nutolo dviženkliu skirtumu (23:10). Uteniškiai tuomet atkuto ir sulig Žygimanto Skučio realizuotu metimu pirmojo kėlinio pabaigoje priartėjo prie varžovų – 21:28.

Netrukus šeimininkai dar šiek tiek priartėjo (24:30), bet svečių puolimas kaip reikiant užsikūrė ir jie dar pirmoje mačo dalyje pelnė 50-ąjį tašką – 50:35. Į rūbines komandos išėjo švieslentėje užtikrintai pirmaujant sostinės klubui – 54:38.

Po pertraukos Utenos krepšininkai pagerino savo gynybą ir per pusę kėlinio praleido vos 2 taškus. Tiesa, puolime jie strigo ir patys, tad tik nežymiai sumažino savo atsilikimą (44:56). „Rytas“ toliau kontroliavo susitikimą ir paskutinę dešimties minučių atkarpą pasitiko su saugiu pranašumu – 71:58.

Čempionai atotrūkį toliau augino ir pasiekė rekordinę 20 taškų žymą (83:63). Tiesa, į tai „Uniclub Bet – Juventus“ krepšininkai atsakė atkarpa 12:0 (75:83). Visgi sparčiai tiksėjęs laikas nebeleido šeimininkų komandai dar rimčiau kėsintis į pergalę – finalinė sirena skelbė „Ryto“ pergalę.

Naudinigiausias nugalėtojų komandoje buvo Savionas Flaggas, kuris pelnė 17 taškų, atkovojo 4, perėmė 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei sukaupė 21 naudingumo balą. Svarų indėlį į pirmąjį laimėjimą įnešė ir Gytis Radzevičius (15 tšk., 5 atk. kam., 20 naud. bal.), bei dvigubą dublį surinkęs Ąžuolas Tubelis (10 tšk., 11 atk. kam., 17 naud. bal.).

Pralaimėtojų gretose labiausiai išsiskyrė L.J. Thorpe'as. Jo sąskaitoje – 22 taškai ir tiek pat naudingumo balų.

Jau kitą savaitę, spalio 6 d. (sekmadienį) Lietuvos čempionų laukia grandų mūšis su Kauno „Žalgiriu“. Tuo tarpu uteniškiai čempionatą pratęs tą pačią dieną namuose priimdami Klaipėdos „Neptūną“.

„Uniclub Bet – Juventus“: L.J. Thorpe'as 22, Arnaldo Toro 10, Dominicas Greenas 9, Justinas Ramanauskas 8, Gediminas Orelikas, Ianas Milleris, Šarūnas Beniušis ir Karolis Lukošiūnas po 6.

„Rytas“: Savionas Flaggas 17, Gytis Radzevičius 15, Stevenas Enochas 12, Jayvonas Gravesas 11, Ąžuolas Tubelis 10, R.J. Cole'as 8, Gytis Masiulis 6.