Sezono atidarymo mače – nelengva „7bet-Lietkabelio“ pergalė prieš mažeikiškius
D. Urbono nuotr.

2024-09-21

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) naujajam sezonui duotas startas.

Pirmosiose rungtynėse Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (1-0) savų sirgalių akivaizdoje 82:78 (24:17, 19:17, 19:20, 20:24) nugalėjo Mažeikių „M Basket-Delamode“ (0-1) ekipą.

Mačo ilgosios pertraukos metu buvo pagerbta Panevėžio krepšinio legenda Raimundas Sargūnas. Jo marškinėliai tapo pirmaisiais, iškeltais į Panevėžio arenos palubes.

Marko Pecarskis ir Georgios Kalaitzakis uždavė gerą toną „7bet-Lietkabeliui“, tad šis rungtynių pradžioje atitrūko 10:5. Tiesa, Mažeikių komanda atsakė 7 taškais be atsako ir taip persvėrė rezultatą – 12:10. Mantas Rubštavičius ir Vytenis Lipkevičius grąžino iniciatyvą savo ekipai, tad panevėžiečiai po pirmo kėlinio pirmavo 24:17.

Po truputį aikštės šeimininkai įgijo dviženklę persvarą (37:26), nors D.J.Fenneris su Mihkelu Kirvesu įnešė savo indėlį, kiek mažindami skirtumą – 34:43. Taip ir baigėsi pirmoji rungtynių dalis.

Virginijaus Šeškaus kariauna intrigą augino. Giedrius Staniulis, D.Sabeckis ir D.J.Fenneris atsilikimą rėžė iki vos 3 taškų (42:45), o šeimininkų bandymai atitrūkti vis buvo atremti. Nerimo įnešė Manto Rubštavičiaus trauma – šis, pasisukęs čiurną, sėdo ant suoliuko. Tiesa, vėliau ant parketo grįžo.

Vis tik Dovis Bičkauskis ir M.Pecarskis stabilizavo „7bet-Lietkabelio“ padėtį ir prieš lemiamą kėlinį šeimininkai pirmavo 62:54.

Skirtumas tarp ekipų vėl augo (70:56), tačiau svečiai vėl grįžo į kovą. D.Sabeckis, K.Bruhnke savo tolimais metimais vedė į neviltį panevėžiečius (67:70), o galiausiai pastarasis skirtumą rėžė iki taško – 69:70. Liko pusė ketvirčio, G.Kalaitzakis rinko labai reikalingus taškus savo komandai (74:69), Olesandras Kovliaras dar pridėjo tritaškį – 77:69.

Tuo pačiu atsakė Jamiras Harrisas (72:77), palikęs intrigą, bet D.J.Fenneriui po pražangos puolime mačas baigėsi. Ekipos keitėsi baudomis, o likus minutei „M Basket-Delamode“ atsiliko tik trimis taškais – 76:79. D.Bičkauskis galiausiai smeigė tritaškį, praktiškai naikindamas svečių viltį – 82:76. D.Sabeckis dar realizavo baudas, bet nepataikė iš toli ir pergalę ramiai išsaugojo šeimininkai.

Panevėžiečiams nepadėjo Justinas Briggsas, kuriam penktadienį skilo delnikaulis.

„7bet-Lietkabelis“: Georgios Kalaitzakis 13, Danielius Lavrinovičius 11, Marko Pecarskis (6 atk. kam.) ir Dovis Bičkauskis (3/3 trit.) – po 10, Gabrielius Maldūnas (5 atk. kam.) ir Mantas Rubštavičius – po 9.

„M Basket-Delamode“: Donatas Sabeckis 21 (3/7 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 28 n.b.), Kay‘us Bruhnke 14, D.J.Fenneris 13, Jamiras Harrisas (2/9 trit.) ir Giedrius Staniulis (12 atk. kam., 6 rez. perd., 23 n.b.) – po 10.