„Šiauliai“ pristatė komandos vyr. trenerį
Photo: bcsiauliai.lt

„Šiauliai“ pristatė komandos vyr. trenerį

Author: bcsiauliai.lt
2023-06-13

„Šiaulių“ krepšinio klube prasideda vasaros darbai. Naujuoju vyrų komandos vedliu tapo 42-iejų metų specialistas Nikolajus Mazuras.

„Pasibaigus sezonui ir sugeneravus visas mintis norėjosi paspausti „restart“ mygtuką ir pradėti konstruoti naują pradžią. Išgyvenome atsakingą ir jautrų momentą, bet labai džiaugiamės sukirtę rankomis su Nikolajumi”, – naujojo vyr. trenerio atvykimą pakomentavo klubo valdybos pirmininkas Artūras Nacickas.

Su treneriu iš Latvijos pasirašyta ilgalaikė sutartis pagal formulę „2+1“.

„Man didelė garbė būti „Šiaulių“ klubo bei visos Lietuvos bendruomenės puoselėjančios krepšinio tradicijas dalimi. Lietuviai krepšininkai visada garsėjo savo kova ir konkurencingumu, o jų kraujyje teka krepšinio kraujas. Tikimės, kad pasikeitimai klube sudės naujus pamatus ateičiai ir mes kartu pasieksime užsibrėžtų tikslų. Laukia daug sunkaus ir tylaus darbo“, – mintimis apie naują karjeros stotelę pasidalino N. Mazuras.

Į Saulės miestą treneris atvyks po dviejų metų etapo vadovaujant Tartu „Ulikool“ ekipai. Praėjusį sezoną bendroje Latvijos – Estijos krepšinio lygoje stratego treniruojama komanda užėmė trečiąją vietą, Estijos čempionate krito finalo serijoje bei pasidabino sidarbo medaliais, o 2021-2022 m. sezone Estijos taurėje lipo ant aukščiausios pakylos.

„Su valdybos pirmininku bei klubo garbės prezidentu apsikeitėme įžvalgomis, apibendrinome trenerio savybes ir priėmėme sprendimą patikėti vairą šiam specialistui iš Latvijos, – priežastis pasirenkant strategą įvardino klubo direktorius Donatas Slanina. – Treneris yra labai gerai susipažinęs su Lietuvos krepšinio lyga, pasižymi analitišku mąstymu bei pozityvia energija. Savitas požiūris į pergales, tarptautinė patirtis, sportinio proceso administravimas – visa tai atitiko klubo ateinančių metų viziją.“

Gegužės pabaigoje vyr. trenerio poziciją „Šiaulių“ komandoje palikęs, bet toliau klube garbės prezidento ir konsultanto pareigas einantis Antanas Sireika jaučia broliams latviams meilę ir tiki savo įpėdinio sėkme Saulės mieste: „Kaimynai latviai mums artimi žmonės tiek charakteriu, tiek meile krepšiniui. Asmeniškai Nikolajų pažįstu tik kaip kolegą, bet nuojauta sako – už.“

Anksčiau savo karjeroje krepšinio specialistas dirbo asistentu Kazanės „Uniks“ komandoje, kuri tuo metu rungtyniavo Eurolygoje. Taip pat stažavosi Rimo Kurtinaičio bei Ramūno Butauto trenerių štabuose Rygos „VEF“ ekipoje, o vėliau tapo ir jos pagrindiniu vairininku. Vyr. treneriu be Estijos vicečempionų N. Mazuras dirbo Maskvos „Dinamo“, Tbilio „Vita“, Permės „Parmoje“ bei Uogrės „Ogre“ komandose. Per savo karjerą latvis yra vadovavęs ir įvairaus amžiaus savo šalies jaunimo rinktinėms.

Sponsors

Title sponsor

General sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Partners

Broadcasting partner
Medical partner
Technical partner
Broadcasting partner
Technical partner
Technical partner
Broadcasting partner
Technical partner