Garliavoje – pergalingas „Žalgirio“ startas pusfinalyje
„Žalgirio“ nuotr.

2023-05-22

Nelengva pergale Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalį pradėjo Kauno „Žalgiris“, kuris Garliavoje 69:58 (23:15, 15:14, 16:20, 15:9) nugalėjo Panevėžio „7bet-Lietkabelį“.

Serija vyks iki trijų pergalių, o antrasis mūšis numatytas trečiadienį Panevėžyje.

Arnas Butkevičius šiose rungtynėse nežaidė dėl smulkios traumos, mačo metu žalgiriečiai neteko ir Achilles Polonaros.

Susitikimą žalgiriečiai pradėjo spurtu 8:0, o pirmuosius taškus panevėžiečiams, prabėgus pusantros minutės, pelnė Kristianas Kullamae – 3:8. Nepaisant to, šeimininkai toliau bėgo pirmyn (17:9), o Rolandas Šmitas dar pridėjo tritaškį, tad skirtumas tapo dviženklis – 20:9. Panevėžiečių puolimas kiek atsigavo, vis tik po pirmo kėlinio jie atsiliko 15:23.

Jamelas Morrisas gerokai pagerino „7bet-Lietkabelio“ situaciją (21:25), bet gerą svečių atkarpą pristabdė Tyleris Cavanaugh. Po Karolio Lukošiūno tritaškio „Žalgiris“ vėl pirmavo solidžiau (33:21), bet panevėžiečiai vėl tirpdė deficitą – 28:35. Edgaras Ulanovas ketvirčio pabaigoje pataikė tritaškį, tad taip „Žalgiris“ po dviejų kėlinių pirmavo 38:29.
Tiesa, nerimo „Žalgirio“ stovykloje sukėlė Achille Polonara, kuris susižeidė šlaunies raumenį ir paliko aikštelę.

Antrąją rungtynių dalį geriau pradėjo svečiai iš Panevėžio, kurie po sėkmingo Manto Rubštavičiaus epizodo priartėjo iki 3 taškų – 35:38. Nors ir sunkiai, tačiau galiausiai „7bet-Lietkabelis“ po Gyorgy Golomano metimo sugebėjo išlyginti rezultatą (49:49), bet iniciatyvos Nenado Čanako kariauna neperėmė.

Trapų pranašumą „Žalgiris“ saugojo (55:51), abiejų komandų puolimas ketvirto kėlinio pradžioje stipriai strigo. Per pusę kėlinio „Žalgiris“ sukrapštė vos tašką, panevėžiečiai – 2. Galiausiai puolimą atgaivinti kiek pavyko ir „Žalgiris“ susigrąžino dviženklę persvarą (63:53), liko dar 2 minutės, tačiau intrigos panevėžiečiai nebesukūrė.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16 (3/4 trit.), Rolandas Šmitas 11, Laurynas Birutis 10 (14 atk. kam., 22 n.b.), Lukas Lekavičius (5 rez. perd.) ir Dovydas Giedraitis – po 6.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 12 (2/8 trit.), Vytenis Lipkevičius ir Kristianas Kullamae – po 9, Nikola Popovičius 8.