„7bet-Lietkabelis“ išgyveno dramą prieš „Labas GAS“

2023-04-23

Prienų „Labas GAS“ (4-25) ekipa pademonstravo kovingumą, bet liko be svarbios pergalės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (19-10) apgynė tvirtovę nuo varžovų rezultatu 81:75 (24:27, 21:19, 21:7, 15:22).

Panevėžio komanda padidino atotrūkį nuo penktoje vietoje esančios Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (16-13) ir priartėjo prie Alytaus „Wolves“ (20-9). Tuo tarpu „Labas GAS“ lieka vis mažiau galimybių pakilti iš paskutinės vietos ir prisivyti „Gargždus“ (6-22).

Prienų komanda uždavė gerą toną rungtynėms (15:8), tad „7bet-Lietkabeliui“ teko bandyti naikinti deficitą. Kristianas Kullamae paleido tritaškį, tačiau tuo pačiu atsakė Giedrius Bergaudas. Galiausiai panevėžiečiai kvėpavo į nugaras svečiams (20:22), nors persverti rezultato kol kas nepavyko.

„Labas GAS“ ėmė jaustis tvirčiau ir vėl, o galiausiai skirtumas tapo rekordinis – 37:26. Nenadas Čanakas reagavo, prašydamas pertraukėlės, kuri davė vaisių – puolimą atgaivinti pavyko – 33:37. Antrojo kėlinio pabaiga buvo palankesnė šeimininkams, kurie persvėrė rezultatą, bet taikliai ketvirtį uždarė Jordanas Williamsas – 46:45.

Po pertraukos „7bet-Lietkabelis“ laikė kontrolę savo rankose (59:51), nors tai padaryti ir buvo sunku. Prienų žaidėjai švaistė progas pelnyti lengvus taškus baudomis, tuo tarpu M.Rubštavičius smeigė tritaškį – 64:53. Galiausiai prieš paskutinį ketvirtį šeimininkai galėjo jaustis ramiau – 66:53.

Panevėžio komanda toliau pirmavo gana užtikrintai, nors „Labas GAS“ rankų nenuleido ir baltos vėliavos nekėlė – 64:74. Dominykas Domarkas ir Domantas Vilys intrigą didino dar labiau (69:74), tad piktas N.Čanakas kvietė komandą į pasitarimą. Tai nedavė vaisių, nes „Labas GAS“ grėsmingai priartėjo – 73:75.

Liko 3 minutės, komandų atakos strigo, ištiksėjo didelė dalis laiko ir tik likus 49 sek. baudų mesti stojo Željko Šakičius – 77:73. D.Vilys bandė gelbėti prieniškius, K.Kullamae klydo, tiesa, D.Domarkui fiksuota pražanga puolime bei techninė nuobauda, nors jis galėjo lyginti rezultatą. Taip Ž.Šakičius kone tvirtino pergalę panevėžiečiams – 78:75. Mačui einant į pabaigą techninę pražangą užsidirbo ir Marius Kiltinavičius.

Anksčiau šios komandos tarpusavio akistatose pasidalijo po pergalę.

Mantas Rubštavičius žaidė karjeros mačą „Betsafe-LKL“ ir pelnė 18 taškų, atkovojo 4 kamuolius bei rinko 20 naudingumo balų.

„7bet-Lietkabelis“: Kristianas Kullamae 20 (5 atk. kam.), Mantas Rubštavičius 18 (4/7 trit.), Jamelas Morrisas 11, Željko Šakičius 8 (6 atk. kam.), Jordenas Duffy ir Nikola Popovičius – po 7.

„Labas GAS“: Domantas Vilys 16 (3/8 trit.), Darius Tarvydas 15 (3/7 trit.), Dominykas Domarkas 11, Tauras Jogėla (5 atk. kam.) ir Justinas Jogminas – po 8.