Taškų lenktynėse – dramatiška „7bet-Lietkabelio“ pergalė prieš kėdainiškius

2023-02-14

Dramatiškos rungtynės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) antradienį vyko Panevėžyje, kur vietos „7bet-Lietkabelis“ (12-8) rezultatu 111:108 (30:31, 23:19, 28:24, 30:34) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (9-11).

„7bet-Lietkabeliui“ nepadėjo ne vien Željko Šakičius, bet ir Gediminas Orelikas.

Svečių komanda startavo geriau ir po Bradley Davisono tolimo šūvio ėmė pirmauti 15:7, tuo tarpu Danielius Lavrinovičius skirtumą augino iki dviženklio – 17:7. Tiesa, atsilikimą šeimininkai greitai ėmė mažinti, o prie to aktyviai prisidėjo legionieriai (18:21), o po pirmo rezultatyvaus ketvirčio „Nevėžis-Optibet“ turėjo trapią persvarą – 31:30.

Paulius Murauskas ir Kristianas Kullamae leido „7bet-Lietkabeliui“ perimti iniciatyvą (35:31), bet M.Valinskas dėjo pastangas, kad šeimininkai nepasijustų užtikrintai – 39:42. Galiausiai D.Lavrinovičius tritaškiu įvedė lygybę (42:42), nuo čia užvirė dar atkaklesnė kova. Į ilgąją pertrauką svečiai nešėsi 3 taškų deficitą – 50:53.

J.Morriso tolimas šūvis leido Panevėžio komandai jaustis tvirčiau (64:53), o šiame ketvirtyje šeimininkai jau geriau atremdavo varžovų bandymus artėti – 78:68. Tiesa, likus minutei skirtumas ėmė tirpti. Marius Valinskas realizavo baudas, Deshawnas Freemanas krovė kamuolį į krepšį, o po Bradley Davisono lengvų taškų „Nevėžis-Optibet“ atsiliko vos 74:78. Tik J.Morriso paskutinis tritaškis kiek sugadino kėdainiškių optimizmą – 81:74.

Tritaškiai buvo svarbus kėdainiškių ginklas. Svarbius metimus pataikė Timas Lambrechtas, vėliau – Artūras Žagaras, tad „Nevėžis-Optibet“ jau persvėrė rezultatą – 95:94. Likus 3 minutėms buvo lygu (100:100), o tai taip pat reiškė, jog „Nevėžis-Optibet“ pagerino rezultatyvumo rekordą šiame sezone. Kiek vėliau tai padarė ir Panevėžio ekipa, anksčiau daugiausiai pelniusi 104 taškus.

Taškų lenktynėse komandos keitėsi tiksliomis atakomis, o panevėžiečiai buvo praradę pražangų limitą išnaudojusius Gabrielių Maldūną ir Paulių Murauską. Likus 38 sek. svarbius taškus pelnė S.Peno (108:106), bet jam atsakė D.Freemanas – 108:108.

Po minutės pertraukėlės lyderystę parodė N.Popovičius, kurio dėka „7bet-Lietkabelis“ atsidūrė per žingsnį nuo pergalės – 110:108. Sekė svečių klaida ir greita pražanga, J.Morrisas pridėjo baudos metimą (111:108), taip tvirtindamas pergalę.

D.Lavrinovičius žaidė rezultatyviausią karjeros mačą „Betsafe-LKL“ ir pelnė 26 taškus, geriausiai kol kas Panevėžyje pasirodė ir N.Popovičius, surinkęs 17 taškų.

Panevėžio komanda pataikė 13 tritaškių iš 31 (42 proc.), Kėdainių klubas – 15 iš 28 (54 proc.).

Pirmoji šių komandų akistata buvo pasibaigusi panevėžičių pergale 78:73.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 26 (4/9 trit.), Kristianas Kullamae 18 (9 rez. perd.), Nikola Popovičius 17 (8 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 16.

„Nevėžis-Optibet“: Danielius Lavrinovičius 26, Bradley Davisonas 20, Deshawnas Freemanas, Marius Valinskas – po 16, Timas Lambrechtas 15.