G. Huskičiaus baudos metimas leido „CBet“ nutraukti keturių pralaimėjimų seriją

2023-01-15

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) keturių pralaimėjimų seriją nutraukė Jonavos „CBet“ (9-6) ekipa, kuri išvykoje dramatiškai 69:68 (15:18, 25:10, 19:22, 10:18) palaužė „Gargždus“ (2-14).

Pergalę svečiams lėmė Gorano Huskičiaus lemiamas baudos metimas.

Rungtynės prasidėjo lygiai ir karštai, Virginijus Šeškus vos prasidėjus mačui buvo nubaustas technine pražanga už savo emocijas – 14:14. Nors šeimininkai ketvirtį baigė geriau (18:15), svečiai reagavo greitai. Dovis Bičkauskis pataikė tritaškį ir lygino rezultatą, o Jeffery Garretto ir Gorano Huskičiaus lyderystė tempė į priekį „CBet“ – 33:24. Pastarasis skirtumą pirmąkart rungtynėse vertė dviženkliu (35:24), o po dviejų kėlinių jonaviškiai pirmavo 40:28.

Nors atrodė, kad rungtynių kontrolę savo rankose turi V.Šeškaus kariauna (50:33), o J.Garrettas dar krovė kamuolį į krepšį, šeimininkai mažais žingsniais ėmė artėti ir stabilizavo padėtį – 42:52. Jylanas Washingtonas skirtumą mažino iki vienaženklio, maža to, Mindaugas Stašys realizavo tris baudų metimus – 47:54.

Paskutiniame ketvirtyje intriga taip pat buvo didžiulė, „CBet“ kiek atitolo, tačiau pranašumas buvo panaikinamas – 59:50. Mantas Ruikis ir Isaiah Osborne‘as toliau gelbėjo „Gargždus“ (55:60), tiesa, netrukus spurtą pristabdė Joshua Newkirko pražanga. Kėlinys įpusėjo, I.Osborne‘o tritaškis skirtumą rėžė vos iki 3 taškų (59:62), bet jam atsakė Glynnas Watsonas ir V.Šulskis – 66:59. Galiausiai apie save priminė visą mačą lyderystę rodęs J.Garrettas, kurio metimas, rodėsi, artino prie pergalės „CBet“ (68:59).

Gargždų komandai liko vos dvi minutės, to buvo apstu. J.Washingtonas provokavo pražangą, bet realizavo vieną baudos metimą (62:68), tačiau I.Osborne'as smeigė tritaškį. Kol Dovis Bičkauskis sugebėjo pramesti baudas, I.Osborne'as lygino rezultatą – 68:68. Liko 13 sekundžių, ataka priklausė svečiams ir nors metimo atlikti nepavyko, G.Huskičius stojo mesti baudų. Pirmas metimas tikslo nesiekė, antras buvo taillus (69:68), o netrukus jo paties blokas apsaugojo nuo galimai pergalingo I.Osborne'o metimo.

„Gargždai“: Isaiah Osborne‘as 14 (4/8 trit.), Joshua Newkirkas 13 (7 rez. perd.), Jylanas Washingtonas 11, Giedrius Staniulis 10, Mantas Ruikis 8.

„CBet“: Jeffery Garrettas 24 (3/4 trit., 9 atk. kam.), Goranas Huskičius 15 (6 rez. perd.), Martinas Laksa 9, Dovis Bičkauskis 7, Edvinas Šeškus 6.