Penkerių rungtynių seriją prognozuojantis J. Mačiulis: „Lietkabelis“ su „Žalgiriu“ turi lygius šansus“
Photo: LKL

Penkerių rungtynių seriją prognozuojantis J. Mačiulis: „Lietkabelis“ su „Žalgiriu“ turi lygius šansus“

Author: LKL.lt
2022-05-13

„Betsafe-LKL“ čempionatas – dar žingsneliu arčiau kulminacijos. Penktadienio vakarą prasidės pirmenybių pusfinalio etapas, kuriame keturios geriausios turnyro ekipos rungsis serijose iki trijų pergalių.

Pirmieji savo pusfinalį pradės Vilniaus „Ryto“ ir „Šiaulių-7bet“ krepšininkai. Šių komandų dvikovos tiesioginę transliaciją iš Vilniaus stebėkite penktadienį nuo 18.30 val. per BTV televiziją.

Jau šeštadienį bus duotas startas ir kitai serijai, kurioje varžysis čempionų titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ ir Panevėžio „Lietkabelis“. Kaune vyksiančias rungtynes nuo 17 val. tiesiogiai transliuos taip pat BTV.

Kol kas „Betsafe-LKL“ atkrintamosios varžybos sirgalių turėjo nenuvilti – ketvirtfinalyje užfiksuotas ne vienas netikėtas rezultatas, o labiausiai stebino per vieną laimėjimą nuo didžiausios sensacijos lygos istorijoje likęs Klaipėdos „Neptūnas“.

Dainiaus Adomaičio vadovaujami klaipėdiečiai kaip reikiant sudrebino „Žalgirio“, kaip favorito, statusą ir davė peno tolesnėms diskusijoms – galbūt nukarūnuoti kauniečius gali itin solidų sezoną žaidžiantis „Lietkabelis“?

Kitoje atkrintamųjų medžio pusėje iššūkį vilniečiams mėgins mesti po dešimtmečio pertraukos į geriausiųjų ketvertą sugrįžę Šiaulių krepšininkai. Ambicijų nestokojantys Saulės miesto atstovai ketvirtfinalyje gan užtikrintai susitvarkė su Jonavos pasipriešinimu, o impulsą komandai suteikė ir beveik pilnai užpildytos namų tribūnos. Galbūt triukšmingas palaikymas Antano Sireikos auklėtiniams leis įkąsti ir ryškiu serijos favoritu laikomam sostinės klubui?

Būtent apie šias „Betsafe-LKL“ pusfinalių intrigas portalas LKL.lt bendravo su dažnu LKL TV studijos svečiu – buvusiu krepšininku Jonu Mačiuliu.

– Jonai, baigėsi pirmas atkrintamųjų etapas, jums teko nemažai prisijungti prie transliacijų, stebėti daug rungtynių. Kokį įspūdį paliko ketvirtfinaliai ir ar galima kažko panašaus tikėtis ir pusfinaliuose?

– Iš tikrųjų, man paliko gerą įspūdį, ypač serija tarp „Žalgirio“ ir „Neptūno“, kuri buvo įdomiausia. Tai yra vienos įdomiausių atkrintamųjų per n metų. Manau, bus tikrai įdomūs ir pusfinaliai – „Šiaulių-7bet“ su „Rytu“, nes tai vienodos komandos, abi mėgsta greitą žaidimą, joms patinka bėgti. O „Žalgiris“ su „Lietkabeliu“ žaidžia daugiau taktinį žaidimą. Abi poros vienodos, vienoje žais bėgančios ir greitą žaidimą žaidžiančios komandos, kitoje – pozicinį.

– Vilniuje startuos pusfinalis tarp „Ryto“ ir „Šiaulių-7bet“. Ar matote šiauliečius rimčiau besipriešinančius ir laiminčius bent vieną serijos mačą?

– Manau, kad taip. Šiauliuose turėtų vieną pergalę pasiimti, o kas ten žino, gal ir dvi. Namų aikštelė bus pagrindinis dalykas, o šiauliečiai žaidžia labai atsipalaidavę, joks spaudimas neslegia, komanda yra geroje formoje, bent jau buvo ketvirtfinalio serijoje. Bent jau vienerias rungtynes gali sužaisti, o gal net ir dvi.

– „Šiauliai-7bet“ sugrįžo į ketvertą, kuriame nebuvo jau dešimt metų. Miestiečiai gausiai renkasi palaikyti savo komandos ir tikisi sėkmingos sezono pabaigos. Ar ši komanda turi potencialo būti tuo tamsiuoju arkliuku, kuris iškovos prizinę vietą? Galbūt jėgų taupymas bronzinei serijai atrodo logiškesnis?

– Manau, jei žais su „Žalgiriu“ arba su „Lietkabeliu“ dėl trečios vietos, Šiauliai nelabai turėtų šansų. Jie dabar labiau turi atiduoti visas jėgas, kad galbūt patektų į finalą, nes dėl trečios vietos nematyčiau jų laiminčių prieš „Lietkabelį“ arba „Žalgirį“. Jie negali taupytis – tai jauni žaidėjai, pilni jėgų, viskas turi būti gerai.

– „Rytas“ jau nudegė vieneriose rungtynėse su „Dzūkija“ ir kituose mačuose problemų nebeturėjo. Kiek realu, kad vilniečiai gali neįvertinti ir šiauliečių?

– Visko būna, sportas toks dalykas. Kelionės, dažnos rungtynės, nuovargis, blogas miegas – visko gali būti. Čia yra atkrintamosios. Netikiu, kad kažkuri komanda atkrintamąsias sužaidžia šimtu procentu ir nebūna nei minutės atsipalaidavimo. Visko gali būti abiejose porose.

– Kita pora – „Žalgiris“ ir „Lietkabelis“. Panevėžio krepšininkai čia bus labiau pailsėję. Kiek svarbus gali būti šis faktorius, ypač turint omenyje kiek labiau veteranišką „Žalgirio“ sudėtį?

– Kai „Žalgiryje“ išeina lietuviškasis penketas, jie tikrai ir ketvirtosiose rungtynėse su „Neptūnu“ parodė, ką gali, kai atžaidė 10-11 taškų. Paskutinėse rungtynėse buvo išėję Jankūnas, Kalnietis ir Milaknis, jie darė, ką moka ir padėjo pamatą rungtynių pradžioje. Nemanau, kad jeigu serijoje būtų penkerios ar septynerios rungtynės, jie galėtų po 30 minučių žaisti. Reikia didesnio legionierių indėlio, pastovios koncentracijos. Išvardinti žaidėjai yra veteranai – jiems ir nepridera žaisti tiek. Yra pirkti žaidėjai, kurie turi žaisti ir vesti komandą į priekį, o veteranai turėjo padėti savo patirtimi tas 10-15 minučių. Dabar gaunasi, kad jie turi vesti komandą. Tikrai būtų sunku, bet gal aš ir klystu.

– Kokias „Žalgirio“ silpnybes atskleidė serija su „Neptūnu“? Kokius pagrindinius akcentus turėtume matyti atsivertę Nenado Čanako užrašus?

– iš taktinės pusės „Neptūnas“ žaidė vienaip, kaitaliojo gynybas, neturėjo tokių galingų žmonių. „Lietkabelis“ turi priekinę liniją su Gagičiumi priešaky, taip pat yra ir Maldūnas su Berziniu. Jie turi daugiau ginklų ištraukiant žaidėjus iš baudos aikštelės, nes Berzinis gali mesti iš tritaškio. „Žalgiriui“ bus sunku. „Neptūnas“ ir „Lietkabelis“ yra dvi skirtingos komandos ir „Žalgiriui“ tikrai bus sunku.

– „Žalgiris“ serijoje su „Neptūnu“ laimėjo visas namų rungtynes ir dukart pralaimėjo išvykoje. Ar namų aikštelės pranašumas tokio lygio krepšininkams gali būti esminis faktorius?

– Iš vienos pusės, kai tu turi pusantros laisvos dienos tarp rungtynių, tau reikia keliauti 200 kilometrų, tas prideda nuovargio ir mažina koncentraciją, autobuse dar ir užmiegi, nes būni pavargęs. Tai tikrai prideda ir čia meistriškumas neturi jokios įtakos, tai yra paprasčiausiai žmogiškasis faktorius.

– „Lietkabelis“ šį sezoną susilaukia nemažai pagyrų ir teigiamų atsiliepimų, o „Žalgiris“ atvirkščiai – kritikos. Kiek toks skirtingas komandų vertinimas gali paveikti panevėžiečių psichologiją? Galbūt gali atsirasti savotiškos baimės įveikti „Žalgirį“?

– Čia jau jų reikia klausti. Nemanau, kad kažkuris žaidėjas bijo laimėti. „Lietkabelis“ ateina kaip underdogas, autsaideris, nematau, kad juos kažkas galėtų slėgti. „Žalgiriui“ atvirkščiai, nes po tokios serijos turėtų neraminti tiek žaidimas, tiek žaidėjų atsinešimas į rungtynes. Jiems vis tiek didesnis spaudimas negu „Lietkabeliui“.

– Kazys Maksvytis ruošdamasis serijai tikriausiai turi nemažai apmąstymų – remtis vietiniais ar užsieniečiais, kaip užkamšyti Edgaro Ulanovo netektį. Spaudimas laimėti titulą yra didelis, tačiau laiko esminiams pokyčiams nėra. Kiek sunku dabar būti „Žalgirio“ treneriu?

– Tai yra labai sunku. Mes jau kalbėjome su Linu Kleiza, kad šitas komandos vadovų sprendimas pastatyti Kazį sezono pabaigoje yra nevykęs, kaip bebūtų. Jei tai būtų įvykę truputį anksčiau, bent mėnesiu, būtų likę laiko įdiegti naujoves. Bet kai tai įvyksta vos ne atkrintamųjų starte ir žaidi kas dvi dienas, ko tu gali norėti iš trenerio? Jis nėra stebukladarys. Nežinau kontrakto detalių, tai yra jų reikalas, bet sprendimas kažką keisti prieš atkrintamąsias...

Aš esu žalgirietis ir neduok dieve nepasisektų ta pusfinalio serija, o Kazys eitų į kitą sezoną su tokia patirtimi... Būtų visai kitaip, jei jis būtų pradėjęs vadovauti komandai nuo kito sezono. Tikiuosi, kad Jankūnui pavyks čempioniškai pabaigti karjerą, bet kaip matome dabar, visi turime įvairiausių abejonių.

– Atsižvelgdamas į tas abejones finale vis tiek prognozuotumėte dar vieną „Žalgirio“ ir „Ryto“ dvikovą?

– Dėl „Ryto“ gal ir sutikčiau, dėl „Žalgirio“ yra 50 prieš 50. Negali pasakyti nei taip, nei anaip. „Lietkabelis“ su „Žalgiriu“ turi lygius šansus.

– Šioje serijoje prireiks penkerių rungtynių?

– Manau, kad taip. Penkerios rungtynės bus.

Sponsors

Title sponsor

General sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Partners

Technical partner
Technical partner
Medical partner
Broadcasting partner
Technical partner
Broadcasting partner
Technical partner
Broadcasting partner