Dramatiškai Jonavą užėmę šiauliečiai – per žingsnį nuo pusfinalio

2022-05-06

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir toliau verda įtemptų ketvirtfinalių aistros, šį kartą žėrėjusios Jonavoje.

Jonavos „CBet“ savo arenoje 70:72 (11:18, 25:19, 15:14, 19:21) krito prieš Šiaulių „Šiaulius-7bet“ ir serijoje iki trijų pergalių atsiliko 1:2.

Prieš rungtynes balandžio mėnesio lygos MVP apdovanojimą atsiėmė Juanas Palaciosas, tačiau ryškiausias mačo veikėjas buvo ne jis.

Rungtynes abi komandos pradėjo vienodai nerezultatyviai, o pirmieji ledus pralaužė svečiai. Gera Martyno Varno atkarpa leido jiems atitrūkti 19:11.

Šeimininkai į tai atsakė savo tolimais metimais – Jeffery Garrettas taip išlygino rezultatą, o Edvinas Šeškus ir persvėrė (31:29). Šiauliečiai atsitiesė, bet dar vienas gynėjo tritaškis leido „CBet“ priartėti trečiajame kėlinyje – 44:46. Netrukus ties perimetru pasižymėjo ir Evaldas Šaulys – 51:48.

Vėliau rungtynių svarstyklės dar kartą apsivertė – M. Varnas trečią ketvirtį uždarė dėjimu, Danielis Baslykas pasižymėjo tritaškiu, o Virginijus Šeškus gavo techninę pražangą (55:57). Ketvirtojo kėlinio viduryje prasiveržimu rezultatą išlygino Emmanuelis Lecomte‘as – 61:61.

Likus žaisti 2 minutes geresnėje situacijoje atsidūrė Antano Sireikos auklėtiniai – 69:65. J. Garrettas tuomet sumetė baudų metimus, o jonaviškiai apsigynė, tačiau jų pačių ataka taip pat buvo nevaisinga. Giedrius Staniulis pasižymėjo iš po krepšio ir paliko jonaviškiams 20 sekundžių (71:67). E. Šaulys spėjo pataikyti itin tolimą tritaškį, tačiau po M. Varno baudos metimo pametė kamuolį lemiamomis sekundėmis.

Ryškiausiu mačo žaidėju tapo „CBet“ aukštaūgis J. Garrettas – 25 minutės, 20 taškų (6/8 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 2/2 baudų metimų), 8 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokai, klaida, pražanga ir net 32 naudingumo balai.

Šiaulių klubas tokio aiškaus lyderio neturėjo, tačiau pasižymėjo gynyboje, suteikdamas varžovams vos šešis baudų metimus ir apribodamas ties perimetru (8/33 tritaškių, 24 procentai).

Ketvirtasis serijos mačas jau sekmadienį vyks Šiauliuose.

„CBet“: Jeffery Garrettas 20 (8 atk. kam., 32 naud. bal.), Edvinas Šeškus 14 (6 atk. kam.), Evaldas Šaulys 13 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 3/12 tritaškių), Emmanuelis Lecomte‘as 9, Juanas Palaciosas 8 (6 atk. kam., 0/3 tritaškių).

„Šiauliai-7bet“: Eimantas Stankevičius 13 (7 atk. kam.), Paulius Danusevičius ir Issufas Sanonas (2/5 tritaškių) po 12, Martynas Varnas 9 (7 atk. kam., 7 rez. perd.).