Savo teritoriją saugojęs „Rytas“ nepasigailėjo svečių iš Pasvalio

2022-03-12

Užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Vilniaus „Rytas“ (19/3), kuris namuose 99:66 (28:12, 24:26, 22:14, 25:14) sutriuškino Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (3/18).

Tarpusavio akistatose tai trečia vilniečių pergalė.

Rungtynės prasidėjo lygiai ir prie to prisidėjo Markello Johnsono bei Žygimanto Skučo metimai (8:10), tačiau vėliau „Rytas“ pelnė be atsako 14 taškų bei taip atitrūko 26:10. Tik Simas Jarumbauskas, likus 14 sek. iki kėlinio pabaigos, nutraukė šią prastą „Pieno žvaigždžių“ atkarpą.

„Rytas“ gerai pradėjo antrąjį ketvirtį ir ėmė triuškinti varžovus (36:12), tuo tarpu Arno Beručkos ir S.Jarumbausko metimai gelbėjo menkai. Po Žygimanto Skučo tolimo metimo situacija kiek pagerėjo (25:43), bet neilgam, nes „Ryto“ legionieriai rengė atsaką – 49:27. Vis tik svečiai sugebėjo surengti spurtą – pelnė 8 taškus paeiliui, tad po dviejų ketvirčių atsiliko 38:52.

Po pertraukos „Rytas“ ėmė dominuoti: pirmiausiai rengė atkarpą 12:4, o vėliau tolimų metimų dėka ir vėl triuškino varžovus – 73:49. Paskutinis ketvirtis liko visišku formalumu – „Rytas“ nebepaleido iš rankų pergalės.

Paulius Petrilevičius praleido rungtynes, nes yra susižeidęs čiurną.

„Pieno žvaigždėse“ debiutavęs ukrainietis Dmytro Skapincevas per 22 minutes pelnė 3 taškus, atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 3 kartus klydo, perėmė kamuolį, provokavo pražangą, 4 kartus prasižengė pats bei rinko -2 naudingumo balus.

„Rytas“: Ivanas Buva 16 (8 atk. kam.), Gytis Radzevičius 13, Vaidas Kariniauskas 12, Jarvisas Williamsas 10, Margiris Normantas 9, Kennethas Smithas 8 (5 rez. perd.).

„Pieno žvaigždės“: Markellis Johnsonas 17, Žygimantas Skučas 14, Karolis Guščikas 10, Arnas Beručka 7, Simas Jarumbauskas 5 (5 atk. kam.).

„Tris kėlinius žaidėme solidžiai, išlaikėme varžovus su mažiau nei 14 taškų, tad pasiekėme pelnytą pergalę. Išjungėme jų pagrindinius metikus, lyderius. Johnsonas pelnė 17 taškų, bet 13 – pirmoje dalyje, vėliau pakeitėme gynybą. 99 taškai puolime – nemanau, kad tame buvo problemų. Kiekvienose „Betsafe-LKL“ rungtynėse yra didžiulė grėsmė paslysti, jei kažkas galvoja, jog taip paprasta laimėti 33 taškais, kai eini su favorito statusu, tai tikrai ne, pagarba žaidėjams“, – sakė Giedrius Žibėnas.

„Rungtynės nebuvo saldžios, galime daug teisintis, kad nebuvo ritmo, bet pamačiau blogesnį dalyką, kad nebuvo komandos. Žaidžiant prieš ritme esantį „Rytą“, mes nesame ta ekipa, kuri gali juos įveikti“, – pripažino Mantas Šernius.