Kovoje dėl bilieto į Citadele KMT ketvirtfinalį – trijų žaidėjų nukalta dramatiška „Labas GAS“ pergalė

Author: LKL.lt
2021-11-11

Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) komandos toliau aiškinasi, kas pateks į ketvirtfinalį. Dėl likusio bilieto kaunasi trečias vietas grupėse užėmusios ekipos – „Šiauliai-7bet“ bei Prienų „Labas GAS“.

Pirmojoje šių komandų akistatoje „Labas GAS“ pasiekė dramatišką pergalę svečiuose – 100:94 (19:24, 27:30, 18:22, 36:18) palaužė „Šiaulius-7bet“.

Prienų ekipą į priekį vedė įspūdingas trio: Jovano Kljajičiaus sąskaitoje – 28 taškai, Juwano Durhamo – 22 (11/11 dvit., 12 atk. kam.), Igno Sargiūno – 30 (6/9 trit.).

Komandų dar lauks atsakomoji dvikova, lapkričio 18 dieną vyksianti Prienuose. Po jos, skaičiuojant tarpusavio taškų balansą, ir paaiškės, kas pateks į Citadele KMT ketvirtfinalį.

Šiauliečiai nuo mačo pradžios krovėsi pranašumą (24:19), o po kelių tritaškių antrojo kėlinio pradžioje išsiveržė į priekį 36:24. Prienų komandos legionieriai bandė gerinti situaciją: J.Durhamo bei J.Kljajičiaus tandemui tai neblogai pavyko (40:45), tačiau pozityviau užbaigti kėlinio svečiams nepavyko – 46:54.

Trečiasis kėlinys abiem komandoms jau nebuvo toks rezultatyvus, o įvykiai ėmė klostytis svečių naudai – 53:56. Vis tik „Šiauliai-7bet“ pelnė be atsako 7 taškus, taip neleisdami varžovams artėti, o Donato Sabeckio, Giedriaus Staniulio ir Eimanto Stankevičiaus dėka pavyko ketvirtį užbaigti pakiliai – 76:64.

Pakili nuotaika baigėsi vos prasidėjus paskutiniam kėliniui. Jį „Labas GAS“ pradėjo spurtu net 12:2, kuris rėžė atsilikimą iki simbolinio – 76:78. Liko 7 minutės ketvirtyje, po Antano Sireikos prašytos pertraukėlės Isaiah Armwoodas pelnė taškus su pražanga (81:76), tuo tarpu Martyno Varno ranka kartą iš dviejų sudrebėjo – 82:76. Erikas Venskus buvo persvėręs rezultatą (89:88), jam atsakė Jonathanas Elmore’as, bet prieniškiai irgi reagavo – iš toli pataikė J.Kljajičius – 92:90.

Nors D.Sabeckis baudų metimais išlygino rezultatą (92:92), J.Kljajičius smeigė tritaškį, vėliau – dar vieną, taip galutinai žudydamas šiauliečius – 100:94.

Iš viso J.Kljajičius pataikė 4 tolimus metimus iš 7 šiame mače, iš jų 3 – per dvi paskutines mačo minutes.

„Šiauliai-7bet“: Paulius Danusevičius 18, Donatas Sabeckis 15 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Isaiah Armwoodas 13, Martynas Varnas 12, Eimantas Stankevičius ir Jonathanas Elmore’as (8 rez. perd.) – po 9.

„Labas GAS“: Ignas Sargiūnas 30, Jovanas Kljajičius 28 (4/7 trit.), Juwanas Durhamas 22 (11/11 dvit., 12 atk. kam.), Rapolas Ivanauskas 10.

„Matyt, Citadele KMT rungtynės mums nelaimingos, nekaip žaidžiame nuo pradžių. Šiandien faktoriai buvo du: prieš tris dienas žaidėme lengvas rungtynes, o varžovai šįkart jau turėjo centrą. Reikia pripažinti, jie pataikė sunkius tritaškius, matyt, Fortūna norėjo intrigos“, – šypsojosi Antanas Sireika.

„Didžiausias skirtumas tarp praėjusių ir šių rungtynių – mūsų komandos centras Durhamas, grįžęs iš JAV. Sakykite, ką norite, tai vienas naudingiausių žaidėjų, sudaręs skirtumą kovoje po krepšiais. Ten praeitose rungtynėse atrodėme tragiškai, Staniulis darė, ką norėjo“, – skirtumą įžvelgė Marius Leonavičius.