R. Jokubaitis prieš pusfinalį kreipėsi į sirgalius: „Norisi tas pergales skirti fanams“
Photo: LKL/BNS

R. Jokubaitis prieš pusfinalį kreipėsi į sirgalius: „Norisi tas pergales skirti fanams“

Author: LKL.lt
2021-05-24

„Betsafe-LKL“ čempionatas pasiekė kulminaciją. Pirmadienio vakarą Kaune prasideda pusfinalio etapas, kuriame serijoje iki 3 pergalių akis į akį susikaus dabartinis čempionas „Žalgiris“ ir ketvirtąją vietą reguliariajame sezone užėmęs Utenos „Juventus“ klubas.

Pirmoji „Žalgirio“ ir „Juventus“ dvikova prasidės pirmadienį 18:30 val. Rungtynes tiesiogiai stebėkite BTV televizijoje.

Reguliariojo sezono metu Kauno ir Utenos ekipos tarpusavyje žaidė keturis kartus. Tris pergales iškovojo „Žalgiris“, tačiau vieną akistatą 90:87 laimėjo įspūdingą krepšinį pademonstravęs „Juventus“.

Bendrai per visą reguliarųjį sezoną žalgiriečiai patyrė tik tris pralaimėjimus, o vieną jų – būtent prieš dabartinius pusfinalio varžovus.

Kaip kalbėdami su LKL.lt sakė „Žalgirio“ ir „Juventus“ žaidėjai – tas mačas Utenoje parodė labai daug.

Tiesa, kiekvienai pusei tos rungtynės paliko skirtingą poskonį. Štai „Žalgirio“ talentas Rokas Jokubaitis tvirtina, kad tokie pralaimėjimai turi išeiti į naudą ir motyvuoti komandą prieš pusfinalio startą.

„Tas pralaimėjimas tikrai buvo skaudus. „Betsafe-LKL“ čempionate mums pralaimėti negalima, to negalime sau leisti nei žaidėjai, nei treneriai, niekas. Tos rungtynės davė suvokimą, kad šita serija tikrai nebus lengva. Turime noro papildomai susikoncentruoti, tikiuosi, kad tas pralaimėjimas mums išeis į naudą. Turime būti susikaupę, negalime galvoti apie sausą pergalę ar lengvą kelią į finalą. Reikės geriausio krepšinio“, – dėstė R. Jokubaitis.

Savo ruožtu kartą žalgiriečius jau įveikęs „Juventus“ centras Mindaugas Kupšas dabar sako, kad tai suteikė dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.

„Tokių pergalių būna vienetai. Parodėme, kad tikrai nėra neįveikiamų komandų. Priklauso nuo dienos, būna visaip – vieniems sekasi geriau, kitiems prasčiau. Bet tokia pergalė parodė, kad mes galime su jais žaisti. Nesakau, kad mes laimėsime seriją, bet bent vieną pergalę galima pasiekti. O visų svarbiausia – duoti kovą ir žinoti, kad padarei viską, ką galėjai“, – tvirtino M. Kupšas.

Kalbėdamas apie galimybes pakovoti dėl vietos finale, Utenos ekipos centras išliko kuklus. Kaip sako pats krepšininkas, į viską reikia žiūrėti realistiškai, o tai reiškia, kad ryškiu favoritu patekti į finalą išlieka „Žalgiris“.

„Gali galvoti daug ką, bet turime būti realistai. Visi suprantame, nėra jokių didelių iliuzijų ir nėra net kalbų – „Žalgiris“ yra žymiai stipresnis varžovas. Tokiam varžovui mes turime duoti kovą, o tik vėliau galvoti apie seriją, skaičius, faktus. Turime kabintis į gaunamus šansus ir būti sukandę dantis“, – sakė M. Kupšas, kuris dar pridūrė, kad jo komandai labai nesinori sausos serijos.

Tokie varžovo žodžiai žalgiriečio R. Jokubaičio veide šypsenos nesukėlė – pasak jaunojo šalies krepšinio talento, varžovų pagyros prieš tarpusavio susitikimą turi nereikšti absoliučiai nieko, nes kitu atveju tai gali atsiliepti ties motyvacija ir susikaupimu.

„Svarbiausia, kad po tokių žodžių neužmigtume. Tikrai suprantame, kad tai yra sezono kulminacija, kad tai yra šiuo metu svarbiausias sezono iššūkis. Jokie pasisakymai neturi mūsų niekaip paveikti. Taip, mes esame stipresni, bet juk visa tai kiekvieną kartą reikia iš naujo įrodinėti aikštelėje. Tai būtent tai ir darysime“, – dėstė R. Jokubaitis.

Utenos ekipa pusfinalio etapą, kaip ir jau įvykusią ketvirtfinalio seriją, pasitinka atsinaujinusi – komandai nepadės du lyderiai Vaidas Kariniauskas ir Martynas Gecevičius, o jų vietoje rungtyniaus Martynas Paliukėnas ir Aurimas Urbonas.

„Pokyčiai jaučiasi. Juk tai nauji žmonės, turintys savo žaidimo braižą. Dabar panašu, kad sutvirtėjome gynyboje, bet tikrai jaučiasi ir tai, kad trūksta tiek Vaido, tiek Martyno. Tai tikrai labai gerai krepšinį suprantantys komandos draugai“, – sakė M. Kupšas.

Savo ruožtu žaliai-baltų gretose nei jokių pokyčių sudėtyje, nei atsipalaidavimo požymių, kaip sako R. Jokubaitis, nematyti. Taip pat žalgirietis užsiminė, kad pergales šioje sezono stadijoje norėtų skirti sirgaliams.

„Kai turime vienintelį likusį tikslą, susikaupti nėra sudėtinga. Atsipalaidavimo požymių nematyti, jų ir negali būti. Neblogą sezoną reikia užbaigti aukščiausia nata ir kuo įtikinamiau. Norisi tas pergales skirti fanams, visiems tiems, kurie palaikė, žiūrėjo, džiaugėsi nuo pat sezono pradžios. Į pusfinalį ateisime šimtu procentų pasiruošę“, – sakė R. Jokubaitis.

LKL.lt paklausė abiejų krepšininkų to paties klausimo – kaip jie jau dabar vertina šį besibaigiantį 2020-2021 m. sezoną. Abu žaidėjai atsakė panašiai – sezonas tikrai buvo gana geras, tačiau svarbiausias jo iššūkis – dar priešakyje.

„Sėkmingas sezonas būtų, jei pavyktų iškovoti medalį. Finalo ketvertas jau yra gerai, tai buvo vienas pagrindinių mūsų sezono tikslų. Lūkesčius įgyvendinome, o dabar jau norisi juos viršyti – visi norime sezoną baigti skambia nata“, – šyptelėjo M. Kupšas.

„Bendrai sezoną vertinčiau tikrai pozityviai. Buvo bangavimų, buvo nuopuolių, bet viskas tikrai neblogai. Juk viską pradėjome nuo nulio – nauji treneriai, nauji žaidėjai, naujas braižas. Juk mes turėjome savo braižą, žaidėme gerą krepšinį. Dabar reikia uždėti vyšnią ant torto ir tapti čempionais“, – savo ruožtu atsakė R. Jokubaitis.

Pirmoji „Žalgirio“ ir „Juventus“ dvikova prasidės pirmadienį 18:30 val. Rungtynes tiesiogiai stebėkite BTV televizijoje.

Sponsors

Title sponsor

General sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Partners

Broadcasting partner
Technical partner
Medical partner
Broadcasting partner
Technical partner
Broadcasting partner
Technical partner
Technical partner