Tikrame trileryje prieniškiai palaužė „Dzūkijos“ krepšininkus

2021-04-01

Dramatišką pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Prienų „CBet“ (10/16) komanda, kuri namie per paskutinį ketvirtį 88:82 (19:17, 22:26, 16:23, 31:16) sugebėjo parklupdyti Alytaus „Dzūkiją“ (9/17).

Intriga buvo pasiekus apogėjų, kai liko pustrečios minutės ir rezultatas tapo lygiu (77:77), Dominykas Domarkas pataikė vieną baudą, o Simas Jasaitis – abi. Emmanuelis Lecomte’as pridėjo dvitaškį, Artūras Jomantas – vieną baudos metimą, tačiau svarbų šūvį smeigė D.Domarkas. Likus minutei Prienų klubas turėjo 3 taškų persvarą (83:80), o varžovų atakos strigo, teko keliauti į minutės pertraukėlę. E.Lecomte’o baudos metimai galiausiai įtvirtino „CBet“ pergalę.

Pirmoje rungtynių dalyje „CBet“ minimaliai turėjo kontrolę savo rankose, tačiau persvara buvo pernelyg trapi – maksimaliai siekė 5 taškus, tad „Dzūkija“ nesunkiai persvėrė rezultatą. Jau antrojo kėlinio pabaigoje svečiai pabandė atitrūkti, atrėmė prieniškių atsakymus ir galiausiai trečio ketvirčio pabaigoje surengė spurtą 8:0, kas leido pasitikti paskutines 10 minučių nusiteikus pozityviau – 66:57.

Prieniškiai negalvojo pasiduoti – po Mindaugo Sušinsko tritaškio atsiliko tik 66:68, bet Giedrius Staniulis rengė blokų fiestą ir bandė pristabdyti šeimininkus.

Iš viso rungtynes G.Staniulis baigė net su 4 blokais – jam tai po 10 m. pertraukos pakartotas karjeros rekordas.

Galiausiai Ignas Sargiūnas priminė apie save ir tolimu metimu lygino rezultatą, kuomet liko pustrečios minutės – 77:77. Tuomet ir užvirė atkakliausia kova.

Iš Vilniaus „Ryto“ į Prienus atsikėlęs M.Pacevičius debiutinėse rungtynėse per 13 minučių pelnė 9 taškus (4/6 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.), atkovojo 5 kamuolius, kartą klydo, išprovokavo 2 pražangas, tiek pat kartų pažeidė taisykles ir surinko 9 naudingumo balus.

Prienų komanda pataikė 8 tritaškius iš 18, tuo tarpu „Dzūkija“ – 9 iš 35. Iš 35 bandymų net 10 priklauso Pauliui Danisevičiui, kuris pataikė vos vieną tolimą metimą. Simas Jasaitis atakavo 9 kartus, pataikė – 4.

E.Lecomte’as žaidė sezono mačą – gerino ir rezultatyvumo (21 tšk.), ir naudingumo rekordą (24 n.b.). 21 naudingumo balą surinkęs I.Sargiūnas pakartojo sezono asmeninį rekordą.

„CBet“: Emmanuelis Lecomte’as 21 (5 rez. perd.), Ignas Sargiūnas 15, Mindaugas Sušinskas 12, Dominykas Domarkas 11, Martynas Pacevičius 9, Egidijus Dimša 8 (10 atk. kam., 2/7 dvit.).

„Dzūkija“: Simas Jasaitis 18 (8 atk. kam.), Paulius Danisevičius 17 (1/10 trit.), Giedrius Staniulis 15 (10 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 11 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Martynas Zigmantavičius 8.

Mantas Šernius pripažino, kad jo komanda nerodė geriausio žaidimo.

„Rungtynės nėjo taip, kaip norėjome. Norime žaisti fiziškai, su kontaktu, bet šiandien to neišgavome. Darėme daug klaidų gynyboje, dėl ko varžovai laikėsi šalia. Jautėsi įtampa, žaidėme mums svarbias rungtynes. Visada geriau žaisti, kai įtampos nėra. Turėjau darbo rūbinėje, bet įtampa laikėsi. Jaučiasi dzūkų patirtis, jie nepanikuoja, žino, prieš ką žaidžia. Džiaugiuosi, kad individualių veiksmų dėka pavyko ištempti rungtynes“, – sakė jis.

„Dzūkijos“ treneris Nikola Vasilevas kalbėjo apie neišnaudotas galimybes.

„Kai praleidžiame 88 taškų, sunku laimėti. Kartais gynyboje nesuprantame, kaip turime dirbti, praleidžiame laisvus metimus, tačiau puolime atrodėme gerai, dalijomės kamuoliu, laimėjome kovą dėl jų, bet to neišnaudojome“, – sakė treneris.