G. Radzevičius prieš lemiamą Citadele KMT mūšį: „Turime susiimti visi: tiek treneriai, tiek žaidėjai“
Photo: LKL/BNS

G. Radzevičius prieš lemiamą Citadele KMT mūšį: „Turime susiimti visi: tiek treneriai, tiek žaidėjai“

Author: LKL.lt
2021-01-15

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) turnyre atėjo metas išsiaiškinti keturias stipriausias komandas, pateksiančias į finalo ketvertą Panevėžyje. Jau netrukus įvyks ketverios kol kas svarbiausios šio sezono dvikovos, kurių metu paaiškės, kurie klubai tęs kovą dėl titulo.

Šeštadienį 17 val. ketvirtfinalio etape antrą kartą santykius aiškinsis Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“ krepšininkai (pirmoji dvikova 87:89).

Taip pat šeštadienį 19 val. įvyks ir atsakomasis mačas tarp Panevėžio „Lietkabelio“ ir Prienų „CBet“ (pirmoji dvikova 87:68).

Sekmadienį 16 val. dėl patekimo tolyn Klaipėdoje susikaus „Neptūnas“ ir „Šiauliai“ (pirmoji dvikova 91:76).

Pirmadienį 19 val. ketvirtfinalio etapas baigsis Kaune, kur „Žalgiris“ dėl vietos finalo ketverte susikaus su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ (pirmoji dvikova 98:82).

Citadele KMT rungtynių tiesiogines transliacijas stebėkite LRT Plius kanale, taip pat portale DELFI.

„Manau trys komandos yra aiškios: tai „Žalgiris“, „Lietkabelis“ ir „Neptūnas“. Ketvirta komanda... Čia bus labai įdomu, labai“, – žvelgdamas į ketvirtfinalio atsakomuosius mačus LKL.lt sakė krepšinio specialistas ir treneris Tomas Purlys.

Ir iš tiesų, didžiausia intriga dėl patekimo į Citadele KMT finalo ketvertą turėtų užvirti Vilniuje, kur Donaldo Kairio kompanija sieks žūtbūt peršokti Žydrūno Urbono kariaunos barjerą.

„Rytas“ į lemiamą kovą stoja turėdamas dviejų taškų deficitą. Į kitą etapą sostinės ekipa pateks tik tuo atveju, jei pavyks iškovoti pergalę didesniu nei dviejų taškų skirtumu.

Po pirmosios dvikovos Utenoje, net patys „Juventus“ žaidėjai, tokie, kaip Martynas Gecevičius, viešai prabilo apie tai, kad nebėra priežasčių bijoti dabartinio „Ryto“. O kaip į tai reaguoja patys sostinės ekipos žaidėjai?

„Daug dabar tų kalbų įvairiausių. Stengiamės negalvoti, nekreipiame dėmesio. Aišku, problemos akivaizdžios, bet mes, kaip žaidėjai, turime tiesiog daryti savo darbą. Žaidimo planas, pasirengimas jau yra trenerių užduotys“, – LKL.lt sakė „Ryto“ puolėjas Gytis Radzevičius.

Kalbėdamas apie pirmąją komandų akistatą, Vilniaus ekipos žaidėjas pripažino, kad vaizdas aikštelėje netenkino nė vieno komandos nario – jei tai pasikartos, patekti į kitą etapą bus labai sunku.

„Tai buvo sunkios rungtynės. Faktas, kad galėjome sužaisti geriau. Dabar žinome, kad laukia dar 40 minučių, turime išeiti susikoncentravę, gerai nusiteikę ir privalome pasiimti tą pergalę“

Mums dabar yra sunkus metas, turime perlipti per save. Tikrai per daug pralaimėjimų, turime rasti raktą ir pergales. Tikiu, kad žingsnis po žingsnio mūsų žaidimas gerės. Jis turi gerėti, mes turime kažką daryti, kad jis gerėtų. Visi turime susiimti: tiek treneriai, tiek žaidėjai, absoliučiai kiekvienas“, – sake krepšininkas.

„Juventus“ stovykloje tuo metu, pasitinkant artėjančią dvikovą, nuotaikos visiškai kitos. Prieš pirmąsias rungtynes sirgaliams žadėjęs galingą kovą Žygimantas Skučas dabar tiki, kad tai – neeilinė ir turbūt geriausia galimybė pagaliau perkopti „Ryto“ barjerą.

„Kiek buvo metų, tai dabar yra geriausia proga perlaužti „Rytą“. Mes turime tai padaryti. Jie yra favoritai, bet daug kas priklauso nuo mūsų pačių, viskas priklauso nuo to, kaip mes pasiruošime – jei sužaisime gerai, tai visi koziriai tikrai mūsų rankose, eisime ruoštis finalo ketvertui“, – LKL.lt sakė vienas „Juventus“ lyderių.

Kalbėdami apie savo varžovus, abu krepšininkai pateikė skirtingas nuomones. G. Radzevičius pats puikiai pažįsta „Juventus“ komandą, iš kurios tik praėjusiais metais atvyko į „Rytą“, todėl krepšininkas pripažino, kad tai – komanda, kurią galima vadinti vienu kumščiu.

Ž. Skučas savo ruožtu prisiminė vieną sunkiausių savo karjeros etapų ir patikino, kad tokioje situacijoje, kokioje dabar yra „Rytas“, niekada nežinai, ko tikėtis.

„Gera, gerai treniruota komanda, solidi sudėtis. Treneris atskleidžia jų geriausias savybes, tas kolektyvas eina koja kojon. Manau, kad geras jų trenerių darbas atsispindi ir žaidime“, – apie uteniškius kalbėjo G. Radzevičius.

„Net nežinai, ko tikėtis iš tokios komandos. Nežinai, kam ruoštis. Dabar nežinome, su kokiais žaidėjais jie išeis į aikštelę, ar išvyks dar žaidėjų, ar neišvyks. Man tikrai patinka, kad išvyko Maurice‘as Ndouras, nes jis buvo tikrai labai geras žaidėjas, toks labai judrus varžovas, sunku prieš jį.

Kai buvau antrą sezoną „Lietkabelyje“. Mums buvo labai sunku, buvo daug permainų, bloga nuotaika. Tai tikrai sunku susikaupti žaidėjams, sunku susitelkti geroms rungtynėms. Toks jausmas, kad niekada nežinai, kaip gali sužaisti – atrodo, kad gali gerai, bet dažniau gaunasi atvirkščiai“, – apie šeštadienį laukiantį varžovą kalbėjo Ž. Skučas.

Kuri komanda – Vilniaus ar Utenos – pateks į Citadele KMT finalo ketvertą Panevėžyje, sužinosime jau šeštadienį.

Sponsors

Title sponsor

General sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Partners

Technical partner
Technical partner
Broadcasting partner
Technical partner
Broadcasting partner
Broadcasting partner
Medical partner