„Rytą“ nukovęs „Juventus“ Citadele KMT ketvirtfinalį pradėjo pergalingai

2021-01-06

Utenos „Juventus“ penktąjį kartą iš eilės susitinka Citadele Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje su Vilniaus „Rytu“. Šiemet uteniškiai gali nustebinti – pirmosiose rungtynėse namuose „Juventus“ 89:87 (19:23, 26:21, 26:30, 18:13) nukovė svečius.

Antroji klubų akistata numatoma sausio 16 dieną. Vilniečiams namuose reikės pergalės bent 2 taškų pranašumu.

„Juventus“ į pergalę vedė Bryanto Crawfordo ir Vaido Kariniausko duetas. Pirmasis pelnė 16 taškų, antrasis – 11.

„Rytui“ Andrew Goudelockas pelnė 18 taškų.

Utenos ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (44:27), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (22:10) ir pataikė 11 tritaškių (35 proc.).

Pirmajame kėlinyje „Rytas“ startavo galingu spurtu 7:0. Uteniškiai atsibudo po šalto dušo, pristabdė siautėjančius M. Ndourą, M. Echodą, tačiau vilniečiai laikėsi priekyje 19:23. Iki pertraukos „Juventus“ įsišaudė iš toli ir po dviejų kėlinių Utenos klubas buvo priekyje 45:44.

Pasiutusios taškų lenktynės persikėlė į antrąją pusę, kurioje nei viena komanda neįgijo didesnio nei 5 taškų pranašumo. „Rytas“ trečiąjį kėlinį baigė pirmaudamas (71:74), tačiau lemiamoje atkarpoje užvirė emociška kova.

Likus 4 minutėms „Juventus“ turėjo 3 taškų pranašumą (82:79). „Rytas“ nors ir užpuolė, tačiau gynyboje ir toliau nesusitvarkė (86:81). Likus 2 minutėms skaudų dūrį šovė buvęs sostinės ekipos krepšininkas Martynas Gecevičius (89:83). „Rytas“ bandė gelbėtis, tačiau „Juventus“ atsilaikė.

„Rytui“ šiose rungtynėse nepadėjo traumą patyręs estas Kristjanas Kitsingas.

„Juventus“: V. Kariniauskas 16 (6 atk. kam., 7 rez. perd., 20 naud. bal.), M. Gecevičius 14, B. Crawfordas 11 taškų.

„Rytas“: A. Goudelockas 18 (6/8 dvit.), M. Echodas 15, Ryanas Boatrightas 14 taškų.