Vilniuje – „Ryto“ pergalė ir diskvalifikuotas Donaldas Kairys

2020-12-27

Vilniaus „Rytas“ (8/5) pamažu atsigauna po koronaviruso problemų. Sostinės ekipa namuose 105:81 (19:21, 31:16, 24:31, 31:13) nugalėjo Prienų „CBet“ (4/9).

Vilniečiai lieka 3-oje pozicijoje „Betsafe-LKL“ turnyrinėje lentelėje. Per praeitas penkias rungtynes vos kartą laimėję vilniečiai kovoje dėl 2-osios pozicijos turi laukti „Lietkabelio“ (7/3) klaidų.

Prieniškiai pralaimėjo 6 kartą iš eilės ir lieka 7-ti.

„Rytui“ Andrew Goudelockas pelnė 23 taškus.

Lietuvos vicečempionai ženkliu pranašumu laimėjo kovą dėl kamuolių (48:31).

Įsibėgėjus sezonui užstrigusi vilniečių toliašaudė artilerija šiose rungtynėse parodė, ko yra verta (13/26 trit., 50 proc.).

Prieniškiams Mindaugas Sušinskas pelnė 25 taškus. Puolėjui tai rezultatyviausios „Betsafe-LKL“ karjeros rungtynės.

„CBet“ sėkmingai pradėjo rungtynes (19:21), tačiau antrajame kėlinyje vilniečiai įspūdingai perėmė iniciatyvą. 7:0 spurtavę šeimininkai antrajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą (34:24). Vienu metu 17 taškų pranašumą laikę vilniečiai į pertrauką išėjo užtikrinti (50:37).

Trečiajame kėlinyje emocijos veržėsi per kraštus. Už replikas teisėjams technine pražanga nubaustas „Ryto“ kapitonas Arnas Butkevičius, o tuo nepatenkintas vyr. treneris Donaldas Kairys puolė į aikštės vidurį aiškintis su teisėjais. Teisėjai už tokį poelgį išrašė diskvalifikacinę pražangą. Prieniškiai tuo pasinaudojo – sukurpė 9:0 spurtą (62:58).

Įspaustas į kampą „Rytas“ nesutriko. Prieniškiams ketvirtajame kėlinyje ėmė stigti jėgų, o vilniečiai didino tempą. Mindaugas Girdžiūnas perėmė kamuolį ir užbaigė ataką taškais (86:73). Prieniškiams ties šiuo momentu kapituliavo.

„Skaičiai yra tik atspindys nusiteikimo. Norėjau emocingų rungtynių labiau nei kažko kito. Kad žaistume su ugnele ir vėl pagautume malonumą žaisti. Supraskite, labai ilgai neturėjome pergalių“, – kalbėjo vilniečių strategas Donaldas Kairys.

„Pagrindiniai akcentai – lemiamu momentu mūsų agresyvumas ir teisingi sprendimai gynyboje. Mus žudė minimalios klaidos, kai sugrįžome į rungtynes. Patyrę žaidėjai mus baudė kiekvienoje tokioje situacijoje“, – sakė prieniškių vairininkas Mantas Šernius.

„Rytas“: A. Goudelockas 23 (6 atk. kam., 28 naud. bal.), Martynas Echodas 16 (9 atk. kam., 28 naud. bal.), Maurice'as Ndouras ir Ryanas Boatrightas po 13 taškų.

„CBet“: M. Sušinskas 25 (5/7 trit., 25 naud. bal.), Dominykas Domarkas 15 (5/7 trit.), Einaras Tubutis 14, Marquisas Wrightas 13 taškų.