Pasvalyje – nuostabus E. Želionis ir solidi „Pieno žvaigždžių“ pergalė

2020-12-05

Per 6 rungtynes – 5 pergalės. Tokiu ritmu „Betsafe-LKL“ pirmenybėse žygiuoja Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (6/5). Edgaro Želionio vedami pasvaliečiai namuose 87:64 (20:20, 22:12, 20:17, 23:15) nugalėjo „Šiaulius“ (2/8).

Sunkiai sezoną pradėjusios „Pieno žvaigždės“ sparčiai kyla turnyrinėje lentelėje ir dabar puikuojasi 5-oje vietoje.

„Šiauliai“ po dviejų pergalių iš eilės vėl patyrė pralaimėjimą ir iš 10-osios pozicijos aukštyn nekyla.

Pasvaliečiams E. Želionis pelnė 22 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 37 naudingumo balus.

Kovą dėl kamuolių „Pieno žvaigždės“ laimėjo 43:29, o rezultatyvių perdavimų atliko 27.

Šiauliečiams Elvaras Fridrikssonas pelnė 15 taškų.

Savo žodį „Pieno žvaigždės“ tarė antrajame kėlinyje. Spurtas 8:0 leido įgyti dviženklį pranašumą (39:29). Įspūdingai pasvaliečius į priekį traukė E. Želionis dar iki pertraukos surinkęs 21 naudingumo balą.

„Pieno žvaigždės“ pranašumą išsaugojo iki ilgosios pertraukos (42:32).

Pasvaliečiai toliau didino apsukas, o E. Želionio taiklūs tolimi metimai tapo dar vienu svečių galvos skausmu. 20 taškų pranašumą aptirpdę „Šiauliai“ prieš lemiamą atkarpą suteikė sau vilties (62:49).

Vis gi ketvirtajame kėlinyje solidesni buvo pasvaliečiai. „Šiauliai“ kesinosi priartėti iki vienženklio pranašumo (71:59), tačiau šturmą pavyko sutramdyti.

„Džiaugiamės labai pergale, svarbi, kaip ir kiekvienos rungtynės. Svarbiausia – žaidėme po 48 valandų. Labai jaudinomės dėl žaidėjų sveikatos, nebuvo kalbos apie labai gerą taktinį pasiruošimą. Labai dėkojame savo fizinio paruošimo treneriui, kad galėjo paruošti žaidėjus dirbti pilnu tempu“, – kalbėjo pasvaliečių strategas Gediminas Petrauskas.

„Pirmiausia, reikia pasiūlyti kažką varžovams, o ne žaisti tą, ką jie siūlo. Nesusigaudėme, kur yra mūsų privalumas. Žaidžiame tuos pačius derinius, bet nežino kur pastatyti užtvarą, kur atsistoti. Nepatenkintas esu rungtynėmis ir galiu tik varžovus pasveikinti“, – liūdėjo „Šiaulių“ vyr. treneris Antanas Sireika.

„Pieno žvaigždės“: E. Želionis 22 (13 atk. kam., 5 rez. perd., 37 naud. bal.), Paulius Petrilevičius 19 (8/9 dvit.), Tomas Lekūnas 11, Danielis Amigo 10 taškų.

„Šiauliai“: E. Fridrikssonas 15 (5 kl.), Arminas Urbutis ir Andy Van Vlietas (7 atk. kam.) po 11, Denisas Krestininas 10 taškų.