Kėdainių klubas namuose patiesė Vilniaus „Rytą“

2020-10-31

Sekmadienį – pralaimėjimas Kauno „Žalgiriui“, antradienį – nesėkmė prieš Atėnų „Peristeri“, ketvirtadienį – atsisveikinimas su Demetriusu Jacksonu, šeštadienį – sensacingas pralaimėjimas prieš Kėdainių „Nevėžį-Optibet“. Taip atrodo košmariška iki tol neklupusios Vilniaus „Ryto“ komandos savaitė.

Pirtį puolime užkūrę „Nevėžis-Optibet“ (5-2) krepšininkai „Rytą“ (6-2) palaužė 100:94 (23:20, 27:24, 21:29, 29:21). Kėdainių klubas vilniečius bent kartą įveikė ketvirtą sezoną iš eilės.

Šį sezoną Mariaus Kiltinavičiaus kariauna išlieka vienintele „Betsafe-LKL“ ekipa, dar nepatyrusia nesėkmės namų arenoje.

Kėdainių komandą į priekį vedė karjeros mačą žaidęs Domantas Vilys. „Ryto“ sistemoje užaugęs gynėjas į gimtosios komandos krepšį per 26 minutes įmetė 22 taškus (2/5 dvit., 3/5 trit., 9/9 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 24 naudingumo balus.

18 taškų, 11 rezultatyvių perdavimų ir 24 naudingumo balus prie pergalės pridėjo Vaidas Kariniauskas, 18 taškų ir 20 naudingumo balų – Vaidas Čepukaitis. Naudingiausiai žaidė 15 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 26 naudingumo balus surinkęs Julius Kazakauskas.

Antrojo kėlinio pabaigoje Kėdainių ekipa laimėjo atkarpą 22:8 bei išsiveržė į priekį 50:42, tačiau „Rytas“ tuomet atsakė spurtu 9:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai 51:50.

„Nevėžis“ į šturmą dar kartą pakilo lemiamame kėlinyje, kai laimėjo atkarpą 9:4 bei vėl atsidūrė priekyje 80:75. Negana to, netrukus šeimininkai pridėjo spurtą 6:0 bei likus žaisti 3 minutes atsiplėšė 88:80.

Donaldo Kairio auklėtiniai nepasidavė ir bandė išsigelbėti pražangomis, tačiau laiko neužteko – varžovams kelis kamuolius padovanojęs, bet persvarą išsaugojęs „Nevėžis-Optibet“ šventė sunkią pergalę.

„Esu laimingas dėl savo komandos vyrų. Smagu matyti juos laimingus. Rungtynėse dominavo puolimas. Varžovai žaidė labai plačiai ir daug ką norėjo spręsti individualiais sugebėjimais.  Nors užstrigome trečiojo ketvirčio pradžioje, ketvirtajame kėlinyje pavyko vėl pagauti ritmą, o tuomet varžovus pristabdėme ilgam laikui“, – džiaugėsi M. Kiltinavičius.

„Šį vakarą „Nevėžis“ sužaidė labai geras rungtynes. Galima sakyti be tritaškio įmetė 100 taškų. Tai labai daug pasako apie mūsų gynybą. Kad turėtume šansą laimėti – turėjo būti gynybinės rungtynės. Mes nenorėjome pasileisti į taškų lenktynes, bet nesuvaldėme situacijų gynyboje“, – apgailestavo vilniečių vairininkas D. Kairys.

Abi komandos dažnai klydo, tačiau 22 kartus suklydusių varžovų klaidas geriau išnaudojo 21 kamuolį praradęs „Nevėžis“. Šeimininkai pagal taškus po klaidų varžovus pranoko 33:26.

„Rytas“ vertėsi ne tik be klubą palikusio Demetriuso Jacksono, bet ir be susižeidusio Andrew Goudelocko. Komandai padėti vis dar negali ir Martynas Echodas bei Maurice‘as Ndouras.

„Nevėžis-Optibet“: Domantas Vilys 22, Vaidas Kariniauskas (11 rez. perd.) ir Vaidas Čepukaitis (6 atk. kam.) po 18, Julius Kazakauskas 15 (10 atk. kam.), Panagiotis Kalaitzakis 13 (7 atk. kam.).

„Rytas“: Chrisas McCullough 19 (6 atk. kam.), Lukas Uleckas ir Kristijanas Kitsingas po 17, Mindaugas Girdžiūnas 14, Augustas Marčiulionis (6 rez. perd.) ir Gytis Radzevičius po 7, Rokas Gustys 6.