Trileriu virtusiame „Betsafe–LKL“ starte Panevėžyje – Prienų klubo triumfas
LKL / BNS nuotr.

2020-09-20

Dramatiškai „Cido“ arenoje „Betsafe–LKL“ sezoną pradėjusių Panevėžio „Lietkabelio“ ir Prienų „CBet“ ekipų mačas pateikė nemenką staigmeną. Prieniečiai antrojoje rungtynių pusėje atlaikė šeimininkų spurtą ir triumfavo 87:84 (26:17, 24:28, 16:27, 21:12).

Dar prieš mačą šeimininkams buvo įteikti 2019–2020 m. sezono „Betsafe–LKL“ bronzos medaliai ir trečiosios vietos taurė. Apdovanojimus gavo pernai ekipoje žaidę krepšininkai – Paulius Valinskas, Vytenis Lipkevičius, Margiris Normantas, Tadas Vaičiūnas ir Gabrielius Maldūnas.

Iki rungtynių pertraukos ant parketo vyko tikros taškų lenktynės – abi komandos kartu sudėjus pelnė beveik šimtą taškų, atakuodamos daugiau nei 50 procentų taiklumu, o pirmaisiais smuikais savo klubuose griežė Gytis Masiulis ir Egidijus Dimša.

Startinis jaudulys mažiau paveikė „CBet“ krepšininkus. Regimantas Miniotas surinko 6 taškus, 5 pridėjo Marquisas Wrightas ir prieniškiai įpusėjus kėliniui pirmavo 13:5.

Po minutės pertraukėlės žaidimas kiek apsilygino – komandos keitėsi taikliais metimais, bet Prienų ekipa išlaikė pranašumą ir vedama sėkmingai atakavusio E. Dimšos pirmąjį kėlinį baigė turėdama 9 taškų persvarą (26:17).

Antrojo kėlinio pradžioje „Lietkabelis“ pagerino taiklumą, tačiau būdų pelnyti taškus rado ir „CBet“ – E. Dimšos ir Tomo Digbeu pastangų dėka Prienų komanda pirmavo 39:30.

Antrajam kėliniui persiritus į antrąją pusę, P. Valinskas, G. Masiulis ir V. Lipkevičius smeigė po tolimą šūvį ir panevėžiečiai ėmė kvėpuoti svečiams į nugaras. Visgi E. Dimša tęsė savo benefisą ir į rūbines komandos išėjo prieniečiams pirmaujant 50:45.

Po pertraukos Panevėžio krepšininkai į aikštę grįžo nusiteikę perlaužti rungtynes. Įpusėjus kėliniui jie surengė įspūdingą atkarpą – 21:2 ir pirmąkart mače įsiveržė į priekį (68:59). Šį spurtą inicijavo Kyle'as Vinalesas, vien trečiajame ketvirtyje surinkęs 12 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje „CBet" po R. Minioto tritaškio vėl išlygino rezultatą (75:75). Paskutinės penkios rungtynių minutės vyko taškas į tašką. Mačui pasiekus kulminaciją, šaltesnius nervus išlaikė Prienų krepšininkai. Jie po M. Wrighto metimo pirmavo 87:84 ir, apsigynę nuo lemiamo šeimininkų išpuolio, džiaugėsi pergale.

Panevėžio „Lietkabelis“: G. Masiulis 15, P. Valinskas ir K. Vinalesas po 13, M. Maričius ir M. Normantas po 12.

Prienų „CBet“: R. Miniotas 19 (12 atk. kam.), E. Dimša 16, M. Wrightas 14, M. Sušinskas 13.