Trileryje su „Juventus“ triumfavę panevėžiečiai - „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ finale

Author: J.Skurkis
2017-02-18

Trečiajame kėlinyje 11:0 spurtavę Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai prasibrovė į „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ finalą. Kazio Maksvyčio vadovaujami panevėžiečiai po atkaklios kovos 75:70 (14:17, 15:20, 27:18, 19:15) palaužė Utenos „Juventus“ žaidėjus.

Startas. Rungtynes ekipų žaidėjai pradėjo nerezultatyviai - įpusėjus ketvirčiui „Juventus“ pirmavo 2:6. Visgi krepšininkams pavyko įsibėgėti, o po 6 Valdo Vasyliaus taškų Utenos klubas atitolo (11:17). Kėlinį užbaigė Mindaugo Lukauskio tritaškis - 14:17.

Lygybė. Antrąjį kėlinį geriau pradėjo „Lietkabelio“ žaidėjai. Panevėžiečiai tolimų metimų dėka išsiveržė į priekį (20:18). Uteniškiai varžovams pranašumu ilgai džiaugtis neleido ir įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo lygus (22:22).

Susigrąžino. Vytautas Šulskis pasižymėjo taikliais baudų metimais, Vaidas Čepukaitis pataikė porą dvitaškių, o po šio spurto „Juventus“ susigrąžino turėtą pranašumą, kurį išlaikė ir iki ilgosios pertraukos - 29:37.

Tritaškiai. Ketvirtfinalio mače su „Lietuvos rytu“ nė vieno tritaškio nepataikę uteniškiai šįkart jau per pirmąją rungtynių pusę pasižymėjo 6 tolimais metimais. Negana to, „Juventus“ žaidėjai tritaškius metė dvigubai tiksliau - 46% taiklumu, kai „Lietkabelis“ realizavo vos 23% tolimų metimų.

Nepalūžo. Trečiąjį kėlinį dvitaškiu pradėjo V.Čepukaitis ir Utenos klubas įgijo dviženklę persvarą (29:39). Vis dėlto panevėžiečiai nebuvo linkę sudėti ginklų ir, spurtavę 11:0, persvėrė rezultatą (40:39). Minimalų pranašumą „Lietkabelio“ krepšininkai išsaugojo ir iki lemiamo ketvirčio - 56:55.

Finišas. Prabėgus pusei ketvirtojo kėlinio, komandas skyrė vos 2 taškai, tačiau Beno Madgeno bei Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškiai „Lietkabeliui“ leido atitolti (71:65). Uteniškiams pavyko šiek tiek priartėti, tačiau Žygimanto Skučo dvitaškis rungtynėse padėjo tašką - 75:70.

Kova dėl medalių. „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ finale Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa jau rytoj (vasario 19 d.) susikaus su Kauno „Žalgirio“ bei Prienų-Birštono „Vytauto“ pusfinalio poros nugalėtoju. Pastarojoje dvikovoje pralaimėjusi ekipa mažajame finale susikaus su Utenos „Juventus“ žaidėjais.

Lietkabelis“: Lorenzo Williamsas 15, Kšištofas Lavrinovičius ir Žygimantas Skučas (3/4 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai) po 13, Donatas Tarolis 12, Benas Madgenas 11 (8 atk. kam., 6 rez. perd.) taškų.

Juventus“: Vaidas Čepukaitis (8 atk. kam., 9/11 dvitaškiai) 20, Gytis Sirutavičius 19, Vytautas Šulskis 8 taškai.