R. Paulauskas užtikrintas: „Neptūnas“ pateks į Citadele KMT finalo ketvertą
BNS nuotr.

R. Paulauskas užtikrintas: „Neptūnas“ pateks į Citadele KMT finalo ketvertą

Author: LKL.lt
2020-02-07

Jau kitą savaitgalį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje nugriaudės Citadele Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto turnyras, tačiau dėl didžiulės intrigos pirmuosiuose ketvirtfinalių mačuose dar nėra aiški nė viena komanda, kuri būtų garantavusi sau vietą finalinio ketverto varžybose.

Kol kas geriausiose padėtyse yra svečiuose savo varžovus įveikę Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai, tačiau net ir jie negali būti ramūs, mat abi ekipos atitinkamai „Šiaulius“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždes“ įveikė vos šešių taškų persvaromis.

Antradienį ir trečiadienį bus sužaistos visos ketverios atsakomosios ketvirtfinalių rungtynės, o prieš jas su LKL TV kūrybine komanda savo mintimis pasidalino krepšinio specialistas Rūtenis Paulauskas.

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės tvarkaraštis
1-os ketvirtfinalio rungtynės
Lapkričio 27 d. 89:92 C pora: „Sintek–Dzūkija“–„Neptūnas“
Gruodžio 19 d.  72:78 D pora: „Pieno žvaigždės“–„Lietkabelis“
Sausio 2 d. 85:81 B pora: „Juvenus“–„Rytas“
Sausio 21 d. 79:85 A pora: „Šiauliai“–„Žalgiris“
2-os ketvirtfinalio rungtynės
Vasario 11 d. 18 val. C pora: „Neptūnas“–„Sintek–Dzūkija“
Vasario 11 d. 20 val. B pora: „Rytas“–„Juventus“
Vasario 12 d. 18 val. D pora: „Pieno žvaigždės“–„Lietkabelis“
Vasario 12 d. 20 val. A pora: „Žalgiris“–„Šiauliai“
Finalo ketvertas Klaipėdos „Švyturio“ arenoje
Vasario 15 d. Pusfinaliai: A-D pora; B-C pora
Vasario 16 d. Rungtynės dėl 3 vietos ir finalas

„Jei reikėtų rinktis – turbūt žiūrėčiau visas rungtynes iš eilės, nes, žvelgiant į tai, kaip klostėsi pirmieji komandų susitikimai, intriga išlieka visur.

Bet, mano manymu, išskirti galima dvi poras – „Rytas“ – Utenos „Juventus“ bei Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Panevėžio „Lietkabelis“, – teigė R. Paulauskas.

Jis akcentavo tai, jog komandos svarbiausiose turnyro stadijose susitinka jau ne pirmą kartą ir, nepaisant to, jog vilniečiai įprastai įrodo savo pranašumą, „Juventus“ stabiliai deda žingsnius į priekį.

„Jau kelintus metus iš eilės matome, kaip įtemptai ši pora siekia patekimo į Citadele KMT finalo ketvertą. Meistriškumas dažniausiai leisdavo tolyn patekti „Rytui“, bet „Juventus“ daro didžiulę pažangą ir ji matosi pirmiausia tame, kad komanda keičia savo žaidimą, požiūrį į svarbius dalykus, o tai įneša daug intrigos.

„Rytas“, paėmęs Dovį Bičkauskį, ne tik sustiprino savo sudėtį, bet ir susilpnino varžovus. Utenos komanda kartais patenka į euforiją, kuri sutrukdo jiems pabaigti darbą iki galo, tad jiems galbūt reiktų užtikrintumo ir solidumo galvojant apie turnyrus ar etapus, kurie būtų įsimenami ilgiau, nei pavieniai laimėjimai“, – kalbėjo R. Paulauskas.

Kita pora, kuri specialistui kelia nemenką intriga, yra „Pieno žvaigždės“ – „Lietkabelis“. Nors panevėžiečiai laikomi gana aiškiais favoritais, jiems, R. Paulausko teigimu, koją gali pakišti per daug lengvabūdiškas požiūris į rungtynes.

„Lietkabelio“ komanda talentu ir meistriškumu lenkia „Pieno žvaigždes“, bet turbūt didžiausias pavojus Panevėžio ekipai yra paviršutiniškas požiūris į rungtynes ir galvojimas, jog jie, laimėję išvykoje, tai užtikrintai padarys ir namuose. Gali prisidėti ir nuovargis, kuris susideda iš to, kad komanda rungtyniauja dviem frontais, turi iškovojusi gerų pergalių, kad ir prieš tą patį „Žalgirį“.

Bet manau, kad treneris Nenadas Čanakas puikiai kontroliuoja situaciją, gerai jaučia, kas žaidėjams pavojinga ir galvoju, kad Panevėžio komanda yra viena įdomiausių ir mažiausiai prognozuojamų komandų“, – svarstė R. Paulauskas.

Pora, kurioje skirtumas po pirmųjų rungtynių skirtumas yra mažiausias, R. Paulauskas intrigos įžvelgia mažiausiai – jis nemano, jog Alytaus „Sintek–Dzūkija“ gali mesti rimtą iššūkį Klaipėdos „Neptūnui“.

„Manau, kad čia sulauksime ramesnio „Neptūno“ patekimo į finalo ketvertą, nors jie prieš porą metų ir buvo panašiai nudegę. Alytaus komandoje daug lemia amerikiečių Chauncey Collinso ir Gabe`o Devoe rezultatyvumas, kai jiems sekasi – juos sustabdyti sunku.

Citadele KMT finalo ketverto programa
Laikas Įvykis
Vasario 15 d. (šeštadienis)
14 val. Pirmas pusfinalis
16.30 val. Antras pusfinalis
19 val. Karalienės taurės finalas
Vasario 16 d. (sekmadienis)
14.45 val. Rungtynės dėl 3 vietos
16.50 val. „Betsafe–LKL“ snaiperio konkursas
17.50 val. Finalas
Bilietus į renginį platina KAKAVA.LT

Tačiau „Neptūnas“ turi žmonių, galinčių juos stabdyti, jie gali ir patys žaisti rezultatyviai. Taip pat jie žais namie, kur negali nuvilti savų žiūrovų, negali net ir leisti apie tai pagalvoti. Ypač žinant ir tai, kad jų rezultatai pastaruoju metu nėra labai džiuginantys“, – svarstė R. Paulauskas.

Į uostamiesčio komandą neseniai grįžo komandos simboliu vadinamas Martynas Mažeika. R. Paulausko teigimu, bus įdomu žaidėją vėl pamatyti Lietuvoje.

„Tikrai bus įdomu jį pamatyti tai, kaip jis keitėsi, koks jo, kaip žaidėjo, statusas yra dabar. Jį pamename kaip lyderį, komandos kapitoną, o pažaidus užsienyje, pabuvus kitame lygyje – įvertinti galima bus tik pamačius“, – teigė pašnekovas.

Paskutinėje poroje, kurioje favoritas iš pirmo žvilgsnio atrodo aiškus, „Šiauliai“ bandys išvykoje panaikinti minimalų deficitą prieš Kauno „Žalgirį“.

Nors sausio pabaigoje pirmajame mače fenomenalų pasirodymą surengė šiauliečių centras Rokas Gustys, surinkęs 22 taškus, sugriebęs 16 kamuolių ir sukaupęs net 37 naudingumo balus, R. Paulauskas mano, jog toks krepšininko pasirodymas tik papildomai užkurs žalgiriečius atsakomajam mačui.

Kad ten įvyktų sensacija, „Žalgiris“ turi labai nenorėti laimėti. Gusčio fenomenalus žaidimas pirmose rungtynėse „Žalgiriui“ bus tarsi raudonas skuduras, į kurį „Žalgiris“ turėtų sureaguoti kaip bulius.

Daugiau žmonių, kurie galėtų žaisti panašiu lygiu, „Šiauliuose“ paprasčiausiai nėra. Jie išlieka įdomi komanda, su įvairiapusiu puolimu, bet šiandien jiems kovoti su „Žalgiriu“ tiesiog nėra fizinių ir taktinių galimybių“, – sakė R. Paulauskas.

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės turnyras vyks vasario 15-16 dienomis Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, renginį tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Atsakomąsias ketvirtfinalio rungtynes antradienį ir trečiadienį nuo 18 val. tiesiogiai transliuos LRT PLIUS.

Sponsors

Title sponsor

General sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Partners

Broadcasting partner
Broadcasting partner
Technical partner
Medical partner
Technical partner
Technical partner
Broadcasting partner
Technical partner