„Šiauliai“ – jubiliejinio turnyro Šiauliuose finale

Author: bcsiauliai.lt
2019-09-09

„Šiaulių“ krepšinio klubo 25-mečio proga Šiauliuose vyksta dvi dienas truksiantis jubiliejinis krepšinio turnyras. Pirmąją turnyro dieną vyko pusfinalių dvikovos, kuriose susitiko 4 komandos: „Nevėžis“ su „Chimik“ bei „Šiauliai“ su „Jūrmala-Betsafe“.

Pusfinalio rungtynėse 1994 metų stiliaus aprangomis pasipuošusi  „Šiaulių“ komanda nesunkiai palaužė ketvirtą vietą Latvijos čempionate užėmusią „Jūrmala-Betsafe“ ekipą rezultatu 84:62 (24:8, 14:17, 24:20, 22:17).

Puikia gynyba pradėję "Šiauliai" pirmąjį kėlinį laimėjo 24-8. Antrajame ketvirtyje šiauliečiai vos per 3 minutes susirinko 4 komandines pražangas, tačiau juos gelbėjo netaiklūs latvių tritaškiai bei laimėta kova po krepšiais. R.Gustys pirmoje rungtynių pusėje atkovojo 5 kamuolius, tuo tarpu D.Geks iki ilgosios pertraukos komandai surinko 8 taškus. „Šiauliai“ ilsėtis išėjo pirmaudami 38-25.

Po ilgosios pertraukos abiems komandoms nestigo klaidų. Pasinaudoję susilpnėjusia geltonųjų gynyba latviai tritaškiu sumažino skirtumą iki 4 taškų, tačiau „Šiauliai“ po minutės pertraukėlės sustiprino priekinę liniją ir likus žaisti 2 minutėms iki kėlinio pabaigos, padidino persvarą iki 12 taškų (62:45).

Paskutinis kėlinys pasižymėjo tritaškiais ir čia šiauliečiai buvo taiklesni (41,9% ir 22,6%). Rungtynių pabaigoje „Šiauliai" išlaikė gerą formą ir padidino persvarą iki 22 taškų.

„Šiauliams“ taškus pelnė: D.Geks –  14, E.Šaulys –  12, A.Udras – 11 (19 naud. balų), A.Wrightas 10 (5 atk. kam., 17 naud. balų), R.Gustys – 8 (6 atk. kam.), A.Urbonas – 7, K.Hardy – 6 (4 rez. perdavimai), J.Furmanavičius - 6 (8 atk.kam.), B.Griciūnas ir M.Žukauskas – po 4, K.Žemaitis - 6 rezultatyvūs perdavimai.

Pirmadienį, antrąją turnyro dieną finale susitiks abu Lietuvos klubai – „Šiauliai“ ir Kėdainių „Nevėžis“. Južno „Chimik“ ir „Jūrmala-Betsafe“ varžysis mažajame finale, kuris prasidės 16 val. Šiaulių arenoje. Rungtynių metu žiūrovų laukia įvairūs konkursai, kurių metu bus galima laimėti „Šiaulių“ krepšinio klubo prizų. Įėjimas nemokamas.