„Šiaulių“ sukurtas stebuklas: panaikintas 24 taškų deficitas ir parblokšta „Skycop“ ekipa
BC „Šiauliai“ nuotr.

Author: H. Augustynas
2019-03-09

Charakterį pademonstravę ir triuškinamą deficitą panaikinę „Šiauliai“ (5/19) po atkaklios kovos sugebėjo įveikti Prienų „Skycop“ (8/16) ekipą ir tokiu būdu pakilti iš turnyrinės lentelės dugno.

Net 24 taškų deficitą antrajame kėlinyje turėję „Šiauliai“ (26:50) surengė spurtą 20:2, dar iki lemiamo ketvirčio pradžios pavijo varžovus ir galiausiai iškovojo sudėtingą pergalę 90:84 (16:26, 18:24, 29:15, 27:19).

Antrąją pergalę iš eilės iškovoję šiauliečiai į paskutinę turnyrinės lentelės vietą išstūmė Kėdainių „Nevėžio“ ekipą.

„Šiaulius“  į pergalę atvedė 18 taškų surinkęs ir 6 kamuolius perėmęs Cedrickas Bowenas bei 16 taškų pridėjęs Evaldas Šaulys, kuris savo taškų sąskaitą atidarė tik trečiojo kėlinio viduryje. Aikštės šeimininkų gretose taip pat išsiskyrė dvigubą dublį užfiksavęs Kristupas Žemaitis, kuris pelnė 10 taškų ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

C. Bowenas pagerino asmeninius rezultatyvumo, naudingumo (26 n.b.) ir perimtų kamuolių rekordus Lietuvoje.

„Skycop“ ekipos neišgelbėjo ir lygos sezono rezultatyvumo bei tritaškių rekordus pagerinęs Malcolmas Grantas. Nuo suolo pakilęs amerikietis pelnė 32 taškus ir pataikė 7 tritaškius iš 8.

Devynis tritaškius iš 14 rungtynių pradžioje pataikę prieniškiai iškart pabėgo į priekį ir pradėjo triuškinti aikštės šeimininkus – 50:26.

Vis dėlto prieš ilgąją pertrauką užsikūrę ir užsidegimą trečiojo kėlinio pradžioje išlaikę „Šiauliai“ spurtavo 20:2 ir panaikino turėtą triuškinamą deficitą – 46:50. Apsukų nemažinę šiauliečiai netrukus sumažino deficitą iki minimumo, kai E. Šaulys pelnė keturis taškus per vieną ataką (54:55).

Nors ketvirtajame kėlinyje „Skycop“ bandė ir vėl nutolti (71:67), aikštės šeimininkai surengė spurtą 15:4 ir perėmė rungtynių iniciatyvą – 82:75.

Likus žaisti 80 sekundžių iki susitikimo pabaigos Darjušas Lavrinovičius sumažino svečių deficitą iki keturių taškų (82:86). Po to abi komandos apsikeitė netiksliais metimais, o likus žaisti 20 sekundžių E. Šaulys sudavė paskutinį smūgį prieniškiams smeigdamas tritaškį – 89:82.

„Šiauliai“: Cedrickas Bowenas 18 (7/8 dvit., 6 per. kam., 26 n.b.), Evaldas Šaulys 16 (3/8 trit.), Benas Griciūnas, Karolis Lukošiūnas (1/7 trit.) ir Arminas Urbutis po 11, Antanas Udras ir Kristupas Žemaitis (11 rez. perd., 22 n.b.) po 10.

„Skycop“: Malcolmas Grantas 32 (7/8 trit., 5 kld., 22 n.b.), Žygimantas Janavičius 15, Kšyštofas Lavrinovičius 10, Darjušas Lavrinovičius 9 (6 atk. kam.).