Pirmąją pergalę „Pieno žvaigždės“ iškovojo po sunkios kovos Šiauliuose

Author: LKL.LT
2018-09-30

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (1/2) komanda iškovojo pirmąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate, kadangi svečiuose 81:79 (31:19, 19:24, 8:19, 23:17) palaužė „Šiaulius“ (0/2).

Svarbiausias lūžis rungtynėse įvyko trečiojo kėlinio metu. „Šiauliai“ surengė atkarpą 19:0, kuomet privertė beveik septynias minutes pasvališkius kęsti taškų badą ir taip išsiveržė į priekį 62:52.

Rezultatą aplyginusius metimus pataikė Ivaras Žviguras, Tomas Galeckas ir Emmanuelis Omogbo, o pastarasis galiausiai grąžino persvarą „Pieno žvaigždėms“ – 71:70.

Apsikeitus tiksliomis atakomis, likus 48 sekundėms, Evaldas Šaulys lygino rezultatą (76:76), tačiau T.Galeckas pataikė svarbų tritaškį – 79:76. Per 15 paskutinių sekundžių ekipos apsikeitė baudų metimais: Kristupas Žemaitis pataikė vieną, o Tomas Lekūnas – dvi. Švieslentėje degant jau paskutinei sekundei Ignas Vaitkus pataikė rezultatą švelninusį metimą, tačiau Pasvalio komandai tereikėjo nebeprarasti kamuolio.

Iki tol legionierių vedama Pasvalio komanda išsiveržė į priekį dar pirmajame ketvirtyje, o keli tikslūs tolimi metimai iš eilės leido susikrauti jau dviženklę persvarą – 28:18.

Svečių ekipa visą laiką iki ilgosios pertraukos atrodė užtikrinčiau bei saugojo turėtą pranašumą, tad „Šiauliams“ teko per ilgąją pertrauką ieškoti būdų persverti rezultatą.

Pasvalio komanda turėjo kelis vedlius: E.Omogbo pelnė 15 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, po 13 taškų pridėjo Vytautas Šulskis, Lance’as Jeteras (5/5 dvit.) ir T.Lekūnas (8 atk. kam.), 11 – T.Galeckas.

„Šiauliams“ dvigubą dublį surinko I.Vaitkus (14 tšk., 12 atk. kam., 7 išpr. praž.), 12 taškų pelnė Benas Griciūnas, 9 – Christianas Terrellas, po 8 – K.Žemaitis (6 rez. perd.) ir E.Šaulys.

„Kalbant apie žaidimo kokybę, turėjome tris rungtynių dalis. Pirmuose dvejuose kėliniuose neblogai puolėme, apsiginti gal sekėsi sunkiau, o trečiame kėlinyje visiškai sustojome: pradėjome nepataikyti, metėme neparuoštus metimus, net neprasižengdavome. Tuo tarpu ketvirtame ketvirtyje vėl radome ginklų, kaip apsiginti ir užpulti.

Džiaugiamės šia pergale, nes prieš tai dideliu skirtumu pralaimėjome „Neptūnui“, „Žalgiriui“, o mūsų legionieriai nežino, koks čia lygis, kas yra, ar dabar prieš visus taip pralaimėsime. Tikiuosi, kad ši pergalė mums duos psichologinio šviežumo“, – sakė „Pieno žvaigždžių“ treneris Gediminas Petrauskas.

„Atvirai pasakius tikėjausi, kad bus blogiau. Atsilikome nemažu skirtumu, bet vyrai nenuleido rankų, akys raibsta nuo žaidėjų, kuriuos turiu, visus išleidžiu, visi stengiasi. Čia yra mūsų potencialas. O įdėti jiems informaciją į galvas – mano darbas, kol kas to nepadariau, todėl ir nelaimime“, – šypsojosi „Šiaulių“ strategas Antanas Sireika.

„Pieno žvaigždės“ šiame mače geriau išnaudojo greitas atakas: jomis surinko 27 taškus, kol šiauliečiai – 14. Taip pat po klaidų svečiai pelnė 16 taškų, o šeimininkai – 8.

Kitą mačą Pasvalio komanda žais spalio 3 dieną Utenoje prieš vietos „Juventus“ ekipą. „Šiauliai“ tą pačią dieną namuose priims Prienų „Skycop“.