Trenerių sugrįžime – „Neptūno“ pergalė prieš „Šiaulius“

Author: Ž. Vingelis
2017-09-21

Klaipėdos „Neptūnas“ antrajame kėlinyje įgijo lemiamą persvarą ir apkartino Antano Sireikos sugrįžimą į Šiaulius.

Iš karto po ilgosios pertraukos 17 taškų pranašumą susikrovę klaipėdiečiai 82:73 (22:22, 21:10, 18:18, 21:23) įveikė „Šiaulius“.

Šiauliečiams rungtynėse koją kišo itin didelis klaidų skaičius – aikštelės šeimininkai suklydo 20 kartų, o klaipėdiečiai vos 9 kartus.

„Persilaužimas įvyko, kai geriau sužaidę gynyboje privertėme varžovus klysti, – teigė „Neptūno“ treneris K. Maksvytis. – O tada atsivėrė galimybė lengviems taškams.

Tikiuosi, kad gynyba ir greitas puolimas bus mūsų vizitinė kortelė šį sezoną.“

Nors praktiškai visą pirmąją rungtynių pusę komandos kovėsi taškas į tašką, tačiau antrojo kėlinio aštuntąją minutę J. Palacioso dvitaškis su pražanga vainikavo „Neptūno“ spurtą 10:1, leidęs susikurti dviženklį pranašumą (41:29).

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Neptūnas“ nutolo iki rekordinės 17 taškų persvaros (49:32), o „Šiauliai“ per likusį laiką intrigos neatkūrė.

„Neptūno“ gretose išsiskyrė Renaldas Seibutis, pelnęs 17 taškų. Gynėjas taip pat sukūrė gražiausią rungtynių epizodą, pataikęs metimą iš aikštės vidurio aidint pirmojo kėlinio sreinai.

„Būčiau nemetęs – tikėjau (kad įkris)“, – po rungtynių juokėsi R. Seibutis. Jis per 32 minutes dar perėmė 3 kamuolius ir buvo vienas pagrindinių „Neptūno“ pergalės kalvių.

Edgaras Želionis ir Juanas Palaciosas (8 atk. kam.) prie pergalės pridėjo po 15 taškų, Mindaugo Girdžiūno sąskaitoje buvo 12 taškų ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

„Šiaulių“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Nicholas Zeisloftas, surinkęs 20 taškų. Donatas Sabeckis pelnė 12 taškų, Igno Vaitkaus sąskaitoje buvo 11 taškų.

„Šiauliai“ praėjusį sezoną nepateko į atkrintamąsias varžybas ir išgyveno vieną sudėtingiausių sezonų. Tačiau šiemet šiauliečiai nuo savo komandos nenusisuko.

„Sakiau prieš rungtynes, kad prasideda „Šiaulių“ atgimimas, džiaugiuosi, kad žmonės patikėjo, – sakė A. Sireika, į Šiaulius grįžęs po penkerių metų pertraukos. – Seniai nemačiau arenoje tiek žmonių. Esu dėkingas ir vyrams, jie padarė daugiau nei tikėjausi.

Tik gaila, kad nuvylėme žiūrovus. Bet žvaigžde niekas negimė. Reikia mokytis.“

D. Sabeckis yra vienas iš dviejų „Šiaulių“ krepšininkų, likusių komandoje po praėjusio sezono. Puolėjas neabejoja, kad šį sezoną komandos rezultatai bus geresni.

„Dar ne viską išpildome, trūksta žaidybinės praktikos ir viskas bus gerai, – įsitikinęs D. Sabeckis. – Turime šiemet daugiau talento, turime ir porą patyrusių žaidėjų – Urbutį su Šarakausku – ir manau, kad kitose rungtynėse bus geriau.“

Artimiausias rungtynes „Šiauliai“ žais rugsėjo 24 dieną su Prienų–Birštono „Vytautu“. „Neptūnas“ tą pačią dieną Kėdainiuose susikaus su „Nevėžiu“.