Citadele KMT mūšyje – lengva „Neptūno“ pergalė prieš mažeikiškius
R.Lukoševičiaus/„Betsafe-LKL“ nuotr.

2024-10-09

Pirmąją pergalę Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) įsirašė Klaipėdos „Neptūnas“ (1-1), kuris namuose 106:71 (25:19, 27:15, 32:24, 22:13) sutriuškino Mažeikių „M Basket-Delamode“ (0-2) klubą.

Rungtynių pradžioje Mažeikių komanda susikrovė trapų pranašumą (12:7), iš kurio greitai nieko neliko, nes iniciatyvą perėmė aikštės šeimininkai – 15:14. Po pirmojo kėlinio „Neptūnas“ buvo priekyje 25:19, o Arnas Beručka ir Nate‘as Johnsonas skirtumą augino iki dviženklio – 34:24. Klaipėdiečiai tolo vis labiau (41:25) ir po Desure‘o Buie tolimo metimo ėmė triuškinti mažeikiškius – 47:27.

Donato Sabeckio, Kay‘aus Bruhnkes ir A.J.Englisho tolimi šūviai kažkiek pagerino „M Basket-Delamode“ padėtį (46:59), bet atsaką turėjo ir A.Beručka su Zane‘u Watermanu – 65:49. Legionieriai tęsė tritaškių seriją šeimininkų gretose ir taip „Neptūnas“ jautėsi vis ramiau – 74:49.

Po trijų kėlinių Virginijaus Šeškaus auklėtinių padėtis buvo sudėtinga (58:82), tad paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas. „Neptūnas“ nemažino puolimo apsukų, artėjo prie 100 taškų ribos, galiausiai ją peržengė ir ramiai užbaigė susitikimą.

Įskaitant „Betsafe-LKL“, klaipėdiečiai ketvirtą mačą iš penkių peržengia 90 pelnytų taškų ribą. Tai – rezultatyviausias „Neptūno“ sezono mačas.

Kovą dėl kamuolių klaipėdiečiai laimėjo net 47 prieš 22.

„Neptūnas“: Zane‘as Watermanas 24 (12 atk. kam., 3/4 trit., 31 n.b.), Martynas Pacevičius 19, Nate‘as Johnsonas 17 (9 atk. kam.), Tomašas Pavelka 14 (10 atk. kam.), Arnas Beručka 13 (6 rez. perd.).

„M Basket-Delamode“: A.J.Englishas 15, Kay‘us Bruhnke 14 (4/7 trit.), Donatas Sabeckis 13 (5 rez. perd.), Tomas Zdanavičius 7.