V. Garastas: „Klaipėdą galėčiau pavadinti tikru krepšinio miestu“

V. Garastas: „Klaipėdą galėčiau pavadinti tikru krepšinio miestu“

Author: bcneptunas.lt
2017-09-15

Jau šį savaitgalį, rugsėjo 16-17 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį), Klaipėdą sudrebins galingas tarptautinis krepšinio turnyras, kuriame bus kovojama dėl Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Garbės prezidento, šalies krepšinio legendos Vlado Garasto taurės. Dvi dienas su atsinaujinusiu Klaipėdos „Neptūnu“ jėgas surems Estijos pirmenybių bronzos medalininkas Tartu „Rock“, FIBA Europos taurės ketvirtfinalio dalyvis Krasnojarsko „Jenisej“ ir šiemet gerokai pasikeitęs bei daug ambicijų turintis Vilniaus „Lietuvos rytas“.

„Švyturio“ arena šį turnyrą organizuoja jau šeštus metus iš eilės ir kasmet sulaukia vis geresnių atsiliepimų: komandų lygis auga, sutraukiama vis daugiau žiūrovų.

„Tai bus pirmos šio sezono aukšto lygio varžybos stebint saviems žiūrovams. Tiek mes, tiek visi neptūniečiai labai laukiame šio turnyro, nes esame pasiilgę šiltų žiūrovų emocijų ir nuostabaus palaikymo. Klaipėdos krepšinio sirgaliai visada išsiskiria šiltu ir audringu palaikymu“, - pabrėžė „Neptūno“ komandos vyr. treneris Kazys Maksvytis.

Anot jo, laukia išties įdomios kovos, nes teks grumtis su ambicingomis ir pajėgiomis ekipomis.

„Juk pasistiprino ir ateinantį sezoną ambicingus tikslus kelia „Lietuvos rytas“, įdomu bus pasivaržyti ir su Krasnojarsko „Jenisej“ ir Tartu „Rock“ ekipomis. Trumpai tariant, laukia intriguojamos kovos. Kiekvienas toks turnyras yra labai naudingas visoms komandoms. Prieš sezono pradžią pamatysime, ko esame verti ir ką dar reikia koreguoti. Tai bus tarsi paskutinė repeticija prieš kitą savaitę prasidėsiantį oficialų Lietuvos krepšinio lygos sezoną", - reziumavo K. Maksvytis.

Buvęs Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Tomas Delininkaitis apie Vlado Garasto taurės turnyrą kalbėjo tik teigiamai, tačiau kol kas pats jame yra dalyvavęs tik kaip žiūrovas.

„Pagaliau ir pats galėsiu išbandyti savo jėgas šiame turnyre. Tokie turnyrai labai reikalingi, norint pasitikrinti savo sportinę formą. Be to, po daug metų pertraukos vėl vilkėsiu „Neptūno“ ekipos marškinėlius. Ginti savo gimtojo miesto komandos garbę - dvigubas malonumas ir dar didesnis stimulas pasirodyti kuo geriau. Kviečiu visus krepšinio sirgalius savo kalendoriuje didžiulėmis raidėmis pasižymėti rugsėjo 16-17 dienas ir ateiti palaikyti „Neptūno“. Nudažykime „Švyturio“ arenos tribūnas mėlyna „Neptūno“ spalva“, - sakė T. Delininkaitis.

Klaipėdiečiai savo akimis išvys ir dar vieną „Neptūno“ ekipos marškinėlius vilkintį buvusį Lietuvos rinktinės žaidėją Renaldą Seibutį.

Šiemet V. Garasto taurės turnyras skiriamas Lietuvos krepšinio jubiliejui. Nuo 1922 m. balandžio 23 d. įvykusių pirmųjų krepšinio rungtynių Lietuvoje, laikomų krepšinio istorijos pradžia, jau praėjo 95 metai.

„Klaipėdiečiai mėgsta ir vertina profesionalų krepšinį. Džiaugiamės, kad mums pavyko pateisinti žiūrovų lūkesčius ir sukurti naują krepšinio tradiciją uostamiestyje“, - sakė šeštus metus turnyrą organizuojančios „Švyturio“ arenos atstovas Remigijus Ambrulaitis.

Jam antrino ir Lietuvos krepšinio federacijos garbės prezidentas, buvęs ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Vladas Garastas.

„Kodėl mano vardo turnyras vyksta būtent Klaipėdoje, o ne, tarkime, Kaune ar Vilniuje? Klaipėda man - arčiau širdies. Esu tarsi senas klaipėdietis. Pirmą kartą Klaipėdoje apsilankiau po karo, 1947 metais. Tada dalyvavau lengvosios atletikos varžybose, bėgau 1000 m ir tapau Lietuvos čempionu. Klaipėda buvo iki Senojo turgaus, o toliau buvo laukai. Buvo tik viena gatvė ir vien kaminai, dar daug griuvėsių... Keista ir malonu matyti, kaip dabar atrodo Klaipėda - išties išsiplėtė miestas. Pajūryje yra likę daug prisiminimų. Lietuvos uostamiestis tikrai nusipelnė, kad jame vyktų tokie turnyrai ir sirgaliai dažniau galėtų mėgautis profesionaliu krepšiniu. Klaipėdą galėčiau pavadinti tikru krepšinio miestu, kuris mūsų šaliai yra padovanojęs ne vieną talentingą krepšininką, garsinantį ne tik savo miestą, bet ir visą šalį. Todėl turime atiduoti duoklę Lietuvos uostamiesčiui“, - pabrėžė V. Garastas.

Jis dar pridūrė: „Kai pradėjau dirbti krepšinio treneriu, klaipėdiečiai man daug padėjo. Čia visada prie jūros organizuodavome stovyklas. Palangoje negalėjome to daryti, nes buvo uždrausta. Palanga buvo neva kurortas ir ten stovyklauti neleido. Be to, po karo normalių matmenų krepšinio aikštės Lietuvoje buvo tik dvi - Klaipėdoje, Sporto rūmuose, ir Kaune, Kūno kultūros institute. Kitur negalėjome treniruotis. Klaipėda man asmeniškai labai daug padėjo, padėjo ir „Žalgirio“ komandai, ir Lietuvos rinktinei.“

V. Garastas ragino Klaipėdos krepšinio sirgalius būti aktyvius ir savaitgalį ateiti pasirgti už savo miesto komandą.

„Ne kartą esu sakęs: krepšinis, kaip ir teatras, yra skirtas žiūrovams. Kuo labiau užpildyta salė - tuo didesnė motyvacija žaidėjams parodyti visas savo galimybes“, - teigė V. Garastas.

Draugiškas krepšinio turnyras vyks dvi dienas - šeštadienį ir sekmadienį. Pirmųjų rungtynių pralaimėtojai kitą dieną kovos dėl III vietos, o laimėtojai - dėl pagrindinio trofėjaus - V. Garasto taurės. Apdovanotos bus ne tik pirmos trys komandos, bet ir geriausias krepšininkas iš kiekvieno klubo.

V. Garastas užsiminė ir apie ambicingus kitų metų planus. „Kitąmet planuojame grandiozinį Vlado Garasto taurės turnyrą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti. Norą jame dalyvauti jau išreiškė mažiausiai aštuonios komandos, tarp kurių - net Kinijos, Vokietijos ir Graikijos itin galingos komandos. Turėtų būti itin smagus reginys“, - teigė LKF Garbės prezidentas.

Sponsors

Title sponsor

General sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Partners

Broadcasting partner
Technical partner
Technical partner
Technical partner
Technical partner
Broadcasting partner
Medical partner
Broadcasting partner