Rimto iššūkio iš „Nevėžio-Optibet“ sulaukęs „Žalgiris“ pergale pradėjo ketvirtfinalį

2023-05-13

Tai buvo mačas, kuriame rezultatas neatspindi kovos eigos. Kauno „Žalgiris“ sunkia pergale pradėjo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalį.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai tik paskutiniame kėlinyje perlaužė rungtynes ir 90:71 (20:22, 23:17, 18:14, 29:18) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“. Serijoje iki dviejų pergalių žalgiriečiai pirmauja 1:0.

Rungtynės vyko Prienuose, kurie vienam mačui tapo „Žalgirio“ namų teritorija. Kitas susitikimas pirmadienį vyks Kėdainiuose.

Rungtynės prasidėjo visiškai lygia kova, kurioje dominuojančius vaidmenis apsiėmė Laurynas Birutis ir Deshawnas Freemanas. Po pirmojo kėlinio kėdainiškiai neženkliai pirmavo (22:20), tuo tarpu vėliau Danielius Lavrinovičius skirtumą augino – 31:27.

Dovydas Giedraitis su Rolandu Šmitu grąžino trapią persvarą „Žalgiriui“ (32:31), gerą atkarpą tęsė Ignas Brazdeikis, bet Timo Lambrechto tritaškis viską nubraukė – 34:34. Tik L.Biručio dėka žalgiriečiai po dviejų kėlinių pirmavo 43:39.

„Nevėžio-Optibet“ gynyba kėlė problemas „Žalgiriui“ – per pusę trečio ketvirčio pavyko įmesti vos 2 taškus – 45:46. Badą nutraukė tritaškį smeigęs Tomas Dimša, bet Marius Valinskas neleido kauniečiams perimti iniciatyvos – 50:48. Galiausiai trečio kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ po truputį stabilizavo padėtį: pataikė R.Šmitas, Karolis Lukošiūnas ir Kevarriusas Hayesas, tad skirtumas tapo apčiuopiamas – 61:53.

Kai atrodė, kad „Žalgiris“ perlauš rungtynes, šias mintis vijo Titas Sargiūnas su D.Freemanu – 64:65. E.Ulanovo ir K.Lukošiūno tritaškiai vėl tolino žalgiriečius nuo varžovų (74:64), kol skirtumas tapo dviženklis. Tai ir buvo galutinis lūžis. „Žalgiris“ dominavo, „Nevėžiui-Optibet“ stigo energijos ir šansų svečiai nebeturėjo – 83:65.

„Žalgiris“ metė net 43 tritaškius ir pataikė 16. Tiek mestų tolimų metimų – šio sezono „Betsafe-LKL“ rekordas. Beje, kovą dėl kamuolių žalgiriečiai laimėjo net 50 prieš 31.

Kėdainių ekipa ilgai kovoje laikėsi dėl vos 5 klaidų, kai „Žalgiris“ klydo 12 sykių.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis (10 atk. kam.), Ignas Brazdeikis, Edgaras Ulanovas (7 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Karolis Lukošiūnas (5/8 trit.) – po 15, Tomas Dimša 10 (3/7 trit.).

„Nevėžis-Optibet“: Deshawnas Freemanas 23 (10 atk. kam.), Aaronas Cookas 12, Timas Lambrechtas 10 (6 atk. kam.), Darylas Doualla, Bradley Davisonas (7 rez. perd.) ir Danielius Lavrinovičius – po 6.