Jokių siurprizų: „Žalgiris“ ramiai laimėjo Pasvalyje

2023-04-20

Kauno „Žalgirio“ (24-4) komanda be didelių staigmenų pratęsė pergalių seriją „Betsafe-LKL“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 88:61 (24:15, 19:15, 25:17, 20:14) trečiąkart sezone nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (7-21).

„Žalgiriui“ tai – šeštoji pergalė paeiliui. Jis toliau yra lyderis „Betsafe-LKL“. Tuo tarpu Pasvalio komanda lieka dešimta, nors jai ant kulnų mina „Gargždai“ (6-22).

„Žalgiris“ pelnė šešis taškus be atsako, tuo tarpu „Pieno žvaigždės“ savo sąskaitą atsidarė tik prabėgus 4 minutėms, kai baudų mesti stojo Jaredas Cunninghamas – 1:6. Skirtumas toliau augo (15:3), o šeimininkų puolimas buvo bevaisis. Svečiai kontroliavo situaciją ir tik Evaldo Šaulio taškai su pražanga įnešė optimizmo „Pieno žvaigždėms“ – 15:24.

Nors „Žalgiris“ buvo stabilizavęs savo padėtį dar labiau (33:17), Julius Jucikas, Artiomas Kovalovas ir Martynas Pacevičius neleido šeimininkams dramatiškai atsilikti – 28:35. „Žalgirio“ puolimas pastrigo, bet po dviejų kėlinių jie pirmavo tvirčiau – 43:30. Po pertraukos „Žalgiris“ įjungė aukštesnę pavarą ir ėmė triuškinti varžovus – 52:30. Tiesa, Julius Jucikas, E.Šaulys bei Johnas Gillonas kiek švelnino skirtumą (42:59), nors netrukus atsaką paruošė Ignas Brazdeikis – 61:42. Po trijų ketvirčių žalgiriečiai jautėsi ramiai – 68:47.

E.Šaulys, J.Gillonas ir Rihardas Kuksikas smeigė po tritaškį ir dar bandė įnešti energijos į „Pieno žvaigždžių“ puolimą (56:70), bet labiau atsigauti „Žalgiris“ šeimininkams nebeleido. Savo darbą darė I.Brazdeikis bei Laurynas Birutis, o kauniečiai artėjo pergalės link. Likus 4 minutėms žalgiriečiai kontroliavo mačą (85:59) ir laimėjo be vargo.

„Žalgiriui“ šiame mače nepadėjo Isaiah Tayloras, „Pieno žvaigždėms“ – Justas Furmanavičius ir Martynas Arlauskas.

„Pieno žvaigždės“: Evaldas Šaulys 16, Artiomas Kovalovas 13 (6 atk. kam.), Julius Jucikas 8, Rihardas Kuksikas, Ignas Vaitkus ir Martynas Pacevičius (6 atk. kam.) – po 6.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 20, Achille Polonara ir Laurynas Birutis (7 atk. kam.) – po 15, Kevarriusas Hayesas 12 (8 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 11 (8 atk. kam.)