„Žalgiris“ pasiruošimą sezonui pradėjo nelengva pergale

Author: zalgiris.lt
2022-08-31

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą. Žalgiriečiai už uždarų durų vykusiose rungtynėse nugalėjo Liublino „Polski Cukier Pszczółka Start“ komandą 90:83 (28:22, 19:26, 19:21, 24:14).

Rungtynių pradžioje žalgiriečiai gerai suko derinius, kurių smaigalyje atsirasdavo Karolis Lukošiūnas, pataikęs 3 tritaškius per pustrečios minutės – 9:6. Veržliai sužaidė Keenanas Evansas, pelnęs 4 taškus (13:6) ir tiksliais perdavimais suradęs Liutaurą Lelevičių ir Edgarą Ulanovą – 17:13. Į aikštę žengęs Laurynas Birutis atliko perdavimą Gyčiui Nemeikšai ir netrukus pats pelnė 4 taškus, o pirmąjį kėlinį baudų metimais užbaigė Kevarriusas Hayesas ir Kajus Kublickas – 28:22.

Antrajame kėlinyje tritaškį iš kampo pataikė E.Ulanovas, bet jau ketvirtąjį tolimą metimą įmetė ir varžovų lyderis Kacperas Mlynarskis – 31:29. Iš dviejų taškų zonos pasižymėjo K.Lukošiūnas, E.Ulanovas ir netaiklius metimus kartojęs K.Hayesas – 37:36. Amerikietį pakeitęs L.Birutis tiesiog dominavo po krepšiu, pelnė 8 taškus ir rezultatyvumu (12 tšk.) beveik pavijo „floaterį“ įmetusį K.Lukošiūną (13 tšk.). Visgi pirmąją mačo pusę spurtu 7:0 užbaigė Liublino ekipa – 47:48.

Trečiąjį kėlinį agresyviai pradėję žalgiriečiai po E.Ulanovo dvitaškių, K.Lukošiūno tolimo metimo ir L.Biručio žaidimo krepšiu vėl išsiveržė į priekį – 56:50. Po krepšiu prasiveržė K.Evansas, taškus pelnė K.Hayesas, bet varžovai greitai tirpdė skirtumą ir persvėrė rezultatą – 60:63. Kėlinį dviem tritaškiais užbaigė Mantas Kalnietis – 66:69.

Nuo baudų metimo linijos atsidarė Tomas Dimša, trečiąjį tritaškį smeigė M.Kalnietis (71:70), tačiau Lenkijos ekipa irgi turėjo savo ginklų – 72:76. Tada baudų metimus realizavo K.Hayesas, po tritaškį šovė K.Evansas ir T.Dimša, o L.Biručio 4 taškai ir M.Kalniečio prasiveržimas vainikavo įspūdingą žalgiriečių atkarpą – 86:77. Rungtynes uždarė E.Ulanovo prasiveržimas ir K.Hayeso baudų metimai – 90:83.

Kauno „Žalgiris“: L.Birutis 18 (6 atk. kam.), K.Lukošiūnas 16, E.Ulanovas 13 (5 rez. perd.), K.Hayesas 12 (9 atk. kam.), M.Kalnietis 11, K.Evansas 9 (8 rez. perd., 3 per. kam.), T.Dimša 5, L.Lelevičius 2, K.Kublickas 2, G.Nemeikša 2, M.Krivas 0, D.Butka 0.

Liublino „Polski Cukier Pszczółka Start“:C.Melvinas 22, K.Mlynarskis 17, M.Krasuskis 11.