„Žalgiris" iškovojo 15-tą pergalę iš eilės (foto, video)

Author: A. Kapleris
2016-12-17

[lkl_gallery id="95095"]

Šešioliktajame „Tete-A-Tete Casino - LKL“ čempionato ture susitiko lyderis Kauno „Žalgiris“ ir lentelės dugne esantys Šiaulių „Šiauliai“. Lengvą pergalę šventė namie žaidę kauniečiai 98:82 (25:15, 23:21, 26:21, 24:25)

Sudėtys. „Žalgiris“ šiose rungtynėse leido pailsėti komandos kapitonui P. Jankūnui ir prancūzui L. Westermannui. Ekipos sudėtyje taip pat nėra ir I. Hartensteino, jis yra išvykęs į Europos aštuoniolikmečių čempionatą. Atsilaisvinus vietai ant suolelio kauniečiai pirmą kartą mačui registravo jaunąjį M. Varną. Tuo tarpu su „Šiauliais“ jau nebėra A. Westo, kuris šią savaitę abipusiu sutarimu nutraukė sutartį ir išvyko namo.

Startas. Aikštės šeimininkai nuo pat pradžių nebuvo svetingi. Kauniečiai lengvai rinko taškus, jau pirmajame kėlinyje spėjo pasižymėti aštuoni žaidėjai, o po pirmų dešimties minučių „Žalgiris“ turėjo dviženklį pranašumą 25:15.

Atsipalaidavo. Įgijęs apčiuopiamą pranašumą Kauno klubas nepersistengė gynyboje, tai šiauliečiams per penkias antrojo kėlinio minutes leido pelnyti 15 taškų ir sumažinti skirtumą iki 3 taškų. Toks įvykių posūkis nepatiko „Žalgirio“ treneriui Š. Jasikevičiui, po jo paprašytos minutės pertraukėlės šeimininkai vėl sustiprino krepšio gynybą ir prieš ilgąją pertrauką susigrąžino dviženklį pranašumą 48:36.

Įkaitęs. Tik po ilgosios pertraukos Š. Jasikevičius pirmą kartą į aikštę leido dažniausiai ilgiausiai žaidžiantį E. Ulanovą. Jis žaidė ne sau įprastoje lengvojo krašto puolėjo pozicijoje, bet užėmė P. Jankūno vietą sunkiojo puolėjo pozicijoje. Neįprasta rolė visai neišmušė E. Ulanovo iš vėžių ir jis sužaidė vieną iš sėkmingiausių savo kėlinių per karjerą - per aštuonias su puse minutės spėjo pelnyti net 15 taškų. Toks sėkmingas pasirodymas leido „Žalgiriui“ dar šiek tiek padidinti pranašumą 74:57.

Ramiai. Ketvirtajame kėlinyje laimėtojas jau nekėlė abejonių. „Žalgiris“ dar sugebėjo padidinti skirtumą iki 26 taškų, kurį besibaigiant rungtynėms „Šiauliai“ šiek tiek sumažino. Vienintele intriga liko - ar šeimininkai pelnys 100 taškų? Didžiam žiūrovų nusivylimui paskutinis E. Ulanovo metimas buvo netaiklus ir „Žalgiris“ pasiekė pergalę rezultatu 98:82.

Jaunimas. Šios rungtynės ilgam turėtų įsiminti dviems jaunuoliams, kurie prieš tai trejus metus kartu gynė Kauno „Žalgirio“ dublerių garbę NKL čempionate. M. Varnas debiutavo šalies čempionų gretose ir per 18 minučių pelnė 3 taškus. Tuo tarpu „Šiaulių“ gretose žaidė Kauno klubui priklausantis M. Echodas, jis per 19 minučių spėjo pelnyti 19 taškų.

Rezultatyviausi. „Žalgiris“: E. Ulanovas 19, A. Milaknis 14, B. Motumas 13, R. Javtokas 12 (7 atk. k.), A. Kavaliauskas 11.

„Šiauliai“: M. Echodas 19, M. Bowman 15, D. Gvezdauskas 10.