„Žalgiris“ tik po pratęsimo užėmęs Šiaulius žengė antrąjį žingsnį link bronzos

2022-05-28

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) atkrintamosios ir toliau pasižymi įtemptomis batalijomis – intrigos nešykšti ir kova dėl bronzos.

Šiaulių „Šiauliai-7bet“ savo aikštėje sugebėjo panaikinti pavojingą deficitą ir tik po pratęsimo nusileisti Kauno „Žalgiriui“ – 85:90 (17:26, 18:17, 27:17, 18:20, 5:10).

Serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo 2:0 žalgiriečių naudai.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai, po Mareko Blaževičiaus dvitaškio antrajame kėlinyje atitrūkę dviženkliu skirtumu – 28:17. Vėliau atstumas tarp komandų siekė ir 15 taškų (34:29), tačiau į ilgąją pertrauką svečiai išsinešė tik Edgarą Ulanovą nuvylusį 8 taškų pranašumą (43:35).

Po ilgosios pertraukos komandos apsikeitė vaidmenimis – šiauliečiai padidino apsukas ir įsibėgėjus Giedriui Staniuliui sugebėjo persverti rezultatą (49:48). Vėliau rezultatą lygino ketvirtasis Artūro Milaknio tritaškis, tačiau jam tokios pačios vertės atsaką turėjo Martynas Varnas – 57:54. Ketvirtąjį kėlinį komandos galėjo pasitikti lygiai, tačiau šeimininkus į priekį išvedė paskutinės sekundės Nemanjos Bezbradicos baudų metimai – 62:60.

Lemiamame ketvirtyje komandos ir toliau žengė koja kojon, o susižeidus Eimantui Stankevičiui rezultatą vėl persvėrė Donatas Sabeckis – 70:69. Trumpą „Žalgirio“ spurtą pažymėjo Manto Kalniečio tritaškis – 76:70. Atsipalaiduoti neleido D.Sabeckio tritaškis – 79:80. Baudos metimu įžaidėjas išlygino rezultatą, blokavo Joffrey Lauvergne‘ą, bet M.Varno paskubinta ataka baigėsi klaida. Nevaisinga žalgiriečių ataka lėmė pratęsimą.

Papildomoje atkarpoje „Šiauliai-7bet“ tris minutes negalėjo pasižymėti ir atsiliko 80:86. J.Lauvergne‘o dėjimas sutvirtino šeimininkų poziciją, o šeimininkus palaidojo nesportinė Danieliaus Baslyko pražanga.

Mačo MVP tapo E.Ulanovas – 32 minutės, 16 taškų (3/7 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 7 atkovoti ir 2 prarasti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 3 klaidos bei 20 naudingumo balų.

Tuo tarpu šeimininkus skandino dažnai pro šalį skrieję baudų metimai (22/34, 65 procentų taiklumas), problemų buvo ir su tritaškiais – 9/31, 29 procentų taiklumas.

Antanas Sireika savo dispozicijoje neturėjo susižeidusių Jonathano Elmore‘o ir Pauliaus Danusevičiaus. „Žalgiris“ neregistravo Regimanto Minioto, kurį rotacijoje pakeitė M.Blaževičius.

Trečiasis serijos mačas pirmadienį vyks Kaune.

„Šiauliai-7bet“: Martynas Varnas (4/8 tritaškių) ir Nemanja Bezbradica (0/4 tritaškių) po 16, Donatas Sabeckis 12 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), Giedrius Staniulis (9 atk. kam.) ir Arminas Urbutis po 11.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16 (7 atk. kam.), Artūras Milaknis (4/4 tritaškių), Tyleris Cavanaugh (4/9 dvitaškių) ir Mantas Kalnietis (5 rez. perd.) po 12, Paulius Jankūnas 8.