Sezono rungtynes žaidęs E. Ulanovas atvedė „Žalgirį“ į tvirtą pergalę Pasvalyje

2022-02-16

Kauno „Žalgirio“ (20/1) komanda trečią kartą šiame „Betsafe-LKL“ sezone nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (3/17) klubą.

Jures Zdovco auklėtiniai svečiuose 102:80 (25:17, 25:23, 27:23, 24:20) įveikė pasvališkius. Beje, pastarieji vertėsi be sergančio trenerio Manto Šerniaus, jį pavadavo Dainius Šalenga.

Tuo tarpu savaitgalį vyksiančiam Citadele KMT finalo ketvertui besiruošiantis „Žalgiris“ ilsino Mantą Kalnietį bei Regimantą Miniotą.

Randy Culpepperis mačo pradžioje vedė į priekį žalgiriečius, tad rezultatas buvo apylygis. Atitrūkti padėjo tritaškiai (15:9) ir aktyvus Edgaras Ulanovas, ėmęs visiškai dominuoti aikštėje. Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai pirmąsyk įgijo dviženklę persvarą (27:17), kuri tik augo. Po E.Ulanovo ir Artūro Milaknio šūvių „Pieno žvaigždės“ buvo kone triuškinamos – 41:22.

Karolis Guščikas ir Paulius Danisevičius padėjo „Pieno žvaigždėms“ kapstytis iš deficito – jis galiausiai mažėjo perpus – 33:43. Optimistiškai nuteikė ir Markellis Johnsonas, taikliai su sirena išvedęs ekipą į ilgąją pertrauką – 40:51.

Pasvalio klubas išliko kovoje (50:59), nors aukštaūgiai „Žalgiriui“ rinko reikalingus taškus – 64:50. Galiausiai žalgiriečiai įjungė aukštesnę pavarą, o šeimininkai taškų kraitį pildė tik baudų metimais – 78:63. Atrodė, kad „Žalgiris“ pirmauja gana tvirtai, bet varžovų spurtas 7:0 paskatino J.Zdovcą prašyti minutės pertraukėlės – 85:70. Ji davė vaisių ir „Žalgiris“ ėmė kontrolę į savo rankas (92:70), tad nugalėtojas klausimų nebekėlė.

24 taškus pelnęs ir 32 naudingumo balus rinkęs E.Ulanovas gerino asmeninį „Betsafe-LKL“ sezono rezultatyvumo rekordą. Tam jam užteko vos 19 minučių.

Debiutines „Betsafe-LKL“ rungtynes žaidė Giedrius Kazilionis, mačo pabaigoje pelnęs ir pirmą savo tritaškį.

Pasvalio komandoje mažai rungtyniavo (8 min.) vienas iš svarbiausių žaidėjų Žygimantas Skučas.

Kovą dėl kamuolių kauniečiai laimėjo net 37:22.

„Pieno žvaigždės“: Markellis Johnsonas 18, Randy Culpepperis 16, Paulius Petrilevičius ir Arnas Beručka (5 atk. kam.) – po 11, Kristapas Gluditis 9.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 24, Marekas Blaževičius 15 (6 atk. kam.), Tai Websteris 13, Nielsas Giffey 8, Paulius Jankūnas (6 atk. kam.) ir Tyleris Cavanaugh – po 7.

„Viskas paprasta: jie stipresni, greitesni, turi didesnę rotaciją. Zoninė gynyba atsirado dėl to, kad privertė gyvenimas. Ji būna rizikinga, prametus pirmus metimus gali išmušti priešininką iš vėžių“, – sakė Dainius Šalenga.

„Nežinau, ką galvoti. Dvi paskutinės minutės buvo tragiškos, sustojome žaisti. Tokiame lygyje negalima sau to leisti. Bandėme rotuoti žaidėjus, varžovai daug gynėsi zona, tad negalėjome bandyti daug opcijų puolime. Mums reikėjo šio mačo, kad būtume ritme Citadele KMT finalo ketverte“, – sakė Jure Zdovcas.