Citadele KMT dramoje – šiauliečių sugrįžimas ir pralaimėjimas per pratęsimą prieš „Dzūkiją“

2021-10-20

„Šiaulių-7bet“ (1/3) ekipa atsiliko triuškinamai, tačiau ketvirtajame kėlinyje grįžo į rungtynes, išplėšė pratęsimą ir tik jame patyrė pralaimėjimą.

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) B grupės mače Alytaus „Dzūkija“ (2/2) palaužė varžovus 111:101 (23:18, 25:18, 25:20, 21:38, 17:7).

Pirmosiose tarpusavio „Citadele KMT“ rungtynėse „Dzūkija“ taip pat buvo pasiekusi pergalę 96:91. Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) klubai jau susitiko kartą, ten taip pat laimėjo alytiškiai (75:66).

Atkakliai prasidėjusiame mače „Dzūkija“ buvo įgavusi nedidelę persvarą, tada ją iššvaistė (15:13), tačiau Mindaugo Lukauskio tolimas metimas leido vėl būti priekyje – 23:18. Antrajame kėlinyje Joshua Newkirkas patempė į priekį savo ekipą dar labiau (30:20), prisidėjo ir M.Lukauskis bei Justas Furmanavičius, tad iki ilgosios pertraukos alytiškiai jautėsi saugiau – 48:36.

Po pertraukos skirtumas tarp komandų nemažėjo ir tik didėjo (73:56), kol tapo triuškinamas – 80:59. Tiesa, intriga dar kilo iki maksimalios: Eimantas Stankevičius pataikė iš toli, pridėjo dvi baudas, du taškus pelnė Jonathanas Elmore’as, tritaškį smeigė Geraldas Armwoodas – 70:82. Maža to, E.Stankevičius tęsė „Šiaulių-7bet“ spurtą, o liko dar pusė kėlinio – 72:82.

Po minutės pertraukėlės E.Stankevičius pataikė su pražanga (75:82), M.Lukauskis klydo, o netrukus įspūdingą atkarpą tęsė Nemanja Bezbradica – 78:82. Vis tik „Dzūkija“ kurį laiką neprisileido varžovų arčiau, D.Sabeckis neišnaudojo vienos iš baudų, o laikas seko – 84:89. J.Elmore’as provokavo pražangą, kai liko pusantros minutės (86:89), bet M.Lukauskis tolimi metimu, rodėsi, daužė šiauliečių viltis – 92:86. Jam spėjo atsakyti N.Bezbradica (89:92), o netrukus sekė baudų atkarpa.

Galiausiai šiauliečius į priekį išvedė tritaškis, kurį vėl pataikė N.Bezbradica, tuo tarpu J.Newkirkas pridėjo vieną baudą – 94:94. Komandų laukė pratęsimas, kuriame dzūkai atrodė kiek tvirčiau (103:98), nors P.Danusevičius pataikė svarbų tritaškį – 101:105. J.Newkirkas pridėjo baudas, įtvirtindamas dzūkų pergalę.

E.Stankevičius sužaidė karjeros rungtynes Citadele KMT: pelnė 25 taškus, atkovojo 3 kamuolius, tiek pat perėmė ir atliko 3 perdavimus. Kitoje aikštės pusėje asmeninį rekordą pasiekė Justas Furmanavičius (18 tšk.) ir Dylanas Frye’us (24 tšk.).

Prieš rungtynes šiauliečiai buvo pranešę, kad traumą patyrė Ernestas Jonkus.

„Dzūkija“: Dylanas Frye’us 24 (5/8 trit.), Joshua Newkirkas 22 (8 atk. kam., 9 rez.perd.), Mindaugas Lukauskis 20, Justas Furmanavičius 18, Martynas Pocevičius 7.

„Šiauliai-7bet“: Eimantas Stankevičius 25 (4/8 trit.), Jonathanas Elmore’as 16 (10 rez. perd.), Donatas Sabeckis 14 (4 atk. kam., 6 rez. perd.), Giedrius Staniulis 13, Nemanja Bezbradica 11, Geraldas Armwoodas 8.

„Sužaidėme pagal šių metų braižą: niekaip negalime į kovą įsijungti laiku, bet kartu niekad nepasiduodame.  Čia – geras dalykas, bet yra ir blogų dalykų, kuriuos reikia išgryninti. Maloniai nustebino naujokas Nemanja, tai suteikia vilčių, kad galėsime pagerinti žaidimą“, – kalbėjo Antanas Sireika.

„Tris kėlinius žaidėme gerai, laikėmės disciplinos puolime, maždaug viskas gavosi. Bet ketvirtas kėlinys, aišku, gavosi įdomus. Mus pradėjo spausti, žaidėjams sakiau: jie meta baudas, prameta ir jei atsikovoja kamuolį – ženklas, kad nebus gerai. Neišsidėstėme prieš presingą, nepastatėme užtvarų. Tada klydome ant perdavimų arba išsimesdami kamuolius, niekaip nesuprantame, kad reikia pastatyti vieną užtvarą“, – apgailestavo Ramūnas Cvirka.