Įspūdinga drama Alytuje: „Žalgiris“ tik po dviejų pratęsimų palaužė dzūkus

2021-09-23

Kauno „Žalgirio“ (2/0) komanda toliau turi paplušėti dėl kiekvienos pergalės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Šįkart Alytuje tik po dviejų pratęsimų dramos buvo palaužta „Dzūkijos“ (1/1) ekipa – 105:100 (26:17, 14:20, 17:14, 24:30, 14:14, 10:5).

Esminiai įvykiai aikštėje ėmė vykti ketvirtojo kėlinio antroje pusėje. Ketvirčiui įpusėjus komandas skyrė tik taškas (64:65), o tolimais metimais užsikūrę dzūkai išliko kovoje – 72:73. Prasidėjo priešpaskutinė minutė, šūviais apsikeitė Mindaugas Lukauskis ir Lukas Lekavičius, o kai „Žalgiris“ pirmavo 76:75, J.Newkirkas smeigė tritaškį. E.Mudiay lygino rezultatą (78:78), liko 39 sekundės, po minutės pertraukėlės J.Newkirkas, rodėsi, artino prie pergalės dzūkus – 81:78. Vis tik Artūras Milaknis ėmė gelbėti „Žalgirį“ (81:81), tad klubų laukė pratęsimas.

Per jį kova toliau virė taškas į tašką (88:88), bet J.Newkirkas vėl ėmėsi iniciatyvos – pataikė jau ketvirtą savo tolimą metimą (91:88), tiesa, jam atsakė E.Mudiay. Komandos išbandė nervus prie baudų metimo linijos, bet galiausiai dzūkai klydo, o E.Mudiay lygino rezultatą (95:95), tad laukė antras pratęsimas.

Jame būta ir dėjimų, bet atitrūkti žalgiriečiams nepavyko (98:97), vis tik reikšmingus taškus, išvedusius į priekį, pelnė N.Giffey – 99:98. E.Mudiay realizavo vieną baudą, o jėgos buvo „Žalgirio“ sąjungininkės, nors „Dzūkija“ ir nepasidavė – 100:102. E.Mudiay pelnė dar du taškus ir „Dzūkija“ galiausiai patyrė nesėkmę.

Justas Furmanavičius pelnė 26 taškus (4/5 trit.), taip užfiksuodamas asmeninį rezultatyvumo rekordą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Tiek tolimų metimų jis taip pat dar nebuvo pataikęs.

Kartu su J.Furmanavičiumi rezultatyvumu išsiskyrė J.Newkirkas, surinkęs 25 taškus (4/9 trit., 3/11 dvit., 7/7 baud.), atkovojęs 4 kamuolius ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

Beje, dzūkų gretose 40 žaistų minučių ribą viršijo J.Furmanavičius (43 min.) ir vyriausias lygos žaidėjas M.Lukauskis (42 min.).

„Žalgirio“ gretose  labiausiai pasižymėjo E.Mudiay – jis žaidė 40 minučių, per kurias įmetė 32 taškus (10/19 dvit., 0/2 trit., 12/14 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko tiek pat perdavimų.

Pirmąkart sezone ant parketo pasirodęs Marekas Blaževičius per 17 minučių pelnė 9 taškus ir atkovojo 6 kamuolius.

„Žalgirio“ komandai nebuvo labai lengva atitrūkti ir rungtynių pradžioje (26:17), o rungtynėms įpusėjus pranašumas buvo trapus – 40:37. Paulius Jankūnas ir E.Mudiay padėjo žalgiriečiams likti priekyje (48:44), o po veteranų metimų skirtumas ūgtelėjo – 53:44. Tai buvo užtikrinčiausias pabėgimas, kurį rengė Kauno ekipa. Tiesa, „Dzūkija“ turėjo atsaką ir žaibiškai artėjo surengusi spurtą 7:0.

Šiame mače „Žalgiris“ vertėsi be Edgaro Ulanovo, kuris jaučia kulno skausmus, ir Joffrey Lauvergne’o. Prancūzas rungtynes praleido dėl asmeninių priežasčių.

„Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay 32 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Joshas Nebo 16 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius ir Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) – po 11, Marekas Blaževičius 9.

„Dzūkija“: Justas Furmanavičius 26 (43 min., 5 atk. kam.), Joshua Newkirkas 25 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Dylanas Frye’us 16 (5 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 13.

„Kai yra šansas laimėti prieš „Žalgirį“ – geras šansas, apmaudu. Mes patys pralaimėjome, nes neišpildėme gynybos. Buvo minutės pertraukėlė, po kurios turėjome subauduoti,  praradome kamuolį – paprasčiausios klaidos. Taktinės klaidos. Paprasti dalykai. Manau, paleidome savo rungtynes“, – sakė Ramūnas Cvirka.

„Esu patenkintas pergale. Varžovai gerai atakavo iš toli, kaip prieš tai darė ir Jonavos ekipa, tai yra jų braižas. „Dzūkija“ mūsų nenustebino, jie gera komanda, galinti pataikyti, kovoti po krepšiais. Rungtynės su dviem pratęsimais nėra signalas man, aš tiesiog džiaugiuosi pergale“, – teigė Martinas Schilleris.