Atsinaujinęs „Žalgiris“ – koks Kauno klubas sieks dvylikto iš eilės titulo?
Photo: LKL/BNS

Atsinaujinęs „Žalgiris“ – koks Kauno klubas sieks dvylikto iš eilės titulo?

Author: LKL.lt
2021-08-30

Iki naujojo 2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezono laiko lieka vis mažiau. Klubai atlieka paskutinius pasiruošimo sezonui darbus, baigia sudėties komplektacijas ir ruošiasi naujai kelionei Lietuvos čempionų titulo link.

LKL.lt apžvelgs visas vienuolika lygos komandų, svarbiausius jų vasaros darbus, didžiausius tarpsezonio laimėjimus, netektis ir galutinę sudėtį.

Komandos bus pristatomos pagal praėjusio sezono rezultatus, didėjančia tvarka. Šįkart – pažintis su čempionu Kauno „Žalgiriu“.

Praėjęs sezonas. 1 vieta (33 pergalės, 3 pralaimėjimai).

Pandemijos iššūkių nestokojusį „Betsafe-LKL“ sezoną „Žalgiris“ ir pradėjo, ir pabaigė pateisindamas favorito statusą. Kone viso sezono metu žalgiriečiai išsilaikė turnyro lentelės viršūnėje, o atkrintamųjų etape nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Finale „Žalgiris“ 3:0 nukovė Vilniaus „Rytą“ ir tokiu būdu jau vienuoliktą kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Betsafe LKL (@betsafelkl)

Treneris. Martinas Schilleris.

Praėjusį sezoną Lietuvos krepšinyje debiutavęs austras M. Schilleris su komanda laimėjo viską, ką galėjo. Treneris su komanda nesunkiai triumfavo „Betsafe-LKL“ čempionate ir iškovojo Citadele Karaliaus Mindaugo taurę. Austras ir toliau lieka komandoje, tik šįkart, skirtingai nei praėjusiais metais, turėjo žymiai daugiau erdvės pats priimti sprendimus, susijusius su komandos sudėtimi.

Išvykę žaidėjai. Marius Grigonis, Rokas Jokubaitis, Thomasas Walkupas, Steve‘as Vasturia, Patricio Garino, Nigelis Hayesas, Martinas Gebenas, Augustine‘as Rubitas.

„Žalgiris“ išgyveno tikrai nelengva vasarą, nes jos metu ryškiausi komandos žaidėjai gavo daug dėmesio ir pasiūlymų iš didesnių Europos klubų. Gana anksti tapo aišku, kad „Žalgiriui“ nepavyks išsaugoti savo puolimo lyderio M. Grigonio, kuris išvyko į Maskvos CSKA. Vėliau sekė atsisveikinimai su praėjusio sezono „Betsafe-LKL“ finalo serijos MVP Th. Walkupu, taip pat jaunuoju R. Jokubaičiu, komandą paliko ir dvejus metus Kaune rungtyniavęs N. Hayesas. Naujas ekipas susirado ir Kaune neatsiskleidę S. Vasturia bei P. Garino, Lietuvos čempionų gretas paliko ir du aukštaūgiai: M. Gebenas, A. Rubitas.

Atvykę žaidėjai. Emmanuelis Mudiay, Mantas Kalnietis, Janis Strelnieks, Nielsas Giffey, Tyleris Cavanaugh, Joshas Nebo, Edgaras Ulanovas.

Komplektuodamas sudėtį „Žalgirio“ klubas skambiausią sandorį įgyvendino patį paskutinį. Pačioje rugpjūčio pabaigoje buvo pasiektas susitarimas su šešerius metus NBA žaidusiu E. Mudiay. Kongo Demokratinės Respublikos pilietybę turintis E. Mudiay turėtų tapti pagrindiniu „Žalgirio“ atakų organizatoriumi. Kiek anksčiau Kauno ekipa sudarė sutartis su Berlyno ALBA krepšininkais N. Giffey ir T. Cavanaugh, taip pat Hapoel „Eliat“ klube spindėjusiu centru J. Nebo. Iš Maskvos CSKA į „Žalgirį“ persikėlė ir snaiperis J. Strelnieks. Į Kauną sugrįžo ir legionieriaus duonos paragavęs E. Ulanovas, taip pat į pirmąjį savo gyvenimo klubą sugrįžo Lietuvos rinktinės kapitonas ir Vieningosios lygos praėjusio sezono MVP M. Kalnietis.

Likę žaidėjai. Lukas Lekavičius, Artūras Milaknis, Karolis Lukošiūnas, Paulius Jankūnas, Joffrey Lauvergne‘as, Marek Blaževič.

Permainos klube vasarą nepalietė tik šešių „Žalgirio“ krepšininku. Įžaidėjams E. Mudiay ir M. Kalniečiui talkins L. Lekavičius, snaiperių trio kartu su J. Strelnieku sudarys A. Milaknis ir K. Lukošiūnas. Komandoje liko ir kapitonas P. Jankūnas, o vidurio puolėjų grandyje kartu su J. Nebo pasirodys ir J. Lauvergne‘as bei M. Blaževič.

Esminis klausimas. Ar apgins „Žalgiris“ čempionų titulą jau dvyliktą kartą iš eilės?

Atsinaujinęs „Žalgiris“ naująjį „Betsafe-LKL“ sezoną vėl pasitinka kaip favoritas. Apie tai byloja vienuolika pastarųjų sezonų, o apie Kauno ekipos dominavimą Lietuvoje pastaraisiais metais kalba nebe sirgaliai, o net varžovai. Ryškiais favoritais kone kiekvienose rungtynėse „Žalgirį“ įvardija ir varžovų treneriai. Puikiai žalgiriečių favoritų statusą atspindi praėjęs sezonas, kurio metu buvo patirti vos trys pralaimėjimai. Svarbu ir tai, kad praėjęs sezonas buvo debiutinis treneriui M. Schilleriui, todėl antraisiais metais, ko gero, prireiks mažiau laiko adaptacijai prie lietuviškojo krepšinio. Taigi, ar pavyks žalgiriečiams ir toliau pateisinti favoritų statusą?

Sponsors

Title sponsor

General sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Partners

Technical partner
Technical partner
Broadcasting partner
Broadcasting partner
Broadcasting partner
Technical partner
Medical partner
Technical partner