Puikiai atakavęs „Žalgiris" sutriuškino „Dzūkiją"

Author: LKL.LT
2017-02-12
Kauno „Žalgiris" namuose nesulaukė rimto pasipriešinimo. „Tete-a-Tete Casino – LKL" čempionato rungtynėse kauniečiai sutriuškino Alytaus „Dzūkiją" 96:68.

Netektis. Kauno „Žalgiris" rungtynes pradėjo netradiciniu starto penketu. Į aikštę nuo rungtynių pradžios žengė Isaiah Hartensteinas. Kauno ekipos gretose nerungtyniavo traumą penktadienį patyręs Paulius Jankūnas.

Taikliai. K. Pangosas pirmame kėlinyje per 18 sekundžių įsūdė du tritaškius, o iš viso per pirmą kėlinį pataikė tris tolimus metimus. Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl dzūkams su žalgiriečių puolimu tvarkytis sekėsi itin sunkiai.

Klydo. Alytaus „Dzūkiją" žudė klaidos. Vien pirmame kėlinyje 3 kartus suklydo Paulius Danisevičius. Iš viso „Dzūkija" kamuolį prarado 21 kartą.

Drąsiai. Jaunasis „Žalgirio" gynėjas Paulius Valinskas pateisino Šarūno Jasikevičiaus pasitikėjimą. Gynėjas žaidė aktyviai, nebijojo imtis atsakomybės. P. Valinskas surinko 12 taškų ir tai buvo rezultatyviausios jo šio sezono rungtynės.

Puolimas. Žalgiriečių puolimas veikė puikiai. Per pirmus du kėlinius Kauno krepšininkai pelnė 54 taškus. Iš dvitaškio zonos „Žalgiris" pirmuose dvejuose ketvirčiuose atakavo net 73 proc. taiklumu, o tritaškius metė 61 proc. taiklumu.

Snaiperis. Artūro Milaknio tritaškiai varė į neviltį „Dzūkijos" ekipą. Snaiperis pataikė net 5 tolimus metimus iš bandymų. Visus taškus A. Milaknis surinko būtent tritaškiais – jis pelnė 15 taškų.

Nesusiklostė. Vienas iš „Dzūkijos" lyderių Julius Kazakauskas prieš „Žalgirį" sužaidė vienas prastesnių rungtynių. Puolėjas beveik nežiūrėjo į krepšį. J. Kazakauskas atakavo vos vieną kartą, surinko 2 taškus, o jo +- rodiklis buvo blogiausias komandoje.

Visi. Absoliučiai visi rungtynėms registruoti krepšininkai žengė į aikštelę.  „Žalgiris" rotacijoje panaudojo visus 12 krepšininkų, o „Dzūkijos" gretose aikštėje pabuvo 10 žaidėjų.

Spaudimas. „Žalgiris" neatsipalaidavo net ir pirmaudamas 33 taškų skirtumu. Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei minutei ir kauniečiams triuškinant varžovus, čempionato lyderiai vis tiek naudojo spaudimo taktiką.

Kauno „Žalgiris": A. Milaknis ir K. Pangos po 15, P. Valinskas 12.

Alytaus „Dzūkija": J. Hudson 11, G. Navickas ir K. Guščikas po 10.