Po fantastiškos kovos Utenoje triumfavo „Lietuvos rytas"

Author: LKL.LT
2017-03-05
Utenos „Juventus" po itin atkaklios ir gražios kovos neatsilaikė prieš „Lietuvos rytą". Puikiai rungtynių pabaigoje sužaidę vilniečiai atsirevanšavo uteniškiams ir šventė pergalę 87:85

Naujokas. Prie Vilniaus „Lietuvos ryto" ekipos prisijungęs T. Brownas į aikštelę žengė nuo pat pirmų mačo akimirkų. Rimas Kurtinaitis jį įtraukė į starto penketuką. Legionierius trenerio nenuvylė ir per 27 minutes surinko 13 taškų.

Taškas į tašką. Pirmame kėlinyje nė vienai ekipai nepavyko išsiveržti į priekį. Vienai ekipai pelnius taškus, kita komanda visuomet turėdavo atsaką. Kėlinio pabaigoje dviem taikliais baudų metimais „Lietuvos rytą" į priekį išvedė T. Brownas ir vilniečiai po pirmo kėlinio pirmavo 20:19.

Be stabdžių. Jamesas Baronas pirmoje rungtynių pusėje tempė į priekį „Lietuvos rytą". Legionierius per pirmus du kėlinius neprametė nė vieno metimo. Iki ilgosios pertraukos gynėjas pataikė 2 tritaškius, 2 dvitaškius ir surinko 10 taškų. Iš viso amerikietis pelnė 14 taškų.

Atitrūko. Antro kėlinio pabaigoje „Juventus" pademonstravo nepriekaištingą žaidimą ir susikrovė dviženklę persvarą prieš ilgąją pertrauką. Likus pusantros minutės iki rungtynių pabaigos bloką gavo A. Lapeta, o kitoje aikštės pusėje V. Šulskis taikliai atakavo iš toli. Negana to, kitoje atakoje D. Šalenga perėmė kamuolį ir įkrovė jį į vilniečių krepšį. „Lietuvos rytas" bandė mažinti skirtumą, tačiau paskutinėmis kėlinio sekundėmis sulaukė dar vieno dūrio – J. Diggsas smeigė tritaškį.

Toliašaudė artilerija. Utenos  „Juventus" gynėjas Jamaras Diggsas užkūrė tikrą pirtį „Lietuvos ryto" ekipai. Legionierius pataikė net 5 tritaškius, o išvis surinko 22 taškus.

Identiškai. „Juventus" trečiąjį kėlinį užbaigė taip pat kaip ir antrąjį. Paskutinėmis sekundėmis Utenos krepšininkai varžovus nubaudė taikliu tritaškiu. Trečiojo kėlinio pabaigoje tai padarė Gytis Sirutavičius. O jo tolimas metimas atstatė 10 taškų persvarą.

Pražangos. Vienas iš „Juventus" lyderių V. Čepukaitis anksti prisirinko pražangų. Tris kėlinius vidurio puolėjas demonstravo puikų žaidimą, tačiau dar nė nepasibaigus trečiam kėliniui buvo priverstas sėsti ant atsarginių žaidėjų suolelio, nes gavo 4-ąją pražangą. Tai leido šiek tiek laisviau pasijusti Drew Gordonui ir kitiems „Lietuvos ryto" aukštaūgiams. 5-ąją pražangą V. Čepukaitis gavo iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms.

Šturmas. Lemiamame ketvirtyje „Lietuvos rytas" kilo į lemiamą šturmą. Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 3 minutėms, vilniečiai pagaliau prisivijo varžovus ir išlygino rezultatą 76:76. Puikią atkarpą sužaidė C. Fisheris, kuris pataikė du tritaškius iš eilės, vėliau pridėjo du taškus su pražanga, o kitoje atakoje – dar vieną tritaškį, taip išvesdamas vilniečius į priekį.

Sustabdė. Utenos krepšininkai turėjo net dvi progas išplėšti pratęsimą arba iškovoti pergalę, tačiau „Lietuvos ryto" gynyba buvo geležinė. Iš pradžių varžovus bloku „pavaišino" D. Gordonas, o paskui ir T. Brownas. J. Diggsas dar paleido desperatišką metimą link „Lietuvos ryto" krepšio, tačiau nesėkmingai.

Utenos „Juventus": J. Diggs 22, V. Čepukaitis 14, V. Šulskis 13.

Vilniaus „Lietuvos rytas": A. Fisher 19, J. Baron 14, T. Brown 13.