Galingas „Žalgirio“ spurtas nepaliko šansų „Rytui“

2019-10-20

Antrajame kėlinyje įspūdingą spurtą surengęs Kauno „Žalgiris“ (6-0) tęsia pergalingą žygį „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Šalies čempionai laimėjo pirmąjį lygos lyderių mūšį.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 88:70 (23:21, 27:13, 20:16, 18:20) įrodė pranašumą prieš pirmąją nesėkmę patyrusius Vilniaus „Ryto“ (5-1) krepšininkus.

Nugalėtojus į priekį vedė po 15 taškų įmetę Jockas Landale'as ir Nigelas Hayesas. Abu aukštaūgiai sužaidė geriausias savo karjeros „Žalgiryje“ rungtynes.

„Patraukė Jockas, malonu, kad ir jis pasireiškė aukšto lygio rungtynėse. Didžiulis pliusas, kad pabuvome tokioje atmosferoje. Žaidėjai pajautė, kas yra derbis, visi pažaidė. Super savaitė, einame ilsėtis ir gerinsime žaidimą toliau“, – džiaugėsi Š. Jasikevičius.

Sostinės klubo gretose išsiskyrė 12 taškų pelnęs Cameronas Bairstow. Po 10 taškų surinko 18-metis Marekas Blaževičius bei Eimantas Bendžius.

Pusantro kėlinio komandos žaidė taškas į tašką, tačiau prieš pertrauką kauniečiai pradėjo bėgti į priekį. Svečiai surengė spurtą 22:6 bei įpusėjus mačui atitrūko 50:34.

Antroje rungtynių pusėje „Rytui“ pavyko varžovus pristabdyti, tačiau intrigos šeimininkai neatkūrė. „Žalgiris“ nepaleido dviženklio pranašumo bei jį dar kiek padidinęs šventė įtikinamą pergalę.

Kovą dėl atšokusių kamuolių 33:26 laimėję žalgiriečiai pataikė 46 proc. (7/15) savo tolimų metimų, kuomet Vilniaus klubas tritaškius realizavo tik 26 proc. (5/19) taiklumu.

„Pirmajame kėlinyje susikūrėme gerų metimų, tačiau antrame ketvirtyje varžovai privertė mus mesti iš sudėtingų situacijų. Kitas dalykas, turime išmokti žaisti situacijose, kai turime pranašumą. Tai yra blogiausios sezono rungtynės“, – apgailestavo Dainius Adomaitis.

Kauno ekipa šiame susitikime vertėsi be Alexo Perezo, kuris šeštadienį per treniruotę pasitempė kirkšnį.

Praėjusį sezoną „Betsafe-LKL“ pirmenybėse „Žalgiris“ laimėjo visus septynis komandų tarpusavio susitikimus, o pralaimėjo tik Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finale.

„Rytas“: Cameronas Bairstow 12, Marekas Blaževičius (5 atk. kam.) ir Eimantas Bendžius po 10, Francisco Cruzas 8.

„Žalgiris“: Jockas Landale'as ir Nigelas Hayesas (5 atk. kam.) po 15, Edgaras Ulanovas 12, Thomasas Walkupas 11.