Pagirtinai kovojusi „Dzūkija“ išvykoje nusileido „Lietuvos rytui“

Author: Ž. Vingelis
2017-03-11

Aštuonioliktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL“ čempionate iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose 76:72 (13:19, 26:22, 15:14, 22:17) įveikė pagirtinai gerai kovojusią Alytaus „Dzūkijos“ komandą, kuriai tai buvo jau devynioliktoji nesėkmė sezone.

Startas. Rungtynes sėkmingiau pradėjusi „Dzūkija“ susikrovė šešių taškų pranašumą (0:6), tačiau per kiek mažiau nei dvi minutes vilniečiai rezultatą išlygino (6:6). Netrukus alytiškiai vėl atstatė šešių taškų persvarą (6:12), kurią ir išsaugojo iki ketvirčio pabaigos (13:19).

Dviženklis. Prasidėjus antrajam ketvirčiui „Dzūkija“ nemažino apsukų – sužaidus beveik tris minutes svečių pranašumas išaugo iki dviženklės ribos (17:27).

Kova. Dar prieš įpusėjant kėliniui „Lietuvos rytas“ priartėjo iki keturių taškų (23:27). Visgi, alytiškiai vėl atstatė dešimties taškų persvarą (25:35), kuri vėliau dar šiek tiek išaugo (25:38). Ketvirčiui einant į pabaigą „Lietuvos rytas“ atsakė spurtu 9:1 ir sumažino savąjį deficitą iki penkių taškų (34:39), o paskutinėmis sekundės tolimą metimą pataikęs Jamesas Baronas ištirpdė skirtumą iki dviejų taškų (39:41).

Atkovoti kamuoliai. Pirmojoje rungtynių pusėje „Dzūkija“ pagirtinai gerai kovojo po krepšiu – atkovojo net 11 kamuolių daugiau nei vilniečiai (29 prieš 18 atk. kam.).

Antru bandymu. Pasinaudodami persvara po krepšiu alytiškiai pelnė net 10 taškų daugiau antru bandymu nei „Lietuvos rytas“.

Pro šalį. Abi ekipos per pirmąsias dvidešimt minučių gana prastai atakavo iš tolimos distancijos – „Dzūkija“ pataikė vos vieną tritaškių iš aštuonių, o „Lietuvos rytas“ tris iš vienuolikos.

Išlygino. Po praktiškai dvidešimties minučių pertraukos, įpusėjus trečiajam kėliniui „Lietuvos rytas“ galiausiai išlygino rezultatą (47:47). Prieš lemiamą ketvirtį nei viena komanda nesugebėjo susikrauti kiek solidesnės persvaros (54:55).

Finišas. Lemiamo ketvirčio pradžią sėkmingiau sužaidęs „Lietuvos rytas“ padidino persvarą iki šešių taškų (65:59). Visgi, po keleto atakų jau „Dzūkija“ sumažino savąjį deficitą iki minimalios žymos (65:54). Likus žaisti porai minučių „Lietuvos rytas“ turėjo rekordinį septynių taškų pranašumą (71:64). Prasidėjus paskutinėms 60 sekundžių skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų (71:69). „Lietuvos ryto“ klaida pasinaudoję svečiai turėjo progą išlyginti rezultatą, tačiau tuo nepasinaudojo (74:72), o Tayloras Brownas sumetė baudų metimus (76:72). Pati paskutinė „Dzūkijos“ ataka nebuvo sėkminga ir pergalę šventė aikštelės šeimininkai (76:72).

„Lietuvos rytas“: A. Fisheris 17 tšk., A. Gudaitis (7 atk. kam.) 16 tšk., D. Gordonas (7 atk. kam.) 10 tšk., R. Giedraitis ir T. Brownas 8 tšk.

„Dzūkija“: P. Morkeliūnas (7 atk. kam.) 16 tšk., A. Kaširovas (8 atk. kam.) 14 tšk., A. Hernandezas 12 tšk., K. Guščikas (8 atk. kam.) ir O. Mačernis po 9 tšk.