Be aukštaūgių lemiamu metu likę „Lietkabelio“ žaidėjai pralaimėjo trilerį Utenoje

Author: J.Skurkis
2017-03-12
Aštuntąjį pralaimėjimą „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai. Kazio Maksvyčio auklėtiniai po atkaklios kovos 72:74 (19:20, 14:15, 18:20, 21:19) nusileido namuose rungtyniavusiems Utenos „Juventus“ žaidėjams ir pagal pergalių bei pralaimėjimų santykį turnyrinėje lentelėje susilygino su Vilniaus „Lietuvos rytu“.

Prologas. Abi ekipos akistatą pasitiko po praėjusią savaitę patirtų nesėkmių. Vilniaus „Lietuvos rytas“ nutraukė 7 iš eilės „Juventus“ pergalių seriją, o panevėžiečiai kiek netikėtai nusileido „Dzūkijos“ krepšininkams.

Išgąsdino. Neprabėgus nė dviems minutėms koją susižeidė „Juventus“ gynėjas Jamaras Diggsas. Žaidėjas šlubčiodamas nusigavo iki Utenos ekipos atsarginių žaidėjų suolelio ir nemenkai išgąsdino komandą bei jos sirgalius. Laimei amerikietis dar pirmajame ketvirtyje sugrįžo ant parketo.

Svarstyklės. Pirmajame ketvirtyje ekipos vis keitėsi pirmaujančios komandos role, tad iki kėlinio pabaigos likus 2 minutėms švieslentėje vis dar degė lygybė (17:17). Ketvirtį kiek sėkmingiau užbaigė šeimininkai, po pirmų 10 minučių turėję minimalią persvarą - 20:19.

Sirutavičius. Antrąjį ketvirtį komandos pradėjo besikeisdamos taikliais metimais. Visgi prabėgus pusei kėlinio savo žodį tarė Gytis Sirutavičius, pelnęs 7 taškus iš eilės, o uteniškiai ir prieš ilgąją pertrauką buvo priekyje - 35:33.

Kas ketvirtą. Pirmojoje rungtynių pusėje „Lietkabelio“ žaidėjai taiklumu iš toli nežibėjo. Panevėžiečiai realizavo vos 3 tolimus metimus iš 12 bandymų (25% tikslumas). Tiesa, tikslumu pasigirti negalėjo ir šeimininkai, pataikę 2 iš 6 mestų tritaškių (33% tikslumas).

Dviženklis. Vaidas Čepukaitis pasižymėjo dviem dvitaškiais iš eilės, o į Mindaugo Lukauskio tritaškį spurtu 6:0 atsakę „Juventus“ žaidėjai įpusėjus ketvirčiui įgijo dviženklį pranašumą - 48:38.

Intriga. Svečiai kantriai mažino atsilikimą, o Antanui Sireikai užsidirbus techninę pražangą panevėžiečiai priartėjo iki minimumo (61:60) bei sugrąžino intrigą.

Be centrų. Paskutines 3 mačo minutes „Lietkabelio“ ekipa turėjo verstis be savo aukštaūgių. Per mažiau nei pusę minutės savo penktąsias pražangas užsidirbę Simas Galdikas ir Kšištofas Lavrinovičius buvo priversti baigti mačą anksčiau laiko, o tuo pasinaudoję „Juventus“ žaidėjai sėkmingiau užbaigė susitikimą ir šventė pergalę - 74:72.

Naujokas. Mėnesio trukmės kontraktą su galimybe pratęsti jį iki sezono pabaigos su „Lietkabeliu“ pasirašęs Porteris Troupe‘as debiutiniame mače rungtyniavo blankiai. Amerikietis trečiojo ketvirčio pabaigoje pataikė 2 tritaškius, prametė vienintelį mestą dvitaškį, atliko rezultatyvų perdavimą bei kartą prasižengė.

Juventus“: Vaidas Čepukaitis 14 (8/10 baudos), Jamaras Diggsas 12 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Gytis Sirutavičius 10, Dainius Šalenga 8 taškai.

Lietkabelis“: Mindaugas Lukauskis 16, Simas Galdikas (5/6 dvitaškiai) 10, Žygimantas Skučas 9, Benas Madgenas 8 taškai.